close

שיחזור סיסמה

signup
close

יש לאפשר הקלטה מהדפדפן

במכשירים מסוג ״אייפון״:

במכשירים מסוג ״אנדרואיד״:

בדפדפן ״Chrome״:

  1. בפינה השמאלית העליונה, לוחצים על סמל האפשרויות הנוספות אפשרויות נוספות ואז הגדרות.
  2. לוחצים על פרטיות ואבטחה ואז הגדרות האתר ואז מצלמה או מיקרופון.
  3. בוחרים את השפה שרוצים להגדיר כברירת מחדל.
    • בודקים את האתרים החסומים והמורשים שלכם.
    • כדי להגדיר אתר שכבר חסמתם כמורשה: בקטע "אין הרשאה", בוחרים את שם האתר ומאשרים את הרשאות הגישה למצלמה ולמיקרופון.
close

דיווח תקלות

אין להשאיר שדות ריקים

הדיווח עבר בהצלחה,
תודה רבה שהקדשת מזמנך לשיפור האתר!

NULL
בריאות נפשית, התבגרות מינית, התמכרות למסך, כל מה שטוב ברשת, מוגנות מינית, מיניות והלכה, עבודת ה', פורנוגרפיה, ורשתות חברתיות.
2069 23/01/2023 14:51
סול

חשיפה לפורנו

שאלה:

מביך אותי לכתוב את זה אבל אני אכתוב בכל זאת...

כל הזמן מזכירים פה פורנו ונפילות לזה ואני. חושבת שאולי נפלתי ואז אוכל לקבל עזרה הבעיה היא שאני לא ממש מבינה מה נחשב "פורנו" אם תוכלו לעזור. זה יהיה נחמד מאוד בתודה מראש סוללל

קראי עוד...

זמן קריאה - 1 דק'

תהילה שטראוס
תהילה שטראוס, עובדת סוציאלית ופסיכותרפיסטית מכוונת התמקדות
תשובה:

היי יקרה

קודם כל את בהחלט אלופה שבחרת לשאול ולא להשאר לבד עם המבוכה!!

פורנו בעצם הכוונה לסרטונים שמופיעים ברשת בהם מוצגים בעירום מלא אקטים מיניים בוטים ומוחצנים. 

הפורנו הוא ערוך בפוטושופ ,הוא לא מבטא בשום צורה ואופן מיניות אמיתית, אהבת אמת או זוגיות בריאה. אלא מבוסס על החפצה של הגוף באופן לא הולם ולא ראוי.

בני נוער רבים ואפילו ילדים נחשפים לפורנו, הרבה פעמים בלי כוונה, משום שהמדיה היום מאוד מונגשת פרוצה וחשופה.

אל תרגישי רע עם עצמך. ואל תאשימי את עצמך. גם אם פגשת בפורנו. כן זה קיים , זה לא אומר שיש לצרוך את זה אבל לעיתים יש מעידות וזה עלול לקרות. תמשיכי את חייך…ותכווני למה את תרצי כשתגיע העת , לזוגיות בריאה קדושה ואוהבת . לא חשופה ופרוצה לעניי כל- תזכרי שהפורנו הוא שקר אחד גדול לא כך נראת אהבת אמת. לא כך נראת מיניות בריאה ואוהבת ומכבדת. ויש להמנע מצפיה בתכנים מהסוג הזה.

אם נחשפת לכך אז נחשפת.. אל תלקי את עצמך על כך זה קורה להמון בני נוער. חשוב שתזכרי בראש מה טוב ונכון ומה שקרי ולא אמיתי, תסלחי לעצמך.

 

תהילה 

 

 

 

 

קראי עוד...
2
3

    על מנת לכתוב תגובה עלייך להירשם לאתר
NULL
אהבה עצמית, בריאות נפשית, התמכרות למסך, התפתחות אישית, כל מה שטוב ברשת, עבודת ה', פורנוגרפיה, שימוש נכון במדיה, תרבות ופנאי, ותשובה ותיקון.
1949 21/11/2022 13:11
רוצה להשתנות

איך לא ליפול כשיש לי סמארטפון ראשון?

שאלה:

אני כרגע סטודנטית וקניתי סמארטפון בשביל שאני אוכל להסתדר בלימודים. התקנתי בסמארטפון הגנה של רימון, אבל זה עדיין לא מסנן הכל, ואני מוצאת את עצמי גולשת ורואה דברים ממש לא צנועים על גבול הפורנוגרפיה. זה ממש ממכר ואני לא מצליחה להפסיק לראות. זה פוגע ברמה הרוחנית שלי, וגם בלימודים, כי במקום להגיש עבודות אני יושבת בפלאפון וגולשת רוב היום. ההורים שלי לא יודעים מכלום ובטוחים שאני ממש מצליחה לשלוט על לוח הזמנים שלי, ושאני לא עושה שטויות.... אני היחידה בבית עם הסמארטפון ככה שאין לי ממי לקבל עזרה, ואף אחד לא מנחש מה עובר עלי.. אשמח לקבל עזרה..
קראי עוד...

זמן קריאה - 1 דק'

מיטביה כהן
וידאו-תרפיסטית, מעבירה סדנאות בצפיה מודעת, לתיווך התכנים במדיה. על נשיות, גבריות ומה שבינהם.
תשובה:

הי יקרה. איזה שם יפה בחרת לעצמך. רוצה להשתנות. ובאמת זה הדבר הכי חשוב. איפה מונח הרצון שלך. כח רצון זה דבר אדיר.

אני רואה שאת מזהה את המחיר הכבד של הסמארטפון.  גם פגיעה במצב הרוחני, גם בזבוז זמן וחוסר יכולת למלא את הזמן שלך בדברים משמעותיים שחשובים לך. זה מייצר תסכול, ואפילו אכזבה מעצמך. הרי חשבת שתוכלי לשלוט במכשיר ולא שהוא ישלוט בך..

אז דבר ראשון אני יכולה לנחם אותך בנחמת רבים. כולנו יחד בתוך המבוך הזה. המכשיר הזה שואב לכולנו זמן יקר ומסיח את דעתנו למקומות שלא טובים לנו במידה כזו או אחרת. לא סתם כל כך הרבה מדברים איתנו על הסכנות של הנייד..

זה מדהים בעיני שהחלטת לכתוב לנו ושאת רוצה לעשות שינוי.

מכיוון שזה באמת קשה מאוד, להגביל את עצמנו מבחינת התוכן והזמן, אני ממליצה לך לבחור מישהי שאת סומכת עליה. זה יכולה להיות אחות, חברה, דודה.. ולתת לה את הקוד של רימון. תוכלי לבקש ממנה להגדיר בדיוק כמה זמן גלישה יתאפשר (למשל גג שעתיים ביום) וגם שתשים את רמת ההגנה של רימון על הגנה גבוהה יותר. (ברמה הבסיסית באמת אפשר לגלוש לכל מיני סדרות לא מתאימות עם תכנים לא ראויים) . שימי לב שאפשר להגביל את הגלישה באינטרנט בלי להגביל את הווטצאפ או אפליקציות אחרות שחשובות לך..

זה יכול להיות אולי מביך לרגע, אבל אם זו מישהי שאת סומכת עליה, היא רק תעריך אותך על זה. אני יכולה לשתף אותך שאצלנו במשפחה לי יש את הקוד של רימון, ורק אני יכולה לשנות את רמת ההגנה, גם בנייד של האיש שלי, יובל. הוא שמח בזה ובוחר בזה כמוני.

חוץ מזה אני ממליצה לך לחשוב על אישה בוגרת שמבינה את העולם הזה שפותח בפנינו הסמאטרפון ולשתף אותה בקושי שלך. אני בטוחה שהיא תחזק אותך ותעודד אותך מתוך הבנה והזדהות. זה חשוב במיוחד מכיוון שבבית לא כל כך מבינים מה את עוברת.

אני מאחלת לך שתצליחי להרחיב את תחומי העניין שלך, לכתוב, לצייר, ליצור, לייצר קשר עם חברות חדשות, ללמוד משהו, לטייל ועוד ועוד..

בהצלחה רבה יקרה.🙏

 

קראי עוד...
0
0

    על מנת לכתוב תגובה עלייך להירשם לאתר
NULL
בריאות נפשית, התפתחות אישית, זוגיות ואהבה, כל מה שטוב ברשת, עבודת ה', פורנוגרפיה, שימוש נכון במדיה, ותרבות ופנאי.
1908 01/11/2022 11:54
מלפלפון חמוץ

האם להפסיק לצפות?

שאלה:

לאחרונה התחלתי סדרה מאוד יפה בנטפליקס אבל לאט התחילו להכניס תכנים מיניים, זה סדרה על אוטיסט שקרא המון על רפואה ויש לו כח כביכול על אנושי והוא יכול לדעת בעיות רפואה אז בפרק שהתחלתי עכשיו הם מטפלים במישהי שמשחקת בפורנו ומגלים לה איזה משו ומוציאים לה ואז הבחור שעובד איתה התחיל לדבר איתה על זה ואמר כזה כל הבחורים רואים פורנו וזה כבר הרגיש לי לא בנוח לראות את זה.. אז להמשיך לראות ולהריץ את הקטעים המסויימים האלה? או שלהפסיק לגמרי? זאת סדרה שדווקא אני ממש אוהבת.. אז אני בהתלבטות ענקית.. אשמח לתשובה☘️

קראי עוד...
לקריאת השאלה המלאה הרשמי לאתר

זמן קריאה - 1 דק'

מיטביה כהן
וידאו-תרפיסטית, מעבירה סדנאות בצפיה מודעת, לתיווך התכנים במדיה. על נשיות, גבריות ומה שבינהם.
תשובה:

הי יקרה. זה נשמע באמת לא פשוט, במיוחד שמצאת סדרה נחמדה שמעניינת אותך. 

קודם כל, זה מדהים שאת קשובה לתחושות שלך ועירנית לחוסר נוחות שמתעוררת לך תוך כדי צפיה. 

קראי עוד...
לקריאת התשובה המלאה הרשמי לאתר
1
0

    על מנת לכתוב תגובה עלייך להירשם לאתר
NULL
התפתחות אישית, זוגיות ואהבה, כל מה שטוב ברשת, שימוש נכון במדיה, ותרבות ופנאי.
1826 18/08/2022 20:18
פניקס

סדרות וסרטים

שאלה:

היי התחלתי לראות סרטים וסדרות כבר לפני כמה שנים ובהתחלה הייתי רואה סדרות פחות טובות ופחות נקיות אבל לאחרונה התחלתי לראות סדרות קוראניות ואני ממש מתלבטת אם הם נקיות או לא כי אין שם דברים לא צנועים בכלל יש אולי נשיקות בגג וגם זה אולי פעם או פעמיים בכל הסדרה ואת זה אני מסתירה או מעבירה הבעיה היא שנגיד התוכן עצמו הוא די רדוד והוא די מדבר על אהבה וזה ואני ממש מתלבטת אם זה בסדר או לא כי אני באמת לא רוצה להפסיק לראות כי זה באמת כזה נחמד ומשחרר לראות לפעמים סרט ואני לא ממש אוהבת סוגים אחרים של סדרות השאלה אם זה בסדר לראות סדרות כאלה כי אני מפחדת שזה אולי ישפיע עליי לרעה בהמשך או שזה לא יהיה לי טוב תודה

 

קראי עוד...
לקריאת השאלה המלאה הרשמי לאתר

זמן קריאה - 4 דק'

רחלי ממן
עו"סית ומנחת מיניות בריאה
תשובה:

שלום יקרה. קודם כל חשוב וטוב שהשאלה מעסיקה אותך. זה אומר שאת מודעת לכך שהתוכן שאנו רואים נכנס לתוכנו באיזשהוא אופן. אני באופן אישי לא מכירה את הסדרות הקוראניות אך לפי מה שכתבת זה פוגש אותך בשני מקומות: אחד- שחרור ורוגע. שתיים- את מרגישה שם מידה של רדידות בתוכן הדברים.

נתחיל מעצם האתגר- צפיה בכלל ובסדרות בפרט הוא אתגר שעומד בפנינו בכל גיל. הצפיה עצמה היא כמו פתיחה של הלב שלנו והזמנה לכניסה. זה לא לראות וזהו. סרט הולך איתנו קצת בלב. סידרה בדכ משמעותה כמו מפגש מתמשך. יותר משפיעה ויותר לעומק. זה בהחלט כיף לשבת לראות סדרה מידי פעם ולהשתחרר מרצף המחשבות והמשימות של החיים. ויחד עם זה- חשוב להבין כמו שכתבת בשאלה- שזה בהחלט משפיע. מעבר לכך- יש בידינו את היכולת לבחור מול איזה סדרה נשתחרר. בידיעה שגם הסדרות ה"טובות"שבהן משאירות רשמים. אך את זה לא נפתח כאן. לכל תוכן שאנו רואים יש השפעה על הנפש שלנו, על המחשבה שלנו. שוב- בוודאי כאשר מדובר בסדרה שבה יש רצף של תכנים המביאים את אותם מסרים בדכ.ומציירים רצף ורצון להמשיך.  לא תמיד נרגיש ישר את ההשפעות ולא תמיד נקשר אותן. אך הן קיימות. נשמע לי שאת נערה נבונה. נסי לבדוק אם התכנים וההתייחסויות שבתוך הסדרה הם דברים שתואמים את סגנון החיים שהיית רוצה לסגל לעצמך. היחס לאהבה, לנשים,  נאמנות, יחסים בין גברים לנשים ( גם הנשואים שבהם..) ואלו הדברים שהם יותר קלים לזיהוי. ישנם דברים שהם יותר "תת קרקעיים" מבחינת מסרים. בכל סדרה היוצרים מכניסים השקפת עולם שלהם וזו זכותם. וכך גם זכותנו לבחור במה לצפות. זה תפקידנו כצרכני תוכן.

קראי עוד...
לקריאת התשובה המלאה הרשמי לאתר
4
2

    על מנת לכתוב תגובה עלייך להירשם לאתר
NULL
אהבה עצמית, בריאות נפשית, התמכרות למסך, התפתחות אישית, כל מה שטוב ברשת, עבודת ה', שימוש נכון במדיה, תרבות ופנאי, ותשובה ותיקון.
1798 09/08/2022 20:34
שביעיסטית

בוחרת בטוב

שאלה:

היי אני רציתי לשאול בקשר לשימוש נכון במדיה.

אני מרגישה הרבה פעמים קונפליקט כשאני משתמשת בפלאפון כי כשאני רוצה לנוח, לראות כמה סרטונים או פרק של סדרה יכולים לעזור לי לנקות את הראש ולהתרענן.

קראי עוד...
לקריאת השאלה המלאה הרשמי לאתר

זמן קריאה - 1 דק'

מיטביה כהן
וידאו-תרפיסטית, מעבירה סדנאות בצפיה מודעת, לתיווך התכנים במדיה. על נשיות, גבריות ומה שבינהם.
תשובה:

הי יקרה. איזה מדהים לראות שאת מודעת. מודעת גם לצורך בהתאווררות וגם להשלכות. כתבת שיש תכנים שלא משפיעים עליך לטובה, שסותרים את תפיסת עולמך ומעבר לזה חבל לך על הזמן שמתבזבז לך. 

המודעות הזו כל כך חשובה. כך תוכלי לבחור בחירות טובות. וזה יעצב את האישיות שלך לאורך שנים.

קראי עוד...
לקריאת התשובה המלאה הרשמי לאתר
2
2

    על מנת לכתוב תגובה עלייך להירשם לאתר
NULL
אהבה עצמית, בריאות נפשית, התפתחות אישית, חברות, כל מה שטוב ברשת, עבודת ה', שימוש נכון במדיה, ותרבות ופנאי.
1685 01/08/2022 21:34
1234

להיות את

שאלה:

שלום,
תודה רבה על המענה המדהים באתר באמת שאן מדהימות!!
אז ככה היום רוב הסדרות והסרטים לנוער אינם מתאימים כל כך מבחינת תוכן, זהו תוכן ריקני ואינו מעשיר.
אני ברוך ה' לא אוהבת סרטים וסדרות ולכן אני לא רואה אבל רוב החברות שלי כמעט כולם רואות את הסרטים האלו ומדברות עליהם הרבה אני לא יודעת מה לעשות מצד אחד אם אקשיב להן אכסף לתחנים שאיני רוצה בהם אך מצד שני אם לא אקשיב לא יהיה לי מה לעשות ואהיה לבד.
כששאלתי את חברותי אם הם מודעות למה שהם רואות הם אמרו לי שכן והם ממש רוצות להפסיק לראות אבל לא יודעות איך וכל השיחות שמביאים על התחנים האלו רק אומרות כמה זה לא טוב ואף שיחה לא מלמדת איך לצאת מההתמכרות איך להפסיק לראות את הסדרות האלו.
עוד דבר זה שירים גם הרבה שירים היום הם לא.. וגם את זה ברוך ה' הורי המדהימים הצליחו שלא אשמע אבל בכל זאת כל החברות לי שומעות ושמים שירים בשביל האווירה ואני לא מכירה את השירים וגם לא ורוצה לשמוע אותם בכלל כשאומרים לי לתת שיר שישמו אני תמיד מתחמקת כי אני לא רוצה לתת איזה שיר שכולם יצחקו עלי בגללו..
אשמח שתעזרו לי
תודה רבה ובאמת אתן מדהימות..

קראי עוד...
לקריאת השאלה המלאה הרשמי לאתר

זמן קריאה - דק'

מיטביה כהן
וידאו-תרפיסטית, מעבירה סדנאות בצפיה מודעת, לתיווך התכנים במדיה. על נשיות, גבריות ומה שבינהם.
תשובה:

הי יקרה. קודם כל זה מדהים בעיני שאת מודעת להשפעות הלא טובות של המדיה ושל המוזיקה. נשמע שההורים שלך מכוונים אותך ועוזרים לך לבחור נכון.

את מדברת על זה שהבחירות שלך גורמות לך למרחק מסויים מהחברה. וזה באמת מצער מאוד. אבל זה לא חייב להיות ככה.

קראי עוד...
לקריאת התשובה המלאה הרשמי לאתר
4
2

    על מנת לכתוב תגובה עלייך להירשם לאתר
NULL
אהבה עצמית, בריאות נפשית, דימוי גוף, התבגרות מינית, התפתחות אישית, כל מה שטוב ברשת, עבודת ה', רשתות חברתיות, ושימוש נכון במדיה.
1584 30/06/2022 06:59
חד קרן

אישור מהסביבה

שאלה:

אני כל הזמן מקנאה, מפחדת שאולי אוהבים מישהו אחר יותר ממני אם זה בחברות שאולי מישהי רוצה בכלל להיות עם חברה אחרת ולא איתי, ואם זה במשפחה שאני כל הזמן מרגישה שההורים שלי אוהבים יותר את אח שלי והוא יותר חשוב להם, אני יודעת שכל זה לא נכון אבל עדיין אני מרגישה כל הזמן במרדף אחרי זה שיאהבו אותי וירצו אותי ויגידו לי כמה אני טובה וזה מעייף כל הזמן ההתעסקות הזאת..

מה לעשות? 

קראי עוד...
לקריאת השאלה המלאה הרשמי לאתר

זמן קריאה - 2 דק'

מיטביה כהן
וידאו-תרפיסטית, מעבירה סדנאות בצפיה מודעת, לתיווך התכנים במדיה. על נשיות, גבריות ומה שבינהם.
תשובה:

הי חד קרן יקרה.

אנחנו חיות בעולם מטורף. השיתוף האין סופי ברשתות החברתיות נותן לנו הרגשה שאצל כולם פשוט מושלם. כולן יפות, מחייכות, לבושות מדהים, לכולם יש חברים מסביב, כולם מוצלחים, מצליחים ושווים. איזו אשליה ענקית. הרי זה לא באמת ככה. למי לא קשה לפעמים? באיזה בית לא רבים? מי לא מרגיש בודד או בעצבות לפחות מדי פעם.. העניין הוא שזה לא פוטוגני בכלל. אנחנו לא ממהרים לשתף את הצד הזה של החיים. לא הרבה משתפות תמונה שלהן כשהן בדיוק קמות בבוקר, עם השיער הקופצני והפיג'מה.. בלי איפור ובלי חיוך.. לא הרבה משתפים בכישלונות שהם חוו. (למרות שמצד האמת, אפשר ללמוד מזה כל כך הרבה..)

קראי עוד...
לקריאת התשובה המלאה הרשמי לאתר
0
0

    על מנת לכתוב תגובה עלייך להירשם לאתר
NULL
התמכרות למסך, התפתחות אישית, כל מה שטוב ברשת, מוגנות מינית, פורנוגרפיה, רשתות חברתיות, ושימוש נכון במדיה.
1408 08/05/2022 07:47
לב

איך לשוחח ולפתוח עם ההורים עניינים אישיים ורגשות.

שאלה:

היי

יש לנו סינון של אינטרנט רימון בבית. זה אומר שכל היום אין לנו אינטרנט אלא אם כן אמא שלי מורידה את הסינון לצורך של לימודים או משהו כזה.

קראי עוד...
לקריאת השאלה המלאה הרשמי לאתר

זמן קריאה - 1 דק'

חגית בר-פלד
עו"סית, מנחת מיניות בריאה ומדריכת כלות.
תשובה:

לב יקרה,

אני מאד מאד מבינה את התסכול הגדול שלך, הנושא של החשיפה למדיה, המסכים וההתמודדויות השונות סביב האתגר הזה, הוא נושא מאד מאד חשוב! חשוב כי לרב החסרונות בשימוש במדיה, עולים על היתרונות. 

קראי עוד...
לקריאת התשובה המלאה הרשמי לאתר
0
6

    על מנת לכתוב תגובה עלייך להירשם לאתר
NULL
התמכרות למסך, כל מה שטוב ברשת, שימוש נכון במדיה, תרבות ופנאי, ותשובה ותיקון.
1224 25/04/2022 17:41
מחכה לעזרה

דבוקה למחשב

שאלה:

אני כל הזמן דבוקה למחשב, רואה סרטים ועוד כל מיני עיסוקים איך מצליחים להתנתק ממנו? הוא תעסוקה בשבילי...

זמן קריאה - 2 דק'

אורית בר אלי
מחנכת
תשובה:

מחכה לעזרה יקרה,

נשמע ממך שאת מאוד מתוסכלת מהשימוש הרב שלך במחשב. קודם כל אני רוצה לעודד אותך.

קראי עוד...
לקריאת התשובה המלאה הרשמי לאתר
0
3

    על מנת לכתוב תגובה עלייך להירשם לאתר
NULL
אהבה עצמית, בריאות נפשית, דימוי גוף, התבגרות מינית, התמכרות למסך, התפתחות אישית, זוגיות ואהבה, חברות, כל מה שטוב ברשת, מוגנות מינית, מיניות והלכה, עבודת ה', פגיעות מיניות, פורנוגרפיה, קשר בריא, רשתות חברתיות, שימוש נכון במדיה, תרבות ופנאי, ותשובה ותיקון.
1406 25/04/2022 08:10
מלכת היופי

הנושאים בהם 'חזקות ברשת' נותן מענה

שאלה:

שלחתי מזמן 2-3 שאלות שלא נענו בכלל וזה מה זה חשוב לי 

פליז תענו!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

זמן קריאה - 1 דק'

אפרת אריה
מנהלת מיזם "חזקות ברשת". עו"סית, מנחת מיניות בריאה ומלווה נוער בתהליכי התבגרות
תשובה:

שלום מלכת היופי!

'חזקות ברשת' עוסק בנושאים שקשורים למדיה באופן ישיר או עקיף. כגון: קושי בהפחתת שעות במסך, צפייה בתכנים בעיתיים, מיניות בריאה, דימוי גוף, רשתות חברתיות וכדומה..

קראי עוד...
לקריאת התשובה המלאה הרשמי לאתר
0
1

    על מנת לכתוב תגובה עלייך להירשם לאתר
דילוג לתוכן