close

שיחזור סיסמה

signup
close

יש לאפשר הקלטה מהדפדפן

במכשירים מסוג ״אייפון״:

במכשירים מסוג ״אנדרואיד״:

בדפדפן ״Chrome״:

  1. בפינה השמאלית העליונה, לוחצים על סמל האפשרויות הנוספות אפשרויות נוספות ואז הגדרות.
  2. לוחצים על פרטיות ואבטחה ואז הגדרות האתר ואז מצלמה או מיקרופון.
  3. בוחרים את השפה שרוצים להגדיר כברירת מחדל.
    • בודקים את האתרים החסומים והמורשים שלכם.
    • כדי להגדיר אתר שכבר חסמתם כמורשה: בקטע "אין הרשאה", בוחרים את שם האתר ומאשרים את הרשאות הגישה למצלמה ולמיקרופון.
close

דיווח תקלות

אין להשאיר שדות ריקים

הדיווח עבר בהצלחה,
תודה רבה שהקדשת מזמנך לשיפור האתר!

NULL
אוננות, התבגרות מינית, פורנוגרפיה, ותשובה ותיקון.
2198 28/02/2023 20:09
חמניה צהובה

איך להפסיק מעשה שנעים לי?

שאלה:

היי אני רוצה לספר על משהו שאני מודאגת ממנו מעט. כשהייתי קטנה בגיל יסודי בערך כינה ד אז אחותי שקטנה ממני הייתה שמה ידים בין המפשעות ונרדמת ואמא שלי הייתה אומרת לנו שזה בסדר זה הגיוני זה יעבור לך זה טיבעי וגם יכול להיות שהיא אמרה לה על זה בעדינות.. הייתי קטנה אני לא כל כך זוכרת. אבל בכל אופן אני בתור ילדה יותר גדולה פעם אחת גם עשיתי כך וסוג של התמכרתי . שיתפתי בזה את אמא שלי והיא אמרה שזה בסדר קר שאזהר לא לקרוע את כרום הבתולים. אני בכל פעם מחדש משתדלת שלא לעשות את זה והיו תקופות שהצלחתי להתאפק הרבה. וגם עד היום שאני כבר בת 19 אני עדיין עושה את זה וזה קצת מביך לכתוב את זה אבל אני מעדיפה לברר אם זה תקים אים זה בסדר שזה גם עד עכשיו כך. אני פוחדת שאולי אני עושה דבר שהוא אסור אולי מהתורה או אולי זה לא בריא או שזה יכול להשפיע לי על העולם המיני בעתיד. אני רוצה לשאול האם זה בסדר/מותר שאני עושה את זה? 

קראי עוד...
לקריאת השאלה המלאה הרשמי לאתר

זמן קריאה - 1 דק'

מאור קפלן
מובילה תהליכי חינוך מיני במרחב הדתי
תשובה:

תשובה בקובץ

2
3

    על מנת לכתוב תגובה עלייך להירשם לאתר
NULL
אהבה עצמית, בריאות נפשית, דימוי גוף, התבגרות מינית, התמכרות למסך, זוגיות ואהבה, מוגנות מינית, פורנוגרפיה, קשר בריא, רשתות חברתיות, שימוש נכון במדיה, תרבות ופנאי, ותשובה ותיקון.
2162 09/02/2023 21:05
ילדה סקרנית

קריאה חומר מיני ומחשבות

שאלה:

היי,

אני קוראת תכנים מיניים כבר כמעט שנה וניסיתי מלא פעמים להפסיק ולשים הגבלות, אבל בכל פעם מחדש עקפתי את ההגבלות וחזרתי לזה.

קראי עוד...
לקריאת השאלה המלאה הרשמי לאתר

זמן קריאה - 3 דק'

רחל גוטמן
מנחה למיניות בריאה ומוגנות ומדריכות כלות
תשובה:

שלום יקרה,

אני כל כך מעריכה שפנית לשאול את שאלתך. זה דבר חשוב וטוב לא להשאר עם שאלות וגם את לא עושה לעצמך הנחות. את מרגישה שמשהו לא לגמרי בסדר ואת מנסה לדייק את עצמך ולקבל מענה מסודר. כל הכבוד!

קראי עוד...
לקריאת התשובה המלאה הרשמי לאתר
0
1

    על מנת לכתוב תגובה עלייך להירשם לאתר
NULL
אהבה עצמית, בריאות נפשית, התפתחות אישית, זוגיות ואהבה, מוגנות מינית, עבודת ה', פורנוגרפיה, קשר בריא, שימוש נכון במדיה, ותשובה ותיקון.
2160 03/02/2023 11:13
בוער לי השאלה

מחשבות אחרי שנחשפתי לסרטים וסוגיות של מגע

שאלה:

הי בערך לאיזה שנתיים עד לפני חצי שנה הייתי רואה סדרות וסרטים רומנטיים אני לא חושבת שאפשר לקרוא לזה פורנו אבל כן היו בהן סצנות קשות ולא מתאימות ב"ה הפסקתי עם זה ומצאתי לי כמה תחביבים טובים שממלאים אותי אבל עם כל זה אני חושבת שנוצר מזה כמה בעיות :

אני נהייתי בן אדם קצת מתבודד יותר לאחרונה והמחשבות על כל מה שהייתי רואה משגעות אותי 

פעם אמרו לי שכשרואים סרטים כאלה פוגעים בעצמך וזה כילו פגיעה ובאמת אני בן אדם ששונאת שנוגעים בה אף אף אחד אני שונאת שכולם עושים את ואני מרגישה שזה יכול להיות מהסרטים 

דבר אחרון הוא שעם כל זה שאני לא אוהבת שנוגעים בי אני ממש רוצה חבר אני רוצה משהו שיקשיבי לי ושיבין אותי אני מרגישה שחברות שלי לא מספיקות וגם התרחקתי מהן לאחרונה 

אני באמת לא יודעת ואני ממש מבולבלת ואשמח לעזרה תודה רבה :) 

קראי עוד...

זמן קריאה - 2 דק'

תהילה שטראוס
תהילה שטראוס, עובדת סוציאלית ופסיכותרפיסטית מכוונת התמקדות
תשובה:

שלום יקרה

תודה לך על האומץ לכתוב לא מובן מאליו. מרגיש לי שאת באמת בחורה איכותית שאיכפת לה וצומחת מתהליכים פנימים שהיא עוברת .

 באמת כפי שאת מבינה ויודעת שסרטים חשופים שמתמקדים באינטימיות בוטה  לא בריא לצרוך ולא כדאי.מקסים שסיגלת עבור עצמך תחביבים שונים שממלאים אותך וזה נהדר כתחליף. ראשית כל, אני מציעה לך לסלוח לעצמך. הסליחה היא מרככת את האשמה. תסלחי לעצמך באמת מכל הלב . את נורמלית, הכל חשוף כל כך היום ואין פלא שנחשפת לסרטים כאלו. ותחמיאי לעצמך שיש  בך כוח רצון אדיר שהצלחת לצאת מזה זה ממש תהליך גמילה וזה לא מובן מאליו בכלל!

מאחר וכבר נחשפת הם מעסיקים אותך וכמו מסתובבים לך במחשבה ובדמיון והאמת שזה ממש הגיוני. זה יוצר מעין התניה של גירוי חזק במוח . יש מקום לתשוקה ומיניות אבל ממקום של אהבה בריאה בין בני זוג ואמיתית שלא מבוססת על סרטים.

אני מאמינה שיש תקווה וממש שאפשר לשנות התניות. אפשר גם ללכת לטיפולי cbt וטיפולים שמבוססים  על מיינדפולנס או טיפולים יותר קונקרטים שעוזרים בכל מיני דרכים  . בכל מקרה אתן לך רעיון שמאוד עובד-

כל פעם שעולה מחשבה בראש, תתבונני במחשבה אל תנסי לשנות אותה להתערבב איתה להאבק בה או להתעצבן עליה . רק תנשמי עמוק ותאמרי לעצמך בקול רך ומטיב:"זו רק מחשבה.. זו רק מחשבה.." אל תנסי להכנס אליה ולתת לה יותר מידי מקום וחשיבות. מחשבות מתגברות ומתעצמות מתוקף כך שאנחנו מתערבבים איתם רגשית . המחשבה נחלשת כאשר אנחנו רק מתבוננים בה ולא מתנהלים ממנה. כך לאט לאט אין לה חשיבות וקיום והיא מתפוגגת . הכי חשוב לא לעשות ממנה עניין .כל פעם שהיא מופיעה פשוט אל תייחסי לה חשיבות תראי שהיא מופיעה ,תשימי לב לזה אבל אל תעשי ממנה יותר מידי . ושוב מדגישה תוך כדי מחילה וסליחה עצמית!

לגבי המגע , זה לאוו דווקא קשור שאת לא אוהבת מגע בהקשר לזה. יכולות להיות לזה המון המון סיבות.. מוזמנת להאריך על זה איתי בהתכתבות במייל או בשיחה. אני צריכה לשמוע על כך יותר כדי להבין.

הרצון לקשר לחבר כדי שיקשיב ויכיל הוא מובן מאוד וטבעי. הרצון להיות נאהבת הוא נעים ומכיל כל כך . בייחוד כאשר יש חסך בכך וצורך לפרוק ואולי אין מי שיספק אותך בנושא הזה. יחד עם זאת ,אני מאמינה ממש שחבר ממקום כזה של צורך במילוי חסך כזה הוא פחות בריא. חבר לא צריך לבוא רק ממקום שאת חסרה וצריכה מילוי של אוזן קשבת וצורך באהבה , אלא ממקום שגם את מלאה בצורך הזה והוא רק יתמוך בך. האם יש דמות בוגרת כלשהי שתוכלי לדבר איתה ולשתף אותה במה שאת צריכה לעיתים קרובות? אולי ללכת למטפלת רגשית? זה נשמע לי מאוד טוב וחשוב שתמצאי את המקום שתפתחי בו את ליבך . החבר יגיע בעת הנכונה ממקום שאת יותר אוהבת את עצמך ושלמה עם מי שאת. 

עוד משהו קטן לגבי המגע-/זה ממש בסדר שאת לא אוהבת מגע , אני מקווה שאת מקפידה לומר לאנשים שלא יגעו בך בדרך שלא נעימה לך.וגם אם הזמן תבדקי אם עצמך אותי כן יש דרכים שנעימות לך. יש המון המון סוגי מגע…

מקווה שקצת עזרתי.

תהילה

יש עוד הרבה הרבה מה לכתוב ומה לדבר בנושא,מוזמנת לפנות אלי בפרטי אם תרצי.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

קראי עוד...
0
0

    על מנת לכתוב תגובה עלייך להירשם לאתר
NULL
פורנוגרפיה.
2123 01/02/2023 18:12
מלכת היופי

איזה סרטים נחשבים פורנוגרפיה?

שאלה:

היי עלתה פה שאלה על חשיפה לפורנו ויש לי על זה שאלה... ואם זה סתם סרטון שאנשים מדברים בו מיניות לאו דווקא קדושה ועפ היהדות? פחות מראות לא צנועים יותר שמע מיני- גם לאו דווקא גס חוץ מזה מה לגבי נשים לא צנועות- לדוגמא מישהי בחוף נפרד עם ביקיני שונה ממישהי שמצטלמת למותג הלבשה תחתונה- האם כל אחד מאלה נחשבים פורנו או שרק אקטים מיניים בעירום?

קראי עוד...
לקריאת השאלה המלאה הרשמי לאתר

זמן קריאה - 1 דק'

הדס ריבלין
מדריכה בתחום המיניות וגיל ההתבגרות.
תשובה:

שלום מלכת היופי!

בסרטי פורנו יש התמקדות ביחסי מין ובעירום, בעיקר במראה ולא רק בדיבור. זה מה שעומד במרכז הסצנה, על זה בנויה העלילה.

קראי עוד...
לקריאת התשובה המלאה הרשמי לאתר
0
0

    על מנת לכתוב תגובה עלייך להירשם לאתר
NULL
התבגרות מינית, מיניות והלכה, עבודת ה', פורנוגרפיה, ושימוש נכון במדיה.
2125 31/01/2023 22:45
אני

צפיתי בפורנו, זה ידפוק לי את החיים? איך מתקנים?

שאלה:

זה קצת מביך לשאול את זה אבל נזרום :)

לפני שלוש שנים בערך התחלתי לצפות בפורנו. ראיתי בטעות פעם אחת והתמכרתי לצערי. אף אחד לא יודע מזה וברוך ה' הצלחתי לצאת מההתמכרות לבד ולמרות שזה קשה אני ממש משתדלת לא ליפול בזה.

קראי עוד...
לקריאת השאלה המלאה הרשמי לאתר

זמן קריאה - 6 דק'

אלירז פיין
מנחה למיניות בריאה, מדריכת כלות, יועצת מינית וזוגית ויועצת לרפואה והלכה.
תשובה:

אהובה יקרה. כמה טוב שאת שואלת!

 

קראי עוד...
לקריאת התשובה המלאה הרשמי לאתר
0
1

    על מנת לכתוב תגובה עלייך להירשם לאתר
NULL
אהבה עצמית, אוננות, מיניות והלכה, ופורנוגרפיה.
2102 26/01/2023 18:59
יונה צחורה

אוננות ואשמה

שאלה:

אז ככה....אני בת 17.5 בכיתה יב אני מרגישה שכקשה לי או משעמם לי אז אני רוצה לאונן כי זה נותן תחושה טובה של אדרנלין... אני חושבת שזה לא טוב...שזה גורם לי להרגיש חוטאת(לא כמו בנים...אבל עדיין זה לא רצון ה' ממני) בכללי באזור טבת תשפ"א נכנסתי פעמיים מיוזמתו לאתר של פורונו(לכמה דקות כל פעם) ובפעם השנייה זה נגמר באוננות ואז כעסתי על עצמי והצלחתי לא לגעת בעצמי באותו מקום כמעט שנה ואז מהחופש הגדול בין כיתה יא ליד הייתי מגוננת כמעט כל שבוע ואז מאז שחזרתי ללימודים זה בא לי כל שבועיים שלושה... אני לא גאה בזה... וזה לא כזה קל לשתף אבל אני חושבת שרצון השם זה שאני אעזור לעצמי לצאת מהביצה... 1אז תכלס כל פעם שאני לבד,בשירותים או במקלחת או סתם בחדר אני יכולה ליפול לאומנות... 2והרבה זמן אני בקושי מסתכלת על הגוף שלי כדי לא להדליק את עצמי בכל מיני מחשבות מיניות... זה תקין שקשה לי להסתכל על הגוף שלי כשאני רוצה להחליף בגדים או משו כזה רק כדי לא להדליק את התקווה שלי  מחכה לתשובה ותודה  

קראי עוד...
לקריאת השאלה המלאה הרשמי לאתר

זמן קריאה - 1 דק'

ד"ר ציפי ריין
פסיכולוגית, מטפלת זוגית, משפחתית ומינית. מנהלת המרכז למשפחה במכללת אורות ישראל
תשובה:

שלום יקרה

גם אני מאמינה שרצון ה שתעזרי לעצמך אז כל כך שמחה שכתבת. וזה לוקח אותי לעיקר התשובה אליך. בעייני הקבה ברא לך גוף ועבד כל כך קשה כדי לייצר בו אזורי עונג ואזורי הנאה. וכל כך חשוב לי שתוכלי לאפשר לעצמך מחדש לראות את הגוף שלך עם כל היופי והטוב שבו על אף שכרגע יש בך בעיקר רגשות קשים שמופעלים ממנו וכלפיו.

קראי עוד...
לקריאת התשובה המלאה הרשמי לאתר
0
3

    על מנת לכתוב תגובה עלייך להירשם לאתר
NULL
בריאות נפשית, התבגרות מינית, התמכרות למסך, כל מה שטוב ברשת, מוגנות מינית, מיניות והלכה, עבודת ה', פורנוגרפיה, ורשתות חברתיות.
2069 23/01/2023 14:51
סול

חשיפה לפורנו

שאלה:

מביך אותי לכתוב את זה אבל אני אכתוב בכל זאת...

כל הזמן מזכירים פה פורנו ונפילות לזה ואני. חושבת שאולי נפלתי ואז אוכל לקבל עזרה הבעיה היא שאני לא ממש מבינה מה נחשב "פורנו" אם תוכלו לעזור. זה יהיה נחמד מאוד בתודה מראש סוללל

קראי עוד...

זמן קריאה - 1 דק'

תהילה שטראוס
תהילה שטראוס, עובדת סוציאלית ופסיכותרפיסטית מכוונת התמקדות
תשובה:

היי יקרה

קודם כל את בהחלט אלופה שבחרת לשאול ולא להשאר לבד עם המבוכה!!

פורנו בעצם הכוונה לסרטונים שמופיעים ברשת בהם מוצגים בעירום מלא אקטים מיניים בוטים ומוחצנים. 

הפורנו הוא ערוך בפוטושופ ,הוא לא מבטא בשום צורה ואופן מיניות אמיתית, אהבת אמת או זוגיות בריאה. אלא מבוסס על החפצה של הגוף באופן לא הולם ולא ראוי.

בני נוער רבים ואפילו ילדים נחשפים לפורנו, הרבה פעמים בלי כוונה, משום שהמדיה היום מאוד מונגשת פרוצה וחשופה.

אל תרגישי רע עם עצמך. ואל תאשימי את עצמך. גם אם פגשת בפורנו. כן זה קיים , זה לא אומר שיש לצרוך את זה אבל לעיתים יש מעידות וזה עלול לקרות. תמשיכי את חייך…ותכווני למה את תרצי כשתגיע העת , לזוגיות בריאה קדושה ואוהבת . לא חשופה ופרוצה לעניי כל- תזכרי שהפורנו הוא שקר אחד גדול לא כך נראת אהבת אמת. לא כך נראת מיניות בריאה ואוהבת ומכבדת. ויש להמנע מצפיה בתכנים מהסוג הזה.

אם נחשפת לכך אז נחשפת.. אל תלקי את עצמך על כך זה קורה להמון בני נוער. חשוב שתזכרי בראש מה טוב ונכון ומה שקרי ולא אמיתי, תסלחי לעצמך.

 

תהילה 

 

 

 

 

קראי עוד...
2
3

    על מנת לכתוב תגובה עלייך להירשם לאתר
NULL
אהבה עצמית, התפתחות אישית, חברות, פורנוגרפיה, וקשר בריא.
2096 22/01/2023 11:37
אנונימית

איך להתמודד עם בדידות ובלבול, ולהמשיך הלאה..

שאלה:

שלום, אני לומדת באולפנה תורנית. ככה שכל הנושא מאוד לא מדובר אז אני לא יודעת איך לומר את זה אבל ננסה.. האמת שמלא זמן אני רוצה לכתוב פה שאלה ורק עכשיו זה יצא לפועל.. אז ככה עברתי כל מיני דברים בשנה וחצי האחרונות. היה לי חברה ממש טובה אבל היה תאקל, בגלל שאני מלא בחברת בנות התאהבתי בה והיא חתכה את הקשר שלנו. היה לי בעיות עם זה, הלכתי לטיפול ניסו לטפל בזה אבל משום מה זה עדיין לא יוצא לי מהראש.. אני לא מצליחה לשחרר ממנה. זה שם אותי במקום שהראש לי לא פנוי לשום דבר, כל היום אני במחשבות עליה למרות שזה קרה מזמן( אולי בגלל שהיא איתי בכיתה ואני כל פעם רואה אותה ונזכרת בהכל..) אז בגלל הקושי אני פשוט בלי לחשוב צופה בפורנו כדי להעביר את הרגש בראותו רגע.. ואחר כך קשה לי עם ההשלכות של זה, עכשיו אני בטיפול בגלל שחויתי טראומה מהצפייה בפורנו ואני לא רוצה להתחתן. כל זה אני מרגישה שאני חווה לבד. החברה הכי טובה שהייתה לי נהיה לי תלות או סוג של התאהבות בה (כמו שרשמתי בהתחלה) ואז זה ממש קשה לי  שאין לי את מי לשתף ולדבר. ויותר מזה, אני מכירה מציאות של שיתוף, של המקום הבטוח- מה שהיה איתה! ועכשיו זה נשבר, היא ממש היא לקחה צעד אחורה ואין לי עם מי להיות.מרגישה בודדה ומתוסבכת עם עצמי יותר מידי. מרגישה יאוש, אין לי מה לעשות עם זה כאילו😶 חוץ מזה אני מרגישה שפספסתי את החיים האמיתיים, הראש שלי עסוק במחשבות 24/7 ואני מפספסת את השמחה, השחרור- כל מה שמעבר לתסבוכים.

השאלה שלי היא מה את ממליצה לי לעשות עם החיים כרגע? לאן להתקדם? מה לנסות לשפר? מה יעזור לי להפסיק עם הפורנו שדופק אותי? איך לדעת לשחרר מהחברה? או אם יש דרך שהיא תחזור אליי והיה לי את מי לשתף? 

תודה!!

 

קראי עוד...

זמן קריאה - 5 דק'

יפעת מלכא
מטפלת באמצעות אומנויות בהתמחות ביבליותרפיה
תשובה:

היי אנונימית

קראתי בצער את השאלה שלך. הצלחתי להרגיש איך את בודדה ומבולבלת, ונמצאת בתחושה שאת במצב שהוא תסבוכת שלא ניתן לצאת ממנה. 

את מחפשת אופני התמודדות עם אבדן של חברה אהובה, במקום השימוש בפורנו שהשתמשת בו על מנת למצוא מענה לבדידות. מצאת לך מענה שבסופו של דבר מזיק לך וגם לא פותר את הבעיה.

בנוסף, מרוב שאת זקוקה לחברה ולתחושת שייכות וקרבה, אולי בנות מרגישות שאת תלויה בהן וזה מבהיל והן מתרחקות. וכך את נמצאת במעין מעגל שבו כל דרך שאת מוצאת כדי להתמודד עם הבדידות- רק מעמיקה אותה. 

אם הבנתי נכון, את נמצאת כרגע בטיפול. האם את משתפת את המטפלת בכל התחושות הקשות שהעלית כאן? 

אם לא- אני מעודדת אותך לעשות זאת. טיפול הוא בדיוק המקום לחשוף את התחושות הללו, בלי חשש שישפטו אותך עליהן או שיעבירו אותן הלאה. שיתוף כזה יכול לתת לך הרגשה שאת קצת פחות בודדה.

אחרי שתפרקי בטיפול את התחושות הללו, תביני אותן וגם את הגורמים לבדידות שלך, תוכלו לחפש יחד, את והמטפלת, פתרונות יעילים ומועילים כדי שתגיעי למצב בו תרגישי פחות בודדה.  

זה תהליך לא קצר ובטח גם לא קל, אבל אני בטוחה שאחריו תהיי במצב אחר לגמרי: תוכלי למצוא אנשים שתרגישי קרובה אליהם, ותמצאי את הכוחות להתמודד עם הנושאים המורכבים שמעסיקים אותך. 

חשוב שתדעי שאת לא לבד- גם אני כאן לשאלות נוספות. 

בהצלחה 

יפעת.  

קראי עוד...
2
2

    על מנת לכתוב תגובה עלייך להירשם לאתר
NULL
זוגיות ואהבה, פורנוגרפיה, קשר בריא, ותשובה ותיקון.
2036 18/01/2023 08:47
חסינה פנקלשטיין

האם לספר לבעלי לעתיד שבעבר צפיתי בפורנוגרפיה?

שאלה:

היי,

אני בת 20 פעם הייתי מכורה לתעשיית הפורנו הרבה שנים, ממש מגיל קטן (10-11) עד 18 בערך

קראי עוד...
לקריאת השאלה המלאה הרשמי לאתר

זמן קריאה - 1 דק'

רננה קלימן
מנחה למיניות בריאה. מלווה נשים, נערות וצוותים חינוכיים בתחומי המיניות השונים
תשובה:

יקרה וטובה שלום לך

 

קראי עוד...
לקריאת התשובה המלאה הרשמי לאתר
2
4

    על מנת לכתוב תגובה עלייך להירשם לאתר
NULL
אהבה עצמית, התמכרות למסך, התפתחות אישית, עבודת ה', פורנוגרפיה, שימוש נכון במדיה, ותשובה ותיקון.
2073 14/01/2023 19:50
ציפור דרור

אבודה בסדרות

שאלה:

שלום.

אני מרגישה אבודה כל כך. בכיתה ח נתנו לי מכשיר טלפון ובתיכון התחלתי להיחשף לסדרות. לטלפון. לעולם הזה.

אני לא רוצה להיות כאן. זה הורס לי את החיים. אני רוצה לחיות חיים מלאי משמעות. גדולים. נועדתי להיות כזאת. רק שאני לא מצליחה לצאת מהטלפון. לא מצליחה. בחופש לפני שנתיים כבר הייתי פשוט אבודה. הייתה פעם אחת שאפילו ניסיתי לשתות. להשכיח ממני הכל.

זה היה גם בקורונה והייתי ממש בפחדים שקורה משהו בעולם. הייתי הולכת לישון כל לילה רועדת במיטה.

אני זוכרת סיטואציות שהייתי נשכבת על הרצפה ושונאת את עצמי. שונאת. למה אני לא מצליחה להפסיק??

אני עכשיו מדריכה באולפנה ומרגישה שזה פשוט משתלט לי על התפקיד. במקום להיות בשביל החניכות. לעזור להן, אני בטלפון כל היום. מה גם שאני מרגישה כמו סוכן כפול.

הן מספרות לי על סדרות דהן רואות ואני משחקת אותה לא מכירה ולא יודעת. וכמה שזה לא טוב. והנה אני רואה את זה גם. זה נורא. וקשה. וסיוט.

אני יודעת שזה רע. זה גרוע. זה נוראי. זה הורס אותי. את החיים שלי. את מי שאני רוצה להיות. אני פשוט לא מצליחה להפסיק באמת. אני מיואשת והייאוש חוסם אותי.

אני כאילו לא רוצה אבל באותו רגע שזה זמין, שום דבר לא עוצר אותי. פשוט כלום.

די אני כבר לא מסוגלת. בא לי לברוח מהחיים האלה. ואין לי לאן לברוח אז אני שוב אברח לטלפון. אני כזאת פחדנית כי המקום היחיד שלא מפחיד אותי לברוח אליו זה הטלפון.

אני כבר שנים מתמודדת עם זה. מתפללת לה'. מתחננת. מתבודדת. מה יעזור?

אף אחד לא יודע. לא ההורים. לא חברות. בטוחים שאני הכי דוסיתאבל ההורים רואים שעובר עליי משהו לאחרונה. הם דואגים לי. אני חא מסוגלת להגיד להם.

למי אני יכולה לפנות?? למי? אני רוצה כבר לחיות באמת!! נמאס לי. נמאס חי. נמאס לי

אני שבורה כל כך. וחסרת אמון. ושונאת את עצמי. וכועסת. ואבודה. מרגישה כלואה בעולם הזה

 

בבקשה תעזרי לי! אני אשמח אפילו להתקשר לייעוץ רק תעזרי לי

 

 

 

 

קראי עוד...

זמן קריאה - 3 דק'

תמר שאוליאן
מדריכת כלות ומנחת מיניות בריאה
תשובה:

ציפור דרור יקרה ואהובה!

אני קוראת את השאלה שלך ומרגישה את הכאב הגדול, וקודם כל רוצה לשלוח לך חיבוק ענק! להגיד לך כמה את יקרה ואהובה, וכמה את טובה וטהורה.

כמה כל הרע הזה הוא כמו קליפה שחיצונית לך, אבל בפנים יש בך נשמה ענקית שכולה טוב גמור!

את ניצבת מול התמודדות ענקית וקשה, שמשותפת לכל כך הרבה נערות ונערים, צעירות וצעירים בדור שלנו. וזה לא סתם, יש תעשיות ענק שמשקיעות הון עתק כדי לגרום לנו לצפות ולצרוך עוד ועוד…

אבל אל מול זה ניצבת הנשמה הטהורה שלך שזועקת ורוצה לצאת משם. תראי כמה כח יש לך לרצות כל פעם מחדש, במשך שנים! 

אני רוצה לתת לך 2 נקודות מעשיות למחשבה, למרות שאולי בהתחלה הן ישמעו לך קשות ליישום, תני להן להיות בראש שלך.

1. מעבר לטלפון פשוט. כמה שזה הזוי בדור שלנו, נכון? אבל מצד שני, כל אחת שעושה דיאטה מבינה שאם כל הארונות בבית יהיו מלאים בשוקולד ואם כל ערב כשהיא רעבה היא תשב על ספסל מול הפיצרייה זה לא יגמר בטוב.

וזה בדיוק מה שקורה לנו בנפש, שמחפשת משמעות, שייכות ומימוש עצמי. כל כך הרבה דברים גדולים שלהן היא נועדה, אבל התרגלה לקבל תחליף זול ומהיר שנותן מענה זול לרגע, כמו לשתות קפה ולטחון שוקולד כשבאמת הגוף צריך שינה או ארוחה טובה.

כשהפיתוי נמצא כל הזמן בכיס בלחיצת כפתור העמידה מולו יכולה להיות כמעט בלתי אפשרית.

יש אפשרות לקנות פלאפון פשוט עם וואטסאפ, או פלאפון חכם עם חסימה שלא מאפשרת להתקין אפליקציות מלבד מה שהוגדר בהתחלה ועוד..

את יכולה להתייעץ עם מוקד אור של ארגון לוקחים אחריות, יש להם את כל הידע הטכנולוגי בעניין.

כמובן שמעבר לצעד הזה יש עוד תהליך של מילוי הצרכים בנפש בצורה אמיתית, אבל זה תהליך שיוכל להגיע לאחר מכן.

2. שיתוף. עוד טיפ הזוי ולא הגיוני… 😉 יש בנו מקום שרוצה להיות מושלם ולהראות ככה בעיני אחרים. אבל כל אחד מאיתנו מתמודד עם קשיים. לפעמים כשאנחנו בתוך בור עמוק, הדרך לצאת משם היא להושיט יד ומישהו שנמצא בחוץ יכול למשוך אותנו למעלה.

זה דורש המון אומץ לפני, אבל אם תמצאי אדם קרוב שאת סומכת עליו, יכול להיות שתופתעי לגלות שבפועל זה היה קל יותר ממה שחשבת. וכמה זה יכול להקל מעלינו את המשא, וכמה כח ועזרה אנחנו יכולים לתת אחד לשני…

 

יש לי עוד כל כך הרבה מה לכתוב לך… אבל כבר הארכתי מאוד. אני מקווה ומתפללת שהתשובה תתן לך כיוון במסע שלך. ואת מוזמנת באהבה להמשיך ולשאול, ולפנות שוב אם את מרגישה עדיין צורך.

באהבה ובאמונה גדולה בכוחות העצומים שבך ובדרך שעוד נכונה לך, אחרי הכל, את באמת ציפור דרור!! 

תמר

קראי עוד...
0
1

    על מנת לכתוב תגובה עלייך להירשם לאתר
דילוג לתוכן