close

שיחזור סיסמה

signup
close

יש לאפשר הקלטה מהדפדפן

במכשירים מסוג ״אייפון״:

במכשירים מסוג ״אנדרואיד״:

בדפדפן ״Chrome״:

  1. בפינה השמאלית העליונה, לוחצים על סמל האפשרויות הנוספות אפשרויות נוספות ואז הגדרות.
  2. לוחצים על פרטיות ואבטחה ואז הגדרות האתר ואז מצלמה או מיקרופון.
  3. בוחרים את השפה שרוצים להגדיר כברירת מחדל.
    • בודקים את האתרים החסומים והמורשים שלכם.
    • כדי להגדיר אתר שכבר חסמתם כמורשה: בקטע "אין הרשאה", בוחרים את שם האתר ומאשרים את הרשאות הגישה למצלמה ולמיקרופון.
close

דיווח תקלות

אין להשאיר שדות ריקים

הדיווח עבר בהצלחה,
תודה רבה שהקדשת מזמנך לשיפור האתר!

NULL
קשר בריא.
2214 06/03/2023 23:25
דבש

האם צריך להפסיק אוננות?

שאלה:

היי

מאז שאני קטנה תמיד היה נעים לי לשים ידיים בין המפשעות. תמיד אבא שלי היה צועק עלי להפסיק ולא הבנתי למה. עד היום זה לא עובר לי אבל למדתי להסתיר את זה. יש לי רצון עז לעשות את זה במיוחד כל פעם שאני קוראת או רואה תכנים מיניים. השאלה שלי האם זה בסדר? או שזה יכול לפגוע במשהו ח"ו?  והאם זה נקרא אוננות? אני לא מסוגלתתת להפסיק עם זה זה חזק ממני מידי או אם יש משהו שאני יכולה לנסות לעשות כדי להפסיק עם זה כי מה שלא ניסיתי פשוט לא עזרר ואני לא מעיזה לדבר על זה עם אף אחד

קראי עוד...
לקריאת השאלה המלאה הרשמי לאתר

זמן קריאה - 1 דק'

אפרת אריה
מנהלת מיזם "חזקות ברשת". עו"סית, מנחת מיניות בריאה ומלווה נוער בתהליכי התבגרות
תשובה:

שלום יקרה

מצורפת תשובה שכבר נענתה בעבר באתר ומאוד מתאימה גם לשאלה שלך.

קראי עוד...
לקריאת התשובה המלאה הרשמי לאתר
0
0

    על מנת לכתוב תגובה עלייך להירשם לאתר
NULL
אהבה עצמית, בריאות נפשית, התפתחות אישית, חברות, וקשר בריא.
2216 05/03/2023 20:01
אוהבת שחור

הלב שלי נסגר

שאלה:

היי.

אז האמת היא שבשנים האחרונות התחלתי להיסגר יותר ויותר כלפי האנשים סביבי. בין אם זה ההורים שלי, האחים והאחויות שלי או חברות שלי. אני פשוט לא מצליחה להביע כלפיהם רגשות אנושיים או אפילו לפתח איתם שיחות של דיבור יום יומי. זה כאילו יש בינינו נתק או סוג של קיר שאני פשוט לא מצליחה לעבור.

קשה לי לדבר עם האנשים סביבי, קשה לי להביע אליהם רגשות ואני כבר לא בטוחה שאני אוהבת אותם יותר. מה זאת בכלל אהבה? מה היא אומרת? ברור לי שאני צריכה לאהוב את המשפחה וההורים שלי אבל אני לא מצליחה להרגיש את זה כלפי פנים ואני כבר כמעט ולא מראה את זה כלפי חוץ. 

תקראו לי אנוכית אבל קשה לי להתעניין בשיחות עם אנשים בין אם הן עמוקות או שגרתיות. אני אף פעם לא מצליחה למצוא את הדבר הנכון לומר ולכן כל שיחה שיש לי במהלך היום ( בעיקר עם החברות שלי והבנות שאיתי מאולפנא) יוצאת נורא מביכה ולכן אני כבר כמעט ולא מדבר עם הכיתה שלי. לרוב אני מעדיפה להסתגר בתוך עצמי עם המוזיקה שלי, דברים דמיוניים שאני אוהבת להמציא לעצמי בראש או להיות סתם בפאלפון כדי לא להצטרך לראות אנשים.

ניסיתי ללכת למטפלת רגשית אבל היא רק הצליחה לרוקן אותי מרגשות היחידים שעוד כן היו לי שהם שנאה וכעס כלפי בנות מעצבנות מהכיתה שלי. הודות לה אני לא מרגישה אליהן כבר כלום לא רגשות חיוביים ולא שליליים...

יש משהו לעשות אם זה? אני מרגישה שהלב שלי שהיה פעם כל כך חם ואוהב הופך לאט לאט לאבן חסרת רגשות ואני לא רוצה להרגיש ככה יותר.

תודה מראש

קראי עוד...

זמן קריאה - 2 דק'

תהילה שטראוס
תהילה שטראוס, עובדת סוציאלית ופסיכותרפיסטית מכוונת התמקדות
תשובה:

שלום יקרה

תודה לך שאת כותבת,

וואו, אני מתארת לעצמי שזה לא היה לך קל לכתוב ,

אפילו אני ממש שומעת דרך המילים שלך תחושה של יאוש , תסכול ואולי גם דכדוך מהמצב. 

ואני מתארת לעצמי , שאם כתבת את זה , ושלחת לפה את באמת כבר רוצה שמשהו ישתנה , כי זה מאוד כבד לך על הלב.

ואת כבר ממש רוצה עזרה. 

אני מרגישה שכדי לענות לך בצורה מלאה אני צריכה להכיר אותך יותר לעומק.

 אני באמת לא מכירה אותך ואין לי מושג מה עברת בחיים. ומה ההורים שלך עברו, בכלל את כל הסיפור חיים שלך ושלהם.

ולכן אני עונה מנקודת מבט מאוד צרה ומתפללת שזה יגע בך , ואולי יעזור קצת.

תראי, הלב לא נאטם סתם, הוא לא נסגר סתם ככה. כנראה היו דברים שקדמו לכך. לפעמים בחיים קורים דברים שסוגרים לנו את הלב, לפעמים תחושה שלנו שלא מספיק רואים אותנו, שאנחנו לא מספיק חשובים, אולי פגעו בנו , אולי עברת פגיעה כלשהי (אולי את לא זוכרת..), ואז הלב לאט לאט מתכווץ ונסגר לעולם.לפעמים היו דברים שאולי גם את לא זוכרת , אולי היו רצף של אירועים וחוויות שגרמו ללב שלך להסגר, אז אל תשפטי את עצמך, תקבלי באהבה אותך ואת הלב שלך .ותאמיני בו שאם הוא נסגר כנראה שהיתה לו סיבה לכך.אז קודם כל זו קבלה עצמית למצב הנוכחי. זה הדבר הכי בסיסי וחשוב, תיהי בעד עצמך .

דבר נוסף, את בגיל שההורמונים בגוף שלך כל כך משפיעים על המצב הרגשי , שזה באמת יכול להפוך עולמות, במקביל להורמונים זו התקופה הזו, שהנפש שלך מבקשת לחפש את עצמה. מי אני? מה אני עושה פה בעולם הזה? במה אני שונה ויחודית מההורים שלי? יש הרבה שאלות שמבקשות להשאל ולהחקר על ידך. יכול להיות שעם הזמן ההתרחקות מההורים הייתה הדדית, את רצית מרחק והם נתנו לך אותו, ואולי היו שם במקביל מריבות וחילוקי דיעות  (שוב, אני רק מנחשת, אני לא באמת מכירה לא אותך ולא אותם..)ולאט לאט התרחקתם, ופתאום את מוצאת את עצמך רחוקה וזה מרגיש מאוד בודד ואפילו כואב. שואלת אותך- מה את צריכה כדי לחזור לקשר עם ההורים ועם האחים שלך? אני שומעת ממך שזה מפריע לך וכואב לך. האם את מסוגלת לגשת אליהם ולבקש מהם לדבר איתם על כך שאת מרגישה שהתרחקתם?  ותגידי להם מה הצורך שלך כדי לחזור להיות איתם בקשר ..אני בטוחה שאם ההורים שלך אנשים בריאים בנפשם, ההתרחקות הזו כואבת להם עד עד עמקי נשמתם. זה מאוד כואב כשילד מתרחק ונסגר לו הלב. אני מרגישה שקודם כל הקשר עם ההורים הוא מפתח לקשרים אחרים, ולכן הייתי ראשית כל מתמקדת בו. אם קשה לך לדבר עם ההורים – האם יש אדם בעולם שאת כן יכולה לדבר איתו? שאת כן סומכת עליו? זה טוב וחשוב וכיף לדמיין, אבל אין תחליף לקשר אנושי של לב אל לב. אני שמחה שהמטפלת קצת עזרה לך , אני חושבת שכדאי להמשיך בטיפולים וללכת לעוד מטפלת. וגם אני מתארת לעצמי שבטח ההורים מימנו לך אתטיפול ושלחו אותך אליו? אם כך, בוודאי שאת חשובה להם והקשר איתך חשוב להם. הסתגרות כללית אל העולם היא מצריכה בירור עמוק יותר, מתחת מרגיש לי שהלב נסגר כי הוא חווה פגיעה, כפי שרשמתי לך, לב לא נסגר סתם ככה! תסמכי על הלב שלך , שכנראה משהו סגר אותו. צריך לבדוק למה הלב נסגר, מה קרה שם? אולי יש בתוכך סוד או משהו מאוד כואב שלא סיפרת מעולם והוא יושב לך על הלב וזה מאוד כואב ? וזה מצריך ממך הרבה אנרגיות לפתוח את הלב לאחרים? אני מרגישה גם בין המילים שלך הרבה עצב ודכדוך על המצב. אל תשארי עם זה לבד, בבקשה , תפני לאדם שאת סומכת עליו ותנסי לדבר איתו על זה, תעשי מאמץ קטן כדי לצאת גם אם זו תחושה שאת קצת מכריחה את עצמך לדבר , זה דורש קצת אומץ אבל זה קריטי עבור החיים שלך את בגיל קריטי שדברים משתנים כל הזמן. והמציאות לא חייבת להשאר ככה! יש המון אפשרויות טיפול שונות , תנסי במקביל לחשוב על דברים שכן עושים אותך שמחה- כדי לא להשאר במקום מדוכא ותעשי אותם- לעשות יצירות , לשמוע מוזיקה, לרקוד …, כי זו  באמת עלולה להיות שרשרת שגורמת ללב להסגר עוד קצת ועוד קצת. ואני רוצה לעזור לך לאט לאט לפתוח שוב את הלב. להאמין שאפשר גם אחרת. הלב יכול לחזור להיות פתוח וחם כמו שהוא היה פעם. בשביל זה קצת מאמץ קטן , ללכת לפתוח את הנושא עם מישהו קרוב. בטוח יש מישהו כזה. ואם תרצי- את יכולה לרשום לי בשמחה ונדבר.

לגבי זה שאמרת שיוצא לך דברים מביכים כשאת מדברת עם חברות, אני יכולה להבין את זה, מאוד! אני זוכרת שגם לי היו מצבים כאלו בגיל שלך . אצלי אני מרגישה שזה נבע מהרבה חוסר בטחון, חוסר בטחון בעצמי, בעולם שסביבי, דימוי עצמי נמוך, לא האמנתי בעצמי, הכל היה נורא נורא מביך- והייתי סופר רגישה . וכל צחקוק הייתי לוקחת מאוד אישי ללב. דבר כזה גם עלול לסגור את הלב, המשפטים בראש:" וואי איזה דפוקה אני , אני באמת סתומה, לא מצליחה לדבר נורמלי, יוצאים לי משפטים לא קשורים מהפה , ומביכים!" למות איזה בושות- עדיף להסתגר עם עצמי ולהיות עם עצמי, זה ממש תחושה של  בושה עצומה ורצון שהאדמה  תבלע אותך. גם חוסר בטחון הוא משהו שניתן לעבוד עליו, וגם על הבושה.. שוב זה עניין של טיפול רגשי במקביל לעבודה עצמית. ואפשר לעזור מאוד בכך! ורק אומרת לך – את נשמה יקרה, הרבה יותר ממה שנדמה לך, את אהובה , את טובה ואת ראויה! ראויה לחיות ולדבר ולהגיד דברים- גם אם הם יוצאים מביכים לעולם, וגם אם זה שטיויות- אז מה! אז אמרת דברים מביכים! לא קרה כלום נשמה!! באמת לא קרה כלום! הכל בסדר. את אהובה וראויה בלי קשר לשום דבר ובלי קשר להתנהגות שלך -לא עשית שום דבר לא בסדר…

מקווה שטיפה נתתי לך כיוון, מוזמנת לדבר איתי אם תרצי.

 

בהצלחה רבה יקרה

תהילה

 

 

קראי עוד...
0
0

    על מנת לכתוב תגובה עלייך להירשם לאתר
NULL
אהבה עצמית, בריאות נפשית, התפתחות אישית, זוגיות ואהבה, חברות, וקשר בריא.
2167 11/02/2023 21:00
קיטי קאט

קשה לי להביע רגשות

שאלה:

היי, כתבתי פה 2 שאלות מזמן ולא ענו לי..😞 בכל מקרה עוד שאלה 🌚 קשה לי להביע רגשות. אני הבכורה במשפחה ואפילו למשפחה שלי אני לא בדיוק מראה אהבה. כאילו אני לא יבשה וזה, אין לנו בעיות במשפחה ברוך ה וברור שאני אוהבת אותם, צוחקת וכו פשוט קשה לי להביע רגשות כזה של אהבה גם לחברות וכאלה (חוץ מחברה הכי טובה שלי שזה מוזר). 

קראי עוד...

זמן קריאה - 01 דק'

אביגיל אריה
טיפול רגשי באמנות ובדמיון מודרך | MA
תשובה:

היי יקרה,

קודם כל לגבי השאלות הקודמות ששלחת, מתנצלת בשם האתר, לעיתים יש עומס מאוד גדול ולעיתים יש שאלות דומות שנשלחות וכדאי לחפש ולראות אולי תמצאי שאלה דומה ותוכלי לקבל מענה מספק, ואם לא אז אל תתייאשי ותשאלי שוב🙏🏼❤️. 

 

ועכשיו לגבי מה שאת אומרת בעניין הקושי בהבעת רגשות, קודם כל, זה שאת מעלה את הנושא מעיד שאת מבינה עד כמה חשוב להביע רגשות על מנת לנהל חיי חברה ומשפחה תקינים. בע"ה כשתקימי בית עם בעלך, יהיה לו חשוב לשמוע מה את מרגישה ולהבין כמה את אוהבת אותו🤍.

בד"כ כאשר יש קושי להביע רגשות, זה מעיד על איזשהו מנגנון הגנה פנימי שאנחנו מפתחים כדי לא להפגע. ושוב – זה לא במודע!

יש מן אמירה פנימית כזו שאם אביע רגשות אולי הצד השני לא יחזיר לי באותו מטבע, אני עלולה להפגע.

את מספרת שהבית אוהב ותקין בסה"כ וזה טוב ב"ה. זה לא סותר את זה שאולי גם מצידם יש קושי בהבעת רגשות. האם אומרים לך כמה הם אוהבים אותך? כמה אוהבים את מה שאת עושה?

בשביל להביע אהבה צריך להרגיש אהובים.

 

מעניין מה יש שם בינך לבין החברה שגורם לך להיות יותר משוחררת, אולי זו ההרגשה שלך שהיא מקבלת ואוהבת אותך ללא תנאי?

 

את מספרת שאת בכורה, זה באמת פרט חשוב וטוב שציינת, כי פעמים רבות בכורות (ובכורים) נושאים אחריות גדולה על כתפיהם, אולי את נושאת תחושה שמשהו לא יחזיק אם את תתפרקי? להביע רגשות זה להראות שאת זקוקה למשהו, זה להראות פגיעות…

אני מציעה להתחיל בקטנה

(ואז בזכותך גם הבית יתחיל לדבר בשפת הרגשות…) 

בכל מקרה, את מתאמנת על הבית שתבני בע"ה.

 

תתחילי במשפטים שיש בהם רגש: "איך אני אוהבת את האוכל הזה", "איך זה משמח כשאת קונה לי…" "מבאס אותי ש…"

 

מאמינה שזה יביא לחייך משהו חדש ומרענן❤️

קראי עוד...
1
2

    על מנת לכתוב תגובה עלייך להירשם לאתר
NULL
אהבה עצמית, בריאות נפשית, דימוי גוף, התבגרות מינית, התמכרות למסך, זוגיות ואהבה, מוגנות מינית, פורנוגרפיה, קשר בריא, רשתות חברתיות, שימוש נכון במדיה, תרבות ופנאי, ותשובה ותיקון.
2162 09/02/2023 21:05
ילדה סקרנית

קריאה חומר מיני ומחשבות

שאלה:

היי,

אני קוראת תכנים מיניים כבר כמעט שנה וניסיתי מלא פעמים להפסיק ולשים הגבלות, אבל בכל פעם מחדש עקפתי את ההגבלות וחזרתי לזה.

קראי עוד...
לקריאת השאלה המלאה הרשמי לאתר

זמן קריאה - 3 דק'

רחל גוטמן
מנחה למיניות בריאה ומוגנות ומדריכות כלות
תשובה:

שלום יקרה,

אני כל כך מעריכה שפנית לשאול את שאלתך. זה דבר חשוב וטוב לא להשאר עם שאלות וגם את לא עושה לעצמך הנחות. את מרגישה שמשהו לא לגמרי בסדר ואת מנסה לדייק את עצמך ולקבל מענה מסודר. כל הכבוד!

קראי עוד...
לקריאת התשובה המלאה הרשמי לאתר
0
1

    על מנת לכתוב תגובה עלייך להירשם לאתר
NULL
קשר בריא.
2164 07/02/2023 10:36
אני:)

קשר ושיח עם בנים בגיל ההתבגרות

שאלה:

איך אני יודעת לקבוע לעצמי גבולות ברורים שיח עם בנים חוץ ממה שכתוב בהלכה (שמירת נגיעה וזה)? 

זמן קריאה - 1 דק'

רונית פורר
אשת חינוך, מרצה במדרשות ומדריכת כלות
תשובה:

נערה יקרה,

תודה לך על השאלה החשובה. אני בטוחה שהיא מעסיקה בנות רבות בנות גילך.

מצד אחד, את רוצה לשמור על ההלכה ועל רוח ההלכה, ומצד שני, את נפגשת עם בנים בתנועת הנוער- כחניכה ועוד מעט כמדריכה

וחשוב לך לדעת מה הם "גבולות הגיזרה".

לענ"ד, הנוסחה הנכונה מורכבת משני חלקים:

1. קשר שהשיח בו ענייני בלבד! קשר שמקדם מטרה חברתית- כללית.

2. קשר שהשיח בו אינו אישי-אינטימי ו/או סודי.

בכל פעם שיש לך איזשהוא שיח עם בן, כדאי לך לבדוק ולוודא ששני התנאים הללו מתקיימים, וממילא תפעלי נכון ללא תקלות.

ואגב, בגיל שלך חשוב לחזק קשרים עם בנות גילך. ללמוד מהי חֲבֵרוּת טובה, כזו הכוללת- הקשבה, אמפתיה ונתינה.

בברכה ובהצלחה, רונית.

 

קראי עוד...
0
2

    על מנת לכתוב תגובה עלייך להירשם לאתר
NULL
אהבה עצמית, בריאות נפשית, דימוי גוף, התפתחות אישית, זוגיות ואהבה, חברות, מיניות והלכה, עבודת ה', קשר בריא, רשתות חברתיות, שימוש נכון במדיה, ותרבות ופנאי.
2100 04/02/2023 22:45
אני

איך להרפות מהמחשבה האם אני יפה ופשוט להיות

שאלה:

היי שלום

אני מרגישה שבגלל שראיתי סרטים, סדרות או שמעתי שירים זה הכניס לי לראש שבקשר עם חבר/בן זוג שאם אני נמצאת בקשר כזה אז מתפקיד שלי זה להיות יפה, מושכת וכזה לא משוחררת וזורמת.

זה ממש מבאס אותי כי נראלי שאני לא יעמוד בזה וכן יהיה לי חבר לפני החתונה וכרגע כשאני ליד בנים בסביבות הגיל שלי אני נורא מחושבת, רצינית, נורא חושבת איך אני נראית/מתנהגת ולא משוחררת..

איך בכללי אפשר לשחרר את המחשבה הזאת שאם אני ליד בנים אני לא צריכה להיות כזאת קפואה ויותר להיות משוחררת?

תודה רבה רבה❤️

קראי עוד...

זמן קריאה - 1 דק'

מיטביה כהן
וידאו-תרפיסטית, מעבירה סדנאות בצפיה מודעת, לתיווך התכנים במדיה. על נשיות, גבריות ומה שבינהם.
תשובה:

הי נשמה.

איזה יופי של שאלה. 

את צודקת שבסרטים ובקליפים שמים דגש כל כך גדול על הנראות החיצונית וזה מחלחל ומשפיע. לכן כדאי לצמצם צפיה של תכנים חיצוניים.

אפשר להסתכל סביב ולראות שהאנשים המאושרים שסביבנו הם לאו דווקא האנשים היפים.. יש אנשים עם זוגיות טובה שנראים  רגילים לגמרי. הם לא זוהרים בכלל (ובעצם, החיים עצמם לא זוהרים. הם אוסף של רגעים קטנים ורגילים שיכולים להיות קשים לפעמים ועדיין טובים ומשמעותיים). אז מה באמת הופך אותם למאושרים? הקשר בינהם.. האהבה. ההערכה. 

ולעומתם, שחקנים בהוליווד שלא מצליחים לשמור על קשר זוגי נורמלי ולבנות משפחה. הם מתגרשים, בוגדים וכו..ובעיקר, אנשים בודדים. 

כי בסופו של דבר האיש שלך, שלו את מחכה יאהב אותך בגלל האישיות שלך ולא בגלל היופי החיצוני שלך. 

יופי זה דבר זמני ומשתנה. אפשר לראות בתעשית היופי, שדוגמניות מתחלפות כל הזמן. בגיל 25 הן נחשבות כבר מבוגרות..

יופי פנימי לעומת זאת, הולך ומשתבח עם השנים.. זה מקרין גם החוצה ומאיר לעולם.

התפקיד שלך כאשה הוא לא להיות מושכת. התפקיד שלך הוא להיות את בעולם. להביא את האור המיוחד שאת לסביבתך. אין שום סיבה שתשקיעי מחשבה וכוחות נפש בלנסות למצוא חן, תתמקדי בלהקשיב ללב ולגלות מי את בעולם בלי קשר למה חושבים עליך ולאיך שאת נראית. 

אני בטוחה שאת רוצה קשר פנימי עם האיש שלך. שהוא יראה אותך מבפנים. את הנשמה שלך. שיעריך את האופי שלך. שיצליח לתקשר איתך ברבדים עמוקים. כדי שזה יקרה, כדאי שתתקשרי עם האנשים שסביבך ממקום עמוק, פנימי ופשוט.  

בהצלחה

קראי עוד...
0
3

    על מנת לכתוב תגובה עלייך להירשם לאתר
NULL
אהבה עצמית, בריאות נפשית, התפתחות אישית, זוגיות ואהבה, מוגנות מינית, עבודת ה', פורנוגרפיה, קשר בריא, שימוש נכון במדיה, ותשובה ותיקון.
2160 03/02/2023 11:13
בוער לי השאלה

מחשבות אחרי שנחשפתי לסרטים וסוגיות של מגע

שאלה:

הי בערך לאיזה שנתיים עד לפני חצי שנה הייתי רואה סדרות וסרטים רומנטיים אני לא חושבת שאפשר לקרוא לזה פורנו אבל כן היו בהן סצנות קשות ולא מתאימות ב"ה הפסקתי עם זה ומצאתי לי כמה תחביבים טובים שממלאים אותי אבל עם כל זה אני חושבת שנוצר מזה כמה בעיות :

אני נהייתי בן אדם קצת מתבודד יותר לאחרונה והמחשבות על כל מה שהייתי רואה משגעות אותי 

פעם אמרו לי שכשרואים סרטים כאלה פוגעים בעצמך וזה כילו פגיעה ובאמת אני בן אדם ששונאת שנוגעים בה אף אף אחד אני שונאת שכולם עושים את ואני מרגישה שזה יכול להיות מהסרטים 

דבר אחרון הוא שעם כל זה שאני לא אוהבת שנוגעים בי אני ממש רוצה חבר אני רוצה משהו שיקשיבי לי ושיבין אותי אני מרגישה שחברות שלי לא מספיקות וגם התרחקתי מהן לאחרונה 

אני באמת לא יודעת ואני ממש מבולבלת ואשמח לעזרה תודה רבה :) 

קראי עוד...

זמן קריאה - 2 דק'

תהילה שטראוס
תהילה שטראוס, עובדת סוציאלית ופסיכותרפיסטית מכוונת התמקדות
תשובה:

שלום יקרה

תודה לך על האומץ לכתוב לא מובן מאליו. מרגיש לי שאת באמת בחורה איכותית שאיכפת לה וצומחת מתהליכים פנימים שהיא עוברת .

 באמת כפי שאת מבינה ויודעת שסרטים חשופים שמתמקדים באינטימיות בוטה  לא בריא לצרוך ולא כדאי.מקסים שסיגלת עבור עצמך תחביבים שונים שממלאים אותך וזה נהדר כתחליף. ראשית כל, אני מציעה לך לסלוח לעצמך. הסליחה היא מרככת את האשמה. תסלחי לעצמך באמת מכל הלב . את נורמלית, הכל חשוף כל כך היום ואין פלא שנחשפת לסרטים כאלו. ותחמיאי לעצמך שיש  בך כוח רצון אדיר שהצלחת לצאת מזה זה ממש תהליך גמילה וזה לא מובן מאליו בכלל!

מאחר וכבר נחשפת הם מעסיקים אותך וכמו מסתובבים לך במחשבה ובדמיון והאמת שזה ממש הגיוני. זה יוצר מעין התניה של גירוי חזק במוח . יש מקום לתשוקה ומיניות אבל ממקום של אהבה בריאה בין בני זוג ואמיתית שלא מבוססת על סרטים.

אני מאמינה שיש תקווה וממש שאפשר לשנות התניות. אפשר גם ללכת לטיפולי cbt וטיפולים שמבוססים  על מיינדפולנס או טיפולים יותר קונקרטים שעוזרים בכל מיני דרכים  . בכל מקרה אתן לך רעיון שמאוד עובד-

כל פעם שעולה מחשבה בראש, תתבונני במחשבה אל תנסי לשנות אותה להתערבב איתה להאבק בה או להתעצבן עליה . רק תנשמי עמוק ותאמרי לעצמך בקול רך ומטיב:"זו רק מחשבה.. זו רק מחשבה.." אל תנסי להכנס אליה ולתת לה יותר מידי מקום וחשיבות. מחשבות מתגברות ומתעצמות מתוקף כך שאנחנו מתערבבים איתם רגשית . המחשבה נחלשת כאשר אנחנו רק מתבוננים בה ולא מתנהלים ממנה. כך לאט לאט אין לה חשיבות וקיום והיא מתפוגגת . הכי חשוב לא לעשות ממנה עניין .כל פעם שהיא מופיעה פשוט אל תייחסי לה חשיבות תראי שהיא מופיעה ,תשימי לב לזה אבל אל תעשי ממנה יותר מידי . ושוב מדגישה תוך כדי מחילה וסליחה עצמית!

לגבי המגע , זה לאוו דווקא קשור שאת לא אוהבת מגע בהקשר לזה. יכולות להיות לזה המון המון סיבות.. מוזמנת להאריך על זה איתי בהתכתבות במייל או בשיחה. אני צריכה לשמוע על כך יותר כדי להבין.

הרצון לקשר לחבר כדי שיקשיב ויכיל הוא מובן מאוד וטבעי. הרצון להיות נאהבת הוא נעים ומכיל כל כך . בייחוד כאשר יש חסך בכך וצורך לפרוק ואולי אין מי שיספק אותך בנושא הזה. יחד עם זאת ,אני מאמינה ממש שחבר ממקום כזה של צורך במילוי חסך כזה הוא פחות בריא. חבר לא צריך לבוא רק ממקום שאת חסרה וצריכה מילוי של אוזן קשבת וצורך באהבה , אלא ממקום שגם את מלאה בצורך הזה והוא רק יתמוך בך. האם יש דמות בוגרת כלשהי שתוכלי לדבר איתה ולשתף אותה במה שאת צריכה לעיתים קרובות? אולי ללכת למטפלת רגשית? זה נשמע לי מאוד טוב וחשוב שתמצאי את המקום שתפתחי בו את ליבך . החבר יגיע בעת הנכונה ממקום שאת יותר אוהבת את עצמך ושלמה עם מי שאת. 

עוד משהו קטן לגבי המגע-/זה ממש בסדר שאת לא אוהבת מגע , אני מקווה שאת מקפידה לומר לאנשים שלא יגעו בך בדרך שלא נעימה לך.וגם אם הזמן תבדקי אם עצמך אותי כן יש דרכים שנעימות לך. יש המון המון סוגי מגע…

מקווה שקצת עזרתי.

תהילה

יש עוד הרבה הרבה מה לכתוב ומה לדבר בנושא,מוזמנת לפנות אלי בפרטי אם תרצי.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

קראי עוד...
0
0

    על מנת לכתוב תגובה עלייך להירשם לאתר
NULL
התפתחות אישית וקשר בריא.
2126 02/02/2023 19:01
במבה נוגט

איך אפשר להשתחרר מהרגשות לא טובות אחרי דייט?

שאלה:

היי
עכשיו אני בשירות לאומי שנה שנייה
היה לי דייט לא מזמן עם בחור שחברה אמרה לי שאולי יכול להתאים ואני זרמתי איתה כי אין לי מה להפסיד ואני לא אסרב לחבר.
מפה לשם הדייט עצמו היה נורא לקח לי קצת זמן עד שקלטתי את זה, בבוקר למחרת הוא אמר שהוא לא רוצה להמשיך. הרגשתי הקלה.
בהמשך הוא אמר לחברה שלי שהייתי משעממת ושלא תשדך לו בנות כמוני.
מאוד נפגעתי וכעסתי עליו.
לאט לאט זה חלחל ואמרתי לעצמי אולי אני באמת משעממת? עד כדי כך אני נוראית שהוא לא יכל לסבול אותי?
וכל פעם שאני מדברת על הדייט הזה יושבת עליי תחושה רעה, כאילו אני הלא בסדר פה.
מאוד מפריע לי שזה נסגר ככה, לא ברור.
השאלה שלי היא איך אוכל להשתחרר מהתחושה הזאת? אני מפחדת שזה יפריע לי בהמשך, אולי אני לא ארצה לצאת לדייטים כי אפחד להיפגע.
תודה רבה

קראי עוד...

זמן קריאה - 1 דק'

אפרת בן אלישע
עוסקת בייעוץ זוגי, מיני, אישי.מנחת לימודי ימימה.
תשובה:

במבה נוגט יקרה

(אהבתי את השם שנתת לעצמך)

זה כל כך מוערך בעיני שאת פונה ושואלת, זה מניח כבר מהתחלה שיש דרך לעזור לעצמך, את לא שואלת אם אפשר להשתחרר  מהרגשה לא טובה או חויה לא טובה אלא איך? וזה מעיד על התפיסה שלך הפנימית שודאי יש דרך להרגיש טוב יותר ושזה באמת עבודה שאת יכולה ללמוד ולעשות אותה, זה עצמו כבר מחזק אותך מאוד. זה אומר שההרגשות שלך לא תלויות באף אדם ובאף בחור שנפגשת איתו , הן תלויות בך וזה מחזק ומעודד מאוד, כי אם זה תלוי בך את תלמדי ותשני אל הטוב. 

ועכשו ללב השאלה, שאלת האיך?

ראשית אני הייתי מבינה אותך מאוד, ונותנת מקום לכאב הזה של לצאת לפגישה להתכונן אליה לצפות ולהתאכזב מהסירוב.

זה באמת לא נעים ולא כיף בכלל בלשון המעטה ולכן אנחנו רוצות לעשות לזה מקום בתוכנו, לכאב, לאכזבה, ואפילו לתחושת האי נעימות מהסירוב.

בשלב שני לאחר נתינת המקום כדאי להתבונן מה עוד יש בסיפור הזה או בחויה הזו, יש כאן השתדלות ונתינת הזדמנות אמיתית מצידך, יש כאן ביטוי לרצון שלך לבנות קשר, ולהשקיע בו וודאי שלך יש עוד טוב שיכולה לראות בעצמך בהקשר של הסיפור הזה וגם אותו כדאי להאיר ולתת לו מקום בתוכך, אנחנו עסוקות בהשתדלות ולא בתוצאות, החלק של מה קורה בסוף הוא באמת לא בידים שלנו… החלק שלך עכשו זה לזהות את כל הטוב שנמצא בתוך ההסכמה שלך להיפגש, באמון בחברה, ההשתדלות בפגישה ליצור משהו טוב ועוד. 

והנקודה השלישית היא באמת איך לא להיפגע או להתערבב  רגשית עם דברים שנאמרים עליך על ידי אנשים אחרים, איך להיות יותר מוגנת במצבים האלו, איך לבנות לך מקום פנימי מוגן ושמור בו את מחליטה מה נכנס פנימה ומה לא, זה שהוא אמר שאת משעממת זה בכלל לא קשור אליך, זה לא אומר עליך כלום,  כל אדם מדבר את עצמו ולא את האחר לכן הייתי מציעה לך להתחזק מההפרדה הזו בין מה שהוא אמר – אליך, באמת שאין קשר, וזה נכון תמיד! 

את כן רוצה ללמוד מהסיפור הזה משהו לדוגמא: * איך מבררים על בחור?

 

                                                                          * מה אני מחפשת בי ובאדם שרוצה לקשור את חיי בו?   

                                                                          * איך להיות רגישה אם אני מציעה לחברה? איך לעשות את זה נכון?

                                                                          * מה אומרים ומה לא אומרים אחרי שנפגשים?

ובטח יש עוד דברים שכדאי לך לחשוב מה למדת מההזדמנות הזו? כך אנחנו משתדלים להתייחס למה שקורה לנו, מה זה בא ללמד אותי או להצמיח בתוכי, לאיזה מקום טוב זה יכול להוביל אותי וכו'

במבה נוגט יקרה
מקווה שיש בדברים האלו מעט לרפא את כאבך, ולעזור לך להתרומם ולהמשיך בשמחה הלאה מתוך ביטחון בך וביטחון בה' הטוב שמוליך אותך בדרך ישרה ונכונה אל עבר הטוב שאת כל כך ראויה לו.

איתך בתפילה לטוב גדול שיבוא…

בהצלחה רבה

פה בשבילך

אפרת

קראי עוד...
1
0

    על מנת לכתוב תגובה עלייך להירשם לאתר
NULL
התפתחות אישית, זוגיות ואהבה, וקשר בריא.
2101 29/01/2023 12:16
נשמה

איך להמשיך לשמור נגיעה?

שאלה:

אני בכיתה יב, יש לי חבר בערך חודש וב"ה אנחנו שומרים נגיעה. אנחנו לא נפגשים הרבה כי הוא בצבא ומפריע לי בקשר שעוד יש את המבוכה של ההתחלה, אנחנו מדברים וצוחקים אבל זה לא לגמרי עובר. מרגיש לי שהמגע היה יכול ממש לקרב ולשבור עוד את הקרח בפעמים שנפגשים. מצד שני ממש לא באלי להפסיק לשמור נגיעה כי אני מאמינה שזה נכון.. אשמח לרעיונות איך לחזק את הקשר ולהפיג את המבוכה, איך לשמור נגיעה ולא ליפול ובכללי לשמוע עצות טובות לקשר כזה    
קראי עוד...

זמן קריאה - 1 דק'

אריאלה בן זמרה
מחנכת
תשובה:

שלום לך,

שלום לך,

כל פעם שבחורה צעירה מספרת שהיא שומרת נגיעה ושזה חשוב לה זה ממש משמח אותי, אפילו מרגש. פעם כשהיו משתדכים ע"י ההורים ונפגשים פגישה או שתיים לפני החתונה, זו בכלל לא היתה התמודדות ואילו בדורנו, בחיינו בחברה מעורבת הענין הופך להיות מורכב וקשה. על אחת כמה וכמה כשיש לך ממש חבר, אהוב, אז זה ממש קורץ וככל שמתקרבים יותר אז הרצון מתחזק והאתגר גדל- אבל גם השכר! אבל זה קשה!!!- נכון!, אבל אולי המגע היה משחרר את המתח בפגישות…אולי…אבל זה היה מכניס מתחים חדשים שאת לא מכירה ותחושה של עצבות על הנפילה…

אז מה כן? בכותרת כתבתי- חברות עם משמעות. כמו כמעט כל דבר כשיש לו משמעות- הוא הופך לנסבל ואף אהוב. שמירת הנגיעה יכולה להיות האתגר המשותף שלכם כי יש במגע משמעות גדולה שמחכה למימוש בתנאי ההלכה…ובכל מקרה לא "משתמשים" במתנה הנפלאה שקוראים לה מגע בשביל "לשבור את הקרח"…אני מציעה לכם לעשות דברים ביחד, לטייל, להתנדב, ללמוד או סתם לצאת  ולהסתובב ולדבר לדבר לדבר. בלי מגע יש מקום גדול יותר לתקשורת המילולית בינכם (גם אחרי החתונה, בתקופות בהם האישה אסורה לבעלה, למרות החוסר במגע יש חיבור וקשר בין בני הזוג…יש דיבור וחיבור מילולי ולא פיסי) העומק בקשר נוצר מהרבה מילים שמספרות על ערכים משותפים, מטרות ומאוויים משותפים והמגע- יבוא בזמן הנכון ובעיקר במסגרת הנכונה.

בהצלחה, אריאלה

קראי עוד...
0
1

    על מנת לכתוב תגובה עלייך להירשם לאתר
NULL
אהבה עצמית, התפתחות אישית, חברות, פורנוגרפיה, וקשר בריא.
2096 22/01/2023 11:37
אנונימית

איך להתמודד עם בדידות ובלבול, ולהמשיך הלאה..

שאלה:

שלום, אני לומדת באולפנה תורנית. ככה שכל הנושא מאוד לא מדובר אז אני לא יודעת איך לומר את זה אבל ננסה.. האמת שמלא זמן אני רוצה לכתוב פה שאלה ורק עכשיו זה יצא לפועל.. אז ככה עברתי כל מיני דברים בשנה וחצי האחרונות. היה לי חברה ממש טובה אבל היה תאקל, בגלל שאני מלא בחברת בנות התאהבתי בה והיא חתכה את הקשר שלנו. היה לי בעיות עם זה, הלכתי לטיפול ניסו לטפל בזה אבל משום מה זה עדיין לא יוצא לי מהראש.. אני לא מצליחה לשחרר ממנה. זה שם אותי במקום שהראש לי לא פנוי לשום דבר, כל היום אני במחשבות עליה למרות שזה קרה מזמן( אולי בגלל שהיא איתי בכיתה ואני כל פעם רואה אותה ונזכרת בהכל..) אז בגלל הקושי אני פשוט בלי לחשוב צופה בפורנו כדי להעביר את הרגש בראותו רגע.. ואחר כך קשה לי עם ההשלכות של זה, עכשיו אני בטיפול בגלל שחויתי טראומה מהצפייה בפורנו ואני לא רוצה להתחתן. כל זה אני מרגישה שאני חווה לבד. החברה הכי טובה שהייתה לי נהיה לי תלות או סוג של התאהבות בה (כמו שרשמתי בהתחלה) ואז זה ממש קשה לי  שאין לי את מי לשתף ולדבר. ויותר מזה, אני מכירה מציאות של שיתוף, של המקום הבטוח- מה שהיה איתה! ועכשיו זה נשבר, היא ממש היא לקחה צעד אחורה ואין לי עם מי להיות.מרגישה בודדה ומתוסבכת עם עצמי יותר מידי. מרגישה יאוש, אין לי מה לעשות עם זה כאילו😶 חוץ מזה אני מרגישה שפספסתי את החיים האמיתיים, הראש שלי עסוק במחשבות 24/7 ואני מפספסת את השמחה, השחרור- כל מה שמעבר לתסבוכים.

השאלה שלי היא מה את ממליצה לי לעשות עם החיים כרגע? לאן להתקדם? מה לנסות לשפר? מה יעזור לי להפסיק עם הפורנו שדופק אותי? איך לדעת לשחרר מהחברה? או אם יש דרך שהיא תחזור אליי והיה לי את מי לשתף? 

תודה!!

 

קראי עוד...

זמן קריאה - 5 דק'

יפעת מלכא
מטפלת באמצעות אומנויות בהתמחות ביבליותרפיה
תשובה:

היי אנונימית

קראתי בצער את השאלה שלך. הצלחתי להרגיש איך את בודדה ומבולבלת, ונמצאת בתחושה שאת במצב שהוא תסבוכת שלא ניתן לצאת ממנה. 

את מחפשת אופני התמודדות עם אבדן של חברה אהובה, במקום השימוש בפורנו שהשתמשת בו על מנת למצוא מענה לבדידות. מצאת לך מענה שבסופו של דבר מזיק לך וגם לא פותר את הבעיה.

בנוסף, מרוב שאת זקוקה לחברה ולתחושת שייכות וקרבה, אולי בנות מרגישות שאת תלויה בהן וזה מבהיל והן מתרחקות. וכך את נמצאת במעין מעגל שבו כל דרך שאת מוצאת כדי להתמודד עם הבדידות- רק מעמיקה אותה. 

אם הבנתי נכון, את נמצאת כרגע בטיפול. האם את משתפת את המטפלת בכל התחושות הקשות שהעלית כאן? 

אם לא- אני מעודדת אותך לעשות זאת. טיפול הוא בדיוק המקום לחשוף את התחושות הללו, בלי חשש שישפטו אותך עליהן או שיעבירו אותן הלאה. שיתוף כזה יכול לתת לך הרגשה שאת קצת פחות בודדה.

אחרי שתפרקי בטיפול את התחושות הללו, תביני אותן וגם את הגורמים לבדידות שלך, תוכלו לחפש יחד, את והמטפלת, פתרונות יעילים ומועילים כדי שתגיעי למצב בו תרגישי פחות בודדה.  

זה תהליך לא קצר ובטח גם לא קל, אבל אני בטוחה שאחריו תהיי במצב אחר לגמרי: תוכלי למצוא אנשים שתרגישי קרובה אליהם, ותמצאי את הכוחות להתמודד עם הנושאים המורכבים שמעסיקים אותך. 

חשוב שתדעי שאת לא לבד- גם אני כאן לשאלות נוספות. 

בהצלחה 

יפעת.  

קראי עוד...
2
2

    על מנת לכתוב תגובה עלייך להירשם לאתר
דילוג לתוכן