close

שיחזור סיסמה

signup
close

יש לאפשר הקלטה מהדפדפן

במכשירים מסוג ״אייפון״:

במכשירים מסוג ״אנדרואיד״:

בדפדפן ״Chrome״:

  1. בפינה השמאלית העליונה, לוחצים על סמל האפשרויות הנוספות אפשרויות נוספות ואז הגדרות.
  2. לוחצים על פרטיות ואבטחה ואז הגדרות האתר ואז מצלמה או מיקרופון.
  3. בוחרים את השפה שרוצים להגדיר כברירת מחדל.
    • בודקים את האתרים החסומים והמורשים שלכם.
    • כדי להגדיר אתר שכבר חסמתם כמורשה: בקטע "אין הרשאה", בוחרים את שם האתר ומאשרים את הרשאות הגישה למצלמה ולמיקרופון.
close

דיווח תקלות

אין להשאיר שדות ריקים

הדיווח עבר בהצלחה,
תודה רבה שהקדשת מזמנך לשיפור האתר!

NULL
אהבה עצמית, בריאות נפשית, דימוי גוף, התבגרות מינית, התמכרות למסך, זוגיות ואהבה, מוגנות מינית, פורנוגרפיה, קשר בריא, רשתות חברתיות, שימוש נכון במדיה, תרבות ופנאי, ותשובה ותיקון.
2162 09/02/2023 21:05
ילדה סקרנית

קריאה חומר מיני ומחשבות

שאלה:

היי,

אני קוראת תכנים מיניים כבר כמעט שנה וניסיתי מלא פעמים להפסיק ולשים הגבלות, אבל בכל פעם מחדש עקפתי את ההגבלות וחזרתי לזה.

קראי עוד...
לקריאת השאלה המלאה הרשמי לאתר

זמן קריאה - 3 דק'

רחל גוטמן
מנחה למיניות בריאה ומוגנות ומדריכות כלות
תשובה:

שלום יקרה,

אני כל כך מעריכה שפנית לשאול את שאלתך. זה דבר חשוב וטוב לא להשאר עם שאלות וגם את לא עושה לעצמך הנחות. את מרגישה שמשהו לא לגמרי בסדר ואת מנסה לדייק את עצמך ולקבל מענה מסודר. כל הכבוד!

קראי עוד...
לקריאת התשובה המלאה הרשמי לאתר
0
1

    על מנת לכתוב תגובה עלייך להירשם לאתר
NULL
אהבה עצמית, בריאות נפשית, דימוי גוף, התפתחות אישית, זוגיות ואהבה, חברות, מיניות והלכה, עבודת ה', קשר בריא, רשתות חברתיות, שימוש נכון במדיה, ותרבות ופנאי.
2100 04/02/2023 22:45
אני

איך להרפות מהמחשבה האם אני יפה ופשוט להיות

שאלה:

היי שלום

אני מרגישה שבגלל שראיתי סרטים, סדרות או שמעתי שירים זה הכניס לי לראש שבקשר עם חבר/בן זוג שאם אני נמצאת בקשר כזה אז מתפקיד שלי זה להיות יפה, מושכת וכזה לא משוחררת וזורמת.

זה ממש מבאס אותי כי נראלי שאני לא יעמוד בזה וכן יהיה לי חבר לפני החתונה וכרגע כשאני ליד בנים בסביבות הגיל שלי אני נורא מחושבת, רצינית, נורא חושבת איך אני נראית/מתנהגת ולא משוחררת..

איך בכללי אפשר לשחרר את המחשבה הזאת שאם אני ליד בנים אני לא צריכה להיות כזאת קפואה ויותר להיות משוחררת?

תודה רבה רבה❤️

קראי עוד...

זמן קריאה - 1 דק'

מיטביה כהן
וידאו-תרפיסטית, מעבירה סדנאות בצפיה מודעת, לתיווך התכנים במדיה. על נשיות, גבריות ומה שבינהם.
תשובה:

הי נשמה.

איזה יופי של שאלה. 

את צודקת שבסרטים ובקליפים שמים דגש כל כך גדול על הנראות החיצונית וזה מחלחל ומשפיע. לכן כדאי לצמצם צפיה של תכנים חיצוניים.

אפשר להסתכל סביב ולראות שהאנשים המאושרים שסביבנו הם לאו דווקא האנשים היפים.. יש אנשים עם זוגיות טובה שנראים  רגילים לגמרי. הם לא זוהרים בכלל (ובעצם, החיים עצמם לא זוהרים. הם אוסף של רגעים קטנים ורגילים שיכולים להיות קשים לפעמים ועדיין טובים ומשמעותיים). אז מה באמת הופך אותם למאושרים? הקשר בינהם.. האהבה. ההערכה. 

ולעומתם, שחקנים בהוליווד שלא מצליחים לשמור על קשר זוגי נורמלי ולבנות משפחה. הם מתגרשים, בוגדים וכו..ובעיקר, אנשים בודדים. 

כי בסופו של דבר האיש שלך, שלו את מחכה יאהב אותך בגלל האישיות שלך ולא בגלל היופי החיצוני שלך. 

יופי זה דבר זמני ומשתנה. אפשר לראות בתעשית היופי, שדוגמניות מתחלפות כל הזמן. בגיל 25 הן נחשבות כבר מבוגרות..

יופי פנימי לעומת זאת, הולך ומשתבח עם השנים.. זה מקרין גם החוצה ומאיר לעולם.

התפקיד שלך כאשה הוא לא להיות מושכת. התפקיד שלך הוא להיות את בעולם. להביא את האור המיוחד שאת לסביבתך. אין שום סיבה שתשקיעי מחשבה וכוחות נפש בלנסות למצוא חן, תתמקדי בלהקשיב ללב ולגלות מי את בעולם בלי קשר למה חושבים עליך ולאיך שאת נראית. 

אני בטוחה שאת רוצה קשר פנימי עם האיש שלך. שהוא יראה אותך מבפנים. את הנשמה שלך. שיעריך את האופי שלך. שיצליח לתקשר איתך ברבדים עמוקים. כדי שזה יקרה, כדאי שתתקשרי עם האנשים שסביבך ממקום עמוק, פנימי ופשוט.  

בהצלחה

קראי עוד...
0
3

    על מנת לכתוב תגובה עלייך להירשם לאתר
NULL
אהבה עצמית, בריאות נפשית, התפתחות אישית, זוגיות ואהבה, מוגנות מינית, עבודת ה', פורנוגרפיה, קשר בריא, שימוש נכון במדיה, ותשובה ותיקון.
2160 03/02/2023 11:13
בוער לי השאלה

מחשבות אחרי שנחשפתי לסרטים וסוגיות של מגע

שאלה:

הי בערך לאיזה שנתיים עד לפני חצי שנה הייתי רואה סדרות וסרטים רומנטיים אני לא חושבת שאפשר לקרוא לזה פורנו אבל כן היו בהן סצנות קשות ולא מתאימות ב"ה הפסקתי עם זה ומצאתי לי כמה תחביבים טובים שממלאים אותי אבל עם כל זה אני חושבת שנוצר מזה כמה בעיות :

אני נהייתי בן אדם קצת מתבודד יותר לאחרונה והמחשבות על כל מה שהייתי רואה משגעות אותי 

פעם אמרו לי שכשרואים סרטים כאלה פוגעים בעצמך וזה כילו פגיעה ובאמת אני בן אדם ששונאת שנוגעים בה אף אף אחד אני שונאת שכולם עושים את ואני מרגישה שזה יכול להיות מהסרטים 

דבר אחרון הוא שעם כל זה שאני לא אוהבת שנוגעים בי אני ממש רוצה חבר אני רוצה משהו שיקשיבי לי ושיבין אותי אני מרגישה שחברות שלי לא מספיקות וגם התרחקתי מהן לאחרונה 

אני באמת לא יודעת ואני ממש מבולבלת ואשמח לעזרה תודה רבה :) 

קראי עוד...

זמן קריאה - 2 דק'

תהילה שטראוס
תהילה שטראוס, עובדת סוציאלית ופסיכותרפיסטית מכוונת התמקדות
תשובה:

שלום יקרה

תודה לך על האומץ לכתוב לא מובן מאליו. מרגיש לי שאת באמת בחורה איכותית שאיכפת לה וצומחת מתהליכים פנימים שהיא עוברת .

 באמת כפי שאת מבינה ויודעת שסרטים חשופים שמתמקדים באינטימיות בוטה  לא בריא לצרוך ולא כדאי.מקסים שסיגלת עבור עצמך תחביבים שונים שממלאים אותך וזה נהדר כתחליף. ראשית כל, אני מציעה לך לסלוח לעצמך. הסליחה היא מרככת את האשמה. תסלחי לעצמך באמת מכל הלב . את נורמלית, הכל חשוף כל כך היום ואין פלא שנחשפת לסרטים כאלו. ותחמיאי לעצמך שיש  בך כוח רצון אדיר שהצלחת לצאת מזה זה ממש תהליך גמילה וזה לא מובן מאליו בכלל!

מאחר וכבר נחשפת הם מעסיקים אותך וכמו מסתובבים לך במחשבה ובדמיון והאמת שזה ממש הגיוני. זה יוצר מעין התניה של גירוי חזק במוח . יש מקום לתשוקה ומיניות אבל ממקום של אהבה בריאה בין בני זוג ואמיתית שלא מבוססת על סרטים.

אני מאמינה שיש תקווה וממש שאפשר לשנות התניות. אפשר גם ללכת לטיפולי cbt וטיפולים שמבוססים  על מיינדפולנס או טיפולים יותר קונקרטים שעוזרים בכל מיני דרכים  . בכל מקרה אתן לך רעיון שמאוד עובד-

כל פעם שעולה מחשבה בראש, תתבונני במחשבה אל תנסי לשנות אותה להתערבב איתה להאבק בה או להתעצבן עליה . רק תנשמי עמוק ותאמרי לעצמך בקול רך ומטיב:"זו רק מחשבה.. זו רק מחשבה.." אל תנסי להכנס אליה ולתת לה יותר מידי מקום וחשיבות. מחשבות מתגברות ומתעצמות מתוקף כך שאנחנו מתערבבים איתם רגשית . המחשבה נחלשת כאשר אנחנו רק מתבוננים בה ולא מתנהלים ממנה. כך לאט לאט אין לה חשיבות וקיום והיא מתפוגגת . הכי חשוב לא לעשות ממנה עניין .כל פעם שהיא מופיעה פשוט אל תייחסי לה חשיבות תראי שהיא מופיעה ,תשימי לב לזה אבל אל תעשי ממנה יותר מידי . ושוב מדגישה תוך כדי מחילה וסליחה עצמית!

לגבי המגע , זה לאוו דווקא קשור שאת לא אוהבת מגע בהקשר לזה. יכולות להיות לזה המון המון סיבות.. מוזמנת להאריך על זה איתי בהתכתבות במייל או בשיחה. אני צריכה לשמוע על כך יותר כדי להבין.

הרצון לקשר לחבר כדי שיקשיב ויכיל הוא מובן מאוד וטבעי. הרצון להיות נאהבת הוא נעים ומכיל כל כך . בייחוד כאשר יש חסך בכך וצורך לפרוק ואולי אין מי שיספק אותך בנושא הזה. יחד עם זאת ,אני מאמינה ממש שחבר ממקום כזה של צורך במילוי חסך כזה הוא פחות בריא. חבר לא צריך לבוא רק ממקום שאת חסרה וצריכה מילוי של אוזן קשבת וצורך באהבה , אלא ממקום שגם את מלאה בצורך הזה והוא רק יתמוך בך. האם יש דמות בוגרת כלשהי שתוכלי לדבר איתה ולשתף אותה במה שאת צריכה לעיתים קרובות? אולי ללכת למטפלת רגשית? זה נשמע לי מאוד טוב וחשוב שתמצאי את המקום שתפתחי בו את ליבך . החבר יגיע בעת הנכונה ממקום שאת יותר אוהבת את עצמך ושלמה עם מי שאת. 

עוד משהו קטן לגבי המגע-/זה ממש בסדר שאת לא אוהבת מגע , אני מקווה שאת מקפידה לומר לאנשים שלא יגעו בך בדרך שלא נעימה לך.וגם אם הזמן תבדקי אם עצמך אותי כן יש דרכים שנעימות לך. יש המון המון סוגי מגע…

מקווה שקצת עזרתי.

תהילה

יש עוד הרבה הרבה מה לכתוב ומה לדבר בנושא,מוזמנת לפנות אלי בפרטי אם תרצי.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

קראי עוד...
0
0

    על מנת לכתוב תגובה עלייך להירשם לאתר
NULL
התבגרות מינית, מיניות והלכה, עבודת ה', פורנוגרפיה, ושימוש נכון במדיה.
2125 31/01/2023 22:45
אני

צפיתי בפורנו, זה ידפוק לי את החיים? איך מתקנים?

שאלה:

זה קצת מביך לשאול את זה אבל נזרום :)

לפני שלוש שנים בערך התחלתי לצפות בפורנו. ראיתי בטעות פעם אחת והתמכרתי לצערי. אף אחד לא יודע מזה וברוך ה' הצלחתי לצאת מההתמכרות לבד ולמרות שזה קשה אני ממש משתדלת לא ליפול בזה.

קראי עוד...
לקריאת השאלה המלאה הרשמי לאתר

זמן קריאה - 6 דק'

אלירז פיין
מנחה למיניות בריאה, מדריכת כלות, יועצת מינית וזוגית ויועצת לרפואה והלכה.
תשובה:

אהובה יקרה. כמה טוב שאת שואלת!

 

קראי עוד...
לקריאת התשובה המלאה הרשמי לאתר
0
1

    על מנת לכתוב תגובה עלייך להירשם לאתר
NULL
אהבה עצמית, התמכרות למסך, התפתחות אישית, עבודת ה', פורנוגרפיה, שימוש נכון במדיה, ותשובה ותיקון.
2073 14/01/2023 19:50
ציפור דרור

אבודה בסדרות

שאלה:

שלום.

אני מרגישה אבודה כל כך. בכיתה ח נתנו לי מכשיר טלפון ובתיכון התחלתי להיחשף לסדרות. לטלפון. לעולם הזה.

אני לא רוצה להיות כאן. זה הורס לי את החיים. אני רוצה לחיות חיים מלאי משמעות. גדולים. נועדתי להיות כזאת. רק שאני לא מצליחה לצאת מהטלפון. לא מצליחה. בחופש לפני שנתיים כבר הייתי פשוט אבודה. הייתה פעם אחת שאפילו ניסיתי לשתות. להשכיח ממני הכל.

זה היה גם בקורונה והייתי ממש בפחדים שקורה משהו בעולם. הייתי הולכת לישון כל לילה רועדת במיטה.

אני זוכרת סיטואציות שהייתי נשכבת על הרצפה ושונאת את עצמי. שונאת. למה אני לא מצליחה להפסיק??

אני עכשיו מדריכה באולפנה ומרגישה שזה פשוט משתלט לי על התפקיד. במקום להיות בשביל החניכות. לעזור להן, אני בטלפון כל היום. מה גם שאני מרגישה כמו סוכן כפול.

הן מספרות לי על סדרות דהן רואות ואני משחקת אותה לא מכירה ולא יודעת. וכמה שזה לא טוב. והנה אני רואה את זה גם. זה נורא. וקשה. וסיוט.

אני יודעת שזה רע. זה גרוע. זה נוראי. זה הורס אותי. את החיים שלי. את מי שאני רוצה להיות. אני פשוט לא מצליחה להפסיק באמת. אני מיואשת והייאוש חוסם אותי.

אני כאילו לא רוצה אבל באותו רגע שזה זמין, שום דבר לא עוצר אותי. פשוט כלום.

די אני כבר לא מסוגלת. בא לי לברוח מהחיים האלה. ואין לי לאן לברוח אז אני שוב אברח לטלפון. אני כזאת פחדנית כי המקום היחיד שלא מפחיד אותי לברוח אליו זה הטלפון.

אני כבר שנים מתמודדת עם זה. מתפללת לה'. מתחננת. מתבודדת. מה יעזור?

אף אחד לא יודע. לא ההורים. לא חברות. בטוחים שאני הכי דוסיתאבל ההורים רואים שעובר עליי משהו לאחרונה. הם דואגים לי. אני חא מסוגלת להגיד להם.

למי אני יכולה לפנות?? למי? אני רוצה כבר לחיות באמת!! נמאס לי. נמאס חי. נמאס לי

אני שבורה כל כך. וחסרת אמון. ושונאת את עצמי. וכועסת. ואבודה. מרגישה כלואה בעולם הזה

 

בבקשה תעזרי לי! אני אשמח אפילו להתקשר לייעוץ רק תעזרי לי

 

 

 

 

קראי עוד...

זמן קריאה - 3 דק'

תמר שאוליאן
מדריכת כלות ומנחת מיניות בריאה
תשובה:

ציפור דרור יקרה ואהובה!

אני קוראת את השאלה שלך ומרגישה את הכאב הגדול, וקודם כל רוצה לשלוח לך חיבוק ענק! להגיד לך כמה את יקרה ואהובה, וכמה את טובה וטהורה.

כמה כל הרע הזה הוא כמו קליפה שחיצונית לך, אבל בפנים יש בך נשמה ענקית שכולה טוב גמור!

את ניצבת מול התמודדות ענקית וקשה, שמשותפת לכל כך הרבה נערות ונערים, צעירות וצעירים בדור שלנו. וזה לא סתם, יש תעשיות ענק שמשקיעות הון עתק כדי לגרום לנו לצפות ולצרוך עוד ועוד…

אבל אל מול זה ניצבת הנשמה הטהורה שלך שזועקת ורוצה לצאת משם. תראי כמה כח יש לך לרצות כל פעם מחדש, במשך שנים! 

אני רוצה לתת לך 2 נקודות מעשיות למחשבה, למרות שאולי בהתחלה הן ישמעו לך קשות ליישום, תני להן להיות בראש שלך.

1. מעבר לטלפון פשוט. כמה שזה הזוי בדור שלנו, נכון? אבל מצד שני, כל אחת שעושה דיאטה מבינה שאם כל הארונות בבית יהיו מלאים בשוקולד ואם כל ערב כשהיא רעבה היא תשב על ספסל מול הפיצרייה זה לא יגמר בטוב.

וזה בדיוק מה שקורה לנו בנפש, שמחפשת משמעות, שייכות ומימוש עצמי. כל כך הרבה דברים גדולים שלהן היא נועדה, אבל התרגלה לקבל תחליף זול ומהיר שנותן מענה זול לרגע, כמו לשתות קפה ולטחון שוקולד כשבאמת הגוף צריך שינה או ארוחה טובה.

כשהפיתוי נמצא כל הזמן בכיס בלחיצת כפתור העמידה מולו יכולה להיות כמעט בלתי אפשרית.

יש אפשרות לקנות פלאפון פשוט עם וואטסאפ, או פלאפון חכם עם חסימה שלא מאפשרת להתקין אפליקציות מלבד מה שהוגדר בהתחלה ועוד..

את יכולה להתייעץ עם מוקד אור של ארגון לוקחים אחריות, יש להם את כל הידע הטכנולוגי בעניין.

כמובן שמעבר לצעד הזה יש עוד תהליך של מילוי הצרכים בנפש בצורה אמיתית, אבל זה תהליך שיוכל להגיע לאחר מכן.

2. שיתוף. עוד טיפ הזוי ולא הגיוני… 😉 יש בנו מקום שרוצה להיות מושלם ולהראות ככה בעיני אחרים. אבל כל אחד מאיתנו מתמודד עם קשיים. לפעמים כשאנחנו בתוך בור עמוק, הדרך לצאת משם היא להושיט יד ומישהו שנמצא בחוץ יכול למשוך אותנו למעלה.

זה דורש המון אומץ לפני, אבל אם תמצאי אדם קרוב שאת סומכת עליו, יכול להיות שתופתעי לגלות שבפועל זה היה קל יותר ממה שחשבת. וכמה זה יכול להקל מעלינו את המשא, וכמה כח ועזרה אנחנו יכולים לתת אחד לשני…

 

יש לי עוד כל כך הרבה מה לכתוב לך… אבל כבר הארכתי מאוד. אני מקווה ומתפללת שהתשובה תתן לך כיוון במסע שלך. ואת מוזמנת באהבה להמשיך ולשאול, ולפנות שוב אם את מרגישה עדיין צורך.

באהבה ובאמונה גדולה בכוחות העצומים שבך ובדרך שעוד נכונה לך, אחרי הכל, את באמת ציפור דרור!! 

תמר

קראי עוד...
0
1

    על מנת לכתוב תגובה עלייך להירשם לאתר
NULL
אהבה עצמית, בריאות נפשית, התפתחות אישית, עבודת ה', שימוש נכון במדיה, תרבות ופנאי, ותשובה ותיקון.
2004 12/01/2023 10:05
חד קרן

איך דוחים סיפוקים?

שאלה:

אני לא יודעת לדחות סיפוקים, פשוט מה שאני רוצה לעשות באותו הרגע אני עושה אם אני רוצה עכשיו להיות בטלפון אז אני אהיה למרות שאני יודעת שאחכ זה יגרום לי לישון מאוחר או אם אני רוצה לאכול משהו מתוק למרות שאני יודעת שזה לא יעשה לי טוב אני אוכל וזה פשוט מחרפן אותי כי זה ממש מקשה עלי וזה פשוט גורם לזה שאני דוחה הכל וצוברת פער בלימודים ועושה דברים שאני יודעת שלא נכונים לי ושאני אתחרט עליהם.. מה אפשר לעשות?
קראי עוד...

זמן קריאה - 1 דק'

אורית בר אלי
מחנכת
תשובה:

חד קרן יקרה,

קודם כל, את מדהימה! הרצון שלך לקחת את החיים שלך בידיים ולא לעשות רק מה ש"בא לך" מטורף וזה מנוע מדהים לצמיחה. זה ממש לא מובן מאליו!

בנוסף, תודה על השאלה! אני בטוחה שקוראות רבות קוראות את השאלה שלך ואומרות לעצמן: "וואוו גם אני בדיוק ככה!"

ולמה אני בטוחה בזה? כי הנושא של דחיית סיפוקים זה נושא שקשה לכולנו. גם לי.

קורה לי לא מעט פעמים שהשכל שלי אומר לי משהו אחד, אבל "בא לי" מאוד משהו אחר ובסוף אני נכנעת למה שמתחשק לי. וזה מתסכל מאוד.

אז למה זה ככה? למה הכל לא יכול להיות פשוט יותר?

לפני שנבין את המנגנון הפנימי שלנו, חשוב לי להתייחס למשפט הראשון שלך: "אני לא יודעת לדחות סיפוקים", לשים לו סימן שאלה בסוף, ולשאול אותך, בכנות, האם זה נכון ש"אני לא יודעת לדחות סיפוקים"?

בלי שאני מכירה אותך, אני יודעת שהתשובה היא שלילית. אין לי ספק שאת מצליחה לא לאכול חלב מייד אחרי בשר גם כשמאוד מתחשק לך ושאת מצליחה לא לקחת ממתק מהחנות גם כשיש לך חשק גדול למשהו מתוק אבל אין לך כסף לשלם עבורו.

אז זה לא שאין לך את היכולת לדחות סיפוקים אלא זה מאוד מאוד קשה לך ופעמים רבות את לא מצליחה לעשות את מה שאת רוצה באמת. ובעניין הזה, כמו שכתבתי, "כולנו באותה סירה", מי יותר ומי פחות.

אז למה זה קורה לנו? למה אי אפשר לבחור בטוב וזהו?

הקב"ה ברא את האדם באופן מיוחד מכל הבריאה. האדם הוא יצור חי ויש בנו, בני האדם, תכונות כמו לכל בעלי החיים. יש לנו גוף ואנחנו אוכלים, שותים, ישנים, מתרבים וכו'.

יחד עם זאת, בשונה מכל בעלי החיים, הקב"ה נתן לנו תכונות מיוחדות של דיבור, מחשבה וכן ברא בנו נשמה, "חלק אלוק ממעל". הנשמה היא טהורה וזכה ורוצה רק טוב.

התכונות שמשותפות לנו ולבעלי החיים מושכות אותנו "למטה", מפתות אותנו לתת להן מענה; לאכול טוב, לישון הרבה, להיות בפלאפון ועוד..

והנשמה שבנו מנסה למשוך אותנו "למעלה" ולגרום לנו לבחור בטוב כי באמת אנחנו רוצים להיות טובים!

ומה שקורה הוא שיש בתוכנו כל הזמן מלחמה בין "הנפש האלוקית" ל"נפש הבהמית" (כלשונו של אדמו"ר הזקן), והתפקיד שלנו הוא לנצח כל פעם מחדש וזה באמת מאוד קשה..

כתבתי את זה כדי שתדעי שהמלחמה הפנימית הזאת, היא מנגנון שהקב"ה ברא בנו כדי שנוכל לגלות את הייחודיות שלנו ולהתעלות על ידי הבחירות הטובות שלנו. אם הכל היה פשוט וקל אז מה היתה המשמעות של הבחירות שלנו?

אז מה עושים? איך מנצחים כל פעם מחדש?

קודם כל, אין ייאוש בעולם כלל! גם אם לא הצלחת ללכת לישון מתי שרצית והיית בפלאפון עד מאוחר, מחר הוא יום חדש. אל תכנעי לתסכול. הרצון הוא העיקר והרצון שלך מדהים! אל תוותרי עליו גם אם את לא מצליחה לממש אותו.

דבר שני, תבחרי לעצמך משהו קטן אחד, מתחום אחד, שבו את מתמקדת כרגע.

הרעיון הוא להצליח להתמיד במשהו לאורך זמן.

יש לזה שני יתרונות.

האחד, חווית הצלחה (והצלחה מעודדת הצלחה!)

והשני הוא התחלת יצירה של תהליך שינוי.

כדי שיהיה יותר ברור, אקח כדוגמא את זה שכתבת שאת צוברת פער בלימודים בגלל שאת הרבה בפלאפון (חשוב שתתאימי את העקרונות לחיים האישיים שלך. בהחלט יכול להיות שמה שאכתוב לא יתאים לך בדיוק).

נניח שכשאת חוזרת הביתה מהלימודים, את אומרת לעצמך: "אתן לעצמי קצת זמן בפלאפון, ואז אתיישב ללמוד למבחן" ומה שקורה בפועל הוא שאת מוצאת את עצמך מחוברת לפלאפון עד הלילה…

היעד הראשון שאת יכולה לבחור לעצמך הוא להחליט שכשאת חוזרת הביתה, דבר ראשון שאת עושה זה ללמוד 5 דקות ברצף. ורק אחכ את יכולה לפתוח את הפלאפון.

אם תתמידי בכך שבוע, שבועיים זה כבר יהפך לך להרגל. ואז תוכלי להוסיף עוד חמש דקות ובהמשך עוד עד שתגיעי לזמן שאת מעוניינת להקדיש ללימודים.

את העיקרון הזה אפשר ליישם בכל תחום אבל שימי לב שאת בוחרת רק משהו אחד.

 

לסיכום:

המלחמה הפנימית קיימת בכולנו והקב"ה יצר אותה עבורנו כדי שנתעלה ונצמח. קשה לנצח בה אבל זה בהחלט אפשרי!

הסוד הוא ללכת בקטן, לא להתפתות להחלטות גדולות, ולהתמיד.

כשנופלים (וזה יקרה), מתנערים וקמים. לא נשארים על הרצפה..

 

זכרי: ההתחלה קשה, אבל ההמשך קל יותר

וזה מחזיר אותנו להתחלה ש: "אין ייאוש בעולם כלל"!!

 

בהצלחה רבה! איתך ממש!

ואשמח לשמוע ממך איך הולך ובכלל אם יש עוד שאלות🥰

אורית

קראי עוד...
0
1

    על מנת לכתוב תגובה עלייך להירשם לאתר
NULL
אהבה עצמית, בריאות נפשית, התפתחות אישית, זוגיות ואהבה, עבודת ה', פורנוגרפיה, קשר בריא, שימוש נכון במדיה, ותשובה ותיקון.
1985 27/12/2022 23:36
ימר

איך מנקים זכרונות?

שאלה:

איך מנקים מהראש זיכרונות לא טובים שנחשפתי אליהם בעבר?
מצליחה יותר ויותר.. אבל עדיין יש לי מחשבות מיניות מידי פעם גם בלי להתכוון.. 
אני מנסה עכשיו להפגש עם בנים בתקווה להקים בית ומתביישת בזה.. איך מנקים את הראש? רוצה לבוא נקייה לבעלי גם מבפנים ולא רק טכני מה שהפסקתי לצפות כבר לפני שנים..

קראי עוד...
לקריאת השאלה המלאה הרשמי לאתר

זמן קריאה - 2 דק'

תמר שאוליאן
מדריכת כלות ומנחת מיניות בריאה
תשובה:

יקרה ואהובה!

תודה על השאלה הכנה והחשובה שלך, שמבקשת תשובה, טהרה ואמת.

קראי עוד...
לקריאת התשובה המלאה הרשמי לאתר
0
0

    על מנת לכתוב תגובה עלייך להירשם לאתר
NULL
התמכרות למסך, פורנוגרפיה, קשר בריא, שימוש נכון במדיה, ותרבות ופנאי.
1991 22/12/2022 16:45
רעות😥

ההורים לא מרשים לי להשאר לבד עם מכשירי צפיה

שאלה:

אני מרגישה שההורים שלי לא מאמינים לי בכלום !!! וואלה נמאס לי מזה הם בחיים לא מסכימים להשאיר אותי לבד בבית עם כל מכשיר אפשרי! בעוד שלכל שאר האחים שלי הם מסכימים  ברוך ה' לא נפלתי לפורנו או לכל מני דברים כאלה אבל אני באמת לא יודת מה לעשות זה ממש מתסכל אותי
קראי עוד...

זמן קריאה - 1 דק'

אביגיל אריה
טיפול רגשי באמנות ובדמיון מודרך | MA
תשובה:

רעות יקרה,

אני ממש מבינה את התסכול והעלבון שלך, אין דבר מעליב מזה שלא מאמינים לך! 😔

הדברים שלך מעלים לי כמה שאלות. חסר לי מידע.

א. האם יש לכם סינון על המכשירים בבית?

ב. מה העמדה הכללית של ההורים שלך בנוגע לצפייה? אני שואלת כי בד"כ עמדת ההורים משפיעה על התנהלותם מול הילדים. על אף שזה לא מסביר את היחס השונה כלפייך.

ג. האם ניסית לדבר איתם על הנושא? לשאול אותם מדוע הם לא סומכים עליך?

אני מנסה להכנס לראש של ההורים שלך…🤔

לנסות להבין אותם, כי ברור לי שההורים שלך אוהבים אותך ומנסים להגן עליך מנזקים.

ואולי היחס השונה בינך לבין האחים נובע מכך שאת יותר חכמה ונבונה מהאחים שלך? (ואולי הם חוששים שתצליחי לפרוץ את הסינון?)

ואולי בגלל שאת בת הם חוששים לך יותר?

ואולי הם ראו פעם משהו מחשיד וחשבו שזה את?

אני מציעה לך ליזום איתם שיחה ולפתוח את הדברים בצורה גלויה, בלי לתקוף, באמת לנסות להסביר את עצמך ולהבין אותם. חשוב שהם יבינו כמה זה מתסכל אותך ופוגע בך, עצם חוסר השיויון, כי חשוב שיהיה סינון, אבל בשווה לכל הילדים. לבנים ולבנות.

כי באמת אין שום הבדל בנזק שחשיפה במדיה יכולה לעשות, לבנים ולבנות באותה מידה, ובכל גיל.

בהצלחה נשמה💜

קראי עוד...
0
0

    על מנת לכתוב תגובה עלייך להירשם לאתר
NULL
שימוש נכון במדיה.
1986 18/12/2022 10:25
בת מלך

רצון לראות מראות לא נקיים ביוטיוב, מה עושים?

שאלה:בס"ד אני דתייה ולצערי אני מחפשת אנשים מנתשקים ביוטיוב (איכסס)  איך אפסיק זאת?

זמן קריאה - 1 דק'

אפרת בן אלישע
עוסקת בייעוץ זוגי, מיני, אישי.מנחת לימודי ימימה.
תשובה:

בת מלך יקרה
נראה לי שכבר התכתבנו בעבר, זה משמח לחזור אליך, לקוות שאת בטוב ולראות שאת ממשיכה לברר ולהעמיק את הבנותיך לגבי נושאים שונים בבנית אישיותך.

ביחס לשאלה היקרה שלך,

שאנשים אוהבים ומרגישים קירבה ומבטאים אותה גם באופן פיזי, זה דבר טבעי, זה אנושי ואפילו בריא. כך זה בין בני משפחה קרובים כמו הורים וילדים ובין אחים בוודאי כשהם קטנים.

כמובן על פי דרכה של תורה אנו מבינים שבין נשים וגברים יש לזה הגבלות ודרכים ברורות לאופן המותאם ולזמן הנכון, כלומר לבני זוג שנישאו כדת משה וישראל, בקדושה וטהרה. במסגרת הזו זה דבר מקסים, נעים וטוב שבני זוג מתנשקים.

הסקרנות שלך לראות תמונות וסרטים שיש בהם נשיקות היא מובנת, זה באמת מסקרן, זו חויה ומציאות שכרגע אינה חלק מחייך ובגיל שלך היא מושכת ומענינת. אז חשוב ממש שתדעי שאת נורמלית לגמרי…

יחד עם זה יש בהחלט מקום לרצון שלך לשמור על עיניך ומחשבותיך טהורות ותמימות ולכן ודאי את צודקת שיהיה נכון להמנע מהחשיפה למראות אלו, הם באמת מעסיקים ומפריעים לך להמשיך לגדול בנחת בקצב הצמיחה שלך עד שבעזרת השם יגיע השלב שלא תצטרכי לראות כי זה יהיה חלק מחייך אם איש יקר ואהוב.

אז מה עושים?

🔸אוהבים אותך, מבינים אותך, מקבלים את המקום שלך כרגע

🔸מחזקים מאוד את הרצון הפנימי שלך לשמור עליך

🔸מזכירים לעצמך שוב ושוב מה את באמת רוצה

🔸חוסמים את האפשרות להיכנס לכל מיני אתרים וכו במחשב ובפלאפון

🔸חושבים יצירתי אלו עוד דברים טובים יכולים לענין ולהעסיק אותך כמו: יצירה, סניף, חברות, קריאה, חוגים, ספורט ,בישול ,אפיה וכו'

🔸ומתפללים על זה… מבקשים מה' הטוב כח וגבורה להיות ברצונות הטובים שלך, בחפץ הלב שלך להתעסק במתאים והנכון לעכשו, להיות מנהיגה את עצמך במציאות גם כשהיא לעיתים מאתגרת.

🔸לחשוב רחוק, על כך שרוצה להגיע ולעסוק בלימוד הקשר הגופני בין איש לאשתו במסגרת הבית שלך, עם האיש שלך בעיתו ובזמנו.

מאחלת לך שתראי ברכה במאמץ ובהשתדלות

שתגלי שיש לך כוחות גדולים ומיוחדים להיות טובה אליך ונאמנה לעצמך

ה' הטוב איתך!

כל האור והטוב

אפרת

קראי עוד...
0
0

    על מנת לכתוב תגובה עלייך להירשם לאתר
NULL
התבגרות מינית, מוגנות מינית, קשר בריא, ושימוש נכון במדיה.
1987 15/12/2022 08:14
שמש הטוב

באיזה פורום ובאיזה דרך להנחות מיניות בריאה.

שאלה:

שלום ודבר ראשון תודה רבה על האתר המדהים הזה! ועכשיו לשאלה.. חניכות שלי בכיתה ז' ושמעתי אותן לאחרונה מדברות עם עצמן על איך באים ילדים לעולם, אני אמורה לדבר איתן על זה? ואם כן מה להגיד? מאיזה גיל הן אמורות לדעת איך באמת? אשמח לעזרה תודה רבה 
קראי עוד...

זמן קריאה - 1 דק'

חגית בר-פלד
עו"סית, מנחת מיניות בריאה ומדריכת כלות.
תשובה:

שלום וברכה,

את שואלת שאלה מעולה,

אני לא מבינה עד הסוף באיזו מסגרת מדובר, האם הן חניכות באולפנה, בתנועת נוער, כיתה ז' זה לגמרי השלב שבו מדברים עם הבנות על איך באים ילדים לעולם, הייתי מציעה לך להפנות את העניין לממונים עליך, אם זה למחנכת, יועצת, להורים ולהסב את תשומת לבן, שזהו נושא ועניין שעולה בקרב הבנות ויהיה נכון לקיים שיח בעניין אם על ידי ההורים בעצמם, כל הורה ובתו, או ע"י שיעור, סדנה, ידע על ידי מנחים או מחנכים שיש להם את הידע וההכשרה המיועדת לכך. מאד חשוב שאת שם בשביל לשמוע ולתווך את הנושא בין הבנות לגורמים הרלוונטיים.

בהצלחה רבה!!

קראי עוד...
0
1

    על מנת לכתוב תגובה עלייך להירשם לאתר
דילוג לתוכן