אם הגעת לכאן, את כבר מלכה!

זה המקום לשאול הכל על ההתמודדות שלך ברשת!
יש כאן נשות מקצוע מדהימות שעונות על שאלות גם אם הן מורכבות או מביכות.
אז אם יש לך שאלה ולא ידעת את מי לשאול, הגעת למקום הנכון.

368

שאלות ותשובות

1,306

חברות פעילות

45

מומחיות משיבות

18/06/2024

לדבר על הדברים אחרי החתונה

0

1

התפתחות אישית זוגיות ואהבה חברות

בת מלך
שלום, תודה על האתר הזה! רציתי לשאול משהו שמעניין אותי , בעז"ה אחרי ליל הכלולות זה משהו שיכול לקרות שאמהות מתעניינות ושואלות איך היה ומה שלומך אחרי? או אחותי נגיד..איך מתנהגים במקרה ששואלים? אני מדברת על אנשים מאד קרובים אליי כמו משפחה, אמא שרוצה לדעת אם עבר חלק? מה עושים , זה רגיל שאמהות שואלות ומתעניינות בבת? אני חושבת שזה אולי לפעמים טוב כי זה גם מראה שהיא שם שבילה, מצד שני זה מתאים לשתף את אמא בדברים האלה אחרי חתונה? זה קצת מבלבל אותי … כי זה נושא אישי מצד שני אז צריך לפנות רק למדריכת כלות במקרה שיש דברים להתייעץ?
לשאלה המלאה ↓

תשובה

user 1
מומחית
טובה ויקרה נהדרת שכתבת את השאלה הזו, אני יודעת שהיא מטרידה צעירות רבות. אני חושבת שקודם כל, המפתח הוא להבין את הקשר שלך עם אמא שלך בכלל, עוד קודם לחתונה. ברור שאם הקשר הוא לא חזק ולא מדברים בו על נושאים פרטיים או אישיים מאד, זה יכול להיות מביך מאד (מאד!) בכלל לדמיין לדבר על נושא כזה. לכן, התשובה שלי קשורה בקשר הדוק למצב הקשר שלכן (או עם אחותך, באותו האופן). והיה והקשר שלכם קרוב, ואתן משוחחות גם על דברים אישיים מאד , ובעיקר אם את מרגישה בנוח- אז יתכן שתרגישי בנוח גם לשוחח עם אמא שלך על נושאים כאלה, מבחינתך. חשוב לומר שגם אם מישהי שואלת אותך שאלה, את לא חייבת לענות! יכול להיות שחברה קרובה שלך עוד לא התחתנה, ואתן רגילות לדבר על "הכל" פתאם תשאל אותך שאלה בנושא האינטימיות הזוגיות שלכם – ואת תרגישי שהשאלה לא מתאימה, בגלל שהיא מערבת גם את האיש שהתחתנת איתו, וזה בעצם לדבר על משהו של אדם אחר.. בנוסף על כל אלה אני רוצה לומר לך, שבדרך כלל אם שואלים (וזה לא מתוך סתם סקרנות) זה מכיוון שברור שהאינטימיות הזוגיות היא דבר שלא תמיד זורם או נעים על ההתחלה, ורוצים לדעת אם הזוג צריך עזרה או אם נתקלו בקשיים. בחברה דתית, בדרך כלל לא משתפים בנושאים כאלה ולפעמים בגלל זה לא יודעים מה נחשב התמודדות נורמטיבית ומה לא, לכן מי ששואלת בדרך כלל עושה את זה מתוך מחשבה לה ייטיב איתך ולבדוק שהכל בסדר אצלך ואצלכם. לבסוף, אני ממליצה לך ככה: מה שלא מתאים לך לענות עליו, בגלל השואלת או בגלל תוכן השאלה- את תמיד יכולה למצא את המילים להגיד בצורה מכבדת ולא פוגעת , שזה לא מתאים לך לשוחח על זה, לפחות לא עכשיו. מצד שני, תזכרי תמיד שאת לא לבד ויש את מי לשאול ואולי יש דברים שאת תרצי מיוזמתך לשאול או להבין ואז תוכלי לדבר עם מדריכת הכלות שלך וגם עם אמא שלך או אחותך, הכל לפי מה שנכון עבורך ועבורכם כזוג. ובעיקר לזכור שהדברים נועדו כדי להביא שמחה. בהצלחה!
לתשובה המלאה ↓

10/06/2024

משיכה בין בנים לבנות

0

0

זוגיות ואהבה

ורדית

טוב אז דיברנו כמה בנות על משהו ואחר כך ממש חשבתי על זה ורציתי לשאול אתכם. אז ככה, מה שדיברנו היה על זה שלבנים יש משיכה הרבה יותר גדולה לגוף שלנו (ולדברים ספציפיים בו) ובאופן כללי אלינו. זתומרת כשאני לובשת חצאית קצרה או משו כזה או נראית יפה.. אז בן שרואה את זה ממש נדלק הרבה הרבה יותר מאשר כשאני רואה מישהו חתיך. אז זה מה שאמרו ובאמת רציתי לשאול פה אם זה נכון, אז בגדול יש לי 2 שאלות: 1. זה נכון? למה? 2. אם זה נכון איך נחיה ככה כשלבעלי יש יותר משיכה אליי משלי יש לו? ממש מעדיפה שלא תענו לי באימייל אלא באתר, שאני אזהה את הכינוי שלי ואדע שזו אני
לשאלה המלאה ↓

תשובה

אפרת-בן-אלישע
אפרת בן אלישע
יועצת זוגית-מינית
יקרה מאוד תודה על שאלתך, על גילוי הלב שלך, טוב את עושה ששואלת ומחפשת מענה במקומות נכונים לדברים שעולים בך המעסיקים אותך. לשאלתך הטובה, יש משהו בזה  שלבנים יש כוחות יצריים, כלומר כוחות חיים גדולים ועוצמתיים יותר משל בנות. זה נכון באופן מאוד מסוים וכללי. השוני נובע בין השאר  מין התפקידים השונים של האיש ושל האישה. האישה תפקידה לאפשר חיים, לאפשר יצירת חיים והתפתחותם בתוכה ובסביבתה כלומר בביתה, האיש תפקידו לפרוץ ולחתור קדימה בתוך התנאים הטובים שמייצרת לו האישה שאיתו. וכך מתרחשת התנועה קדימה המשותפת להם. כמובן שבפרטים יש לזה הרבה צורות ויש זוגות שזה מתקיים באופנים שונים ומגוונים. בתוך מערכת זוגית שעל זה שאלת בחלק האחרון של שאלתך וודאי שהאיזון בין בני הזוג בנוי על ערכים נוספים שנמצאים בתשתית הקשר כמו אמון, אהבה, הנאמנות ויש עוד רבים נוספים הם אלא שמייצרים את הקשר, בריא ושלם למרות ואולי בזכות השוני שביניהם, השוני מהווה השלמה ובריאות עבור כל אחד מהם בתוך מערכת היחסים. מאחלת לך לזכות לדבר הטוב הזה של קשר זוגי עם האיש המיוחד לך בזמן הנכון. אם לא הבנת או שהיית רוצה לשאול עוד, אשמח מאוד להשיב לך ברכה וטוב עליך יקרה שלך בכל לב אפרת
לתשובה המלאה ↓

09/06/2024

איך מתלבשים צנוע ויפה?

0

0

דימוי גוף עבודת ה'

ורדית

מה לעשות אם אני רוצה להתלבש צנוע אבל ממש קשה לי למצא בגדים שהם גם צנועים גם נוחים וגם יפים?
לשאלה המלאה ↓

תשובה

user 1
מומחית
שלום יקרה! תודה רבה על השאלה, שיכולה לעזור גם להרבה בנות אחרות 🙂 אני חושבת שאין נערה/ אישה אחת שרוצה להתלבש צנוע ולא מתמודדת עם הבעיה הזאת. במיוחד כשמגיע הקיץ, והחנויות מתמלאות בבגדים צבעוניים ומהממים אבל… לא צנועים 🙁 אז מה עושים? קודם כל- מחליטים! מחליטים- אני רוצה להתלבש צנוע! לא משנה מה, אני נלחמת על זה! מחליטים על סטנדרטים- מה זה אומר "צנוע"? עובר את הברך? עד הרצפה? מה אורך השרוול? לפי זה גם יהיה לך הרבה יותר קל לחפש בגדים שיענו על ההגדרה. אח"כ עוברים לחלק הפרקטי- לחפש בגדים. יש הרבה חנויות בארץ שידוע שמוכרות בגדים שיותר מותאמים לדתיות- כמו תמנון, זיפ ועוד רבות וטובות, בירושלים ופתח תקווה אפשר למצוא הרבה חנויות עם בגדים צנועים ויפים, ואם את בקטע של להזמין מחו"ל אז גם בשיין וגם בעלי אקספרס יש בגדים שלא מתפשרים על צניעות במחירים מעולים. חוץ מזה, את יכולה להסתכל על בנות שמתלבשות בצניעות ובטעם שאת אוהבת ופשוט לשאול אותן מאיפה הבגדים שלהן 🙂 בקיצור- הכל מתחיל בהחלטה שלך, וברגע שאת שם- הדלת נפתחת בפנייך בהצלחה ענקית!    
לתשובה המלאה ↓

04/06/2024

האם יש לי חוסר איזון הורמונלי, ומה זה אומר?

0

0

דימוי גוף

ורדית

שלום, אני כמעט בת 19 וקיבלתי מחזור בגיל 13 אבל הוא לא סדיר כבר מאז. חשבתי לבדוק את העניין אבל בסוף לא הסתדר. לאחרונה שמעתי על המושג איזון הורמונלי אבל לא כל כך הבנתי מה הוא אומר ומה ההשלכות שלו? אשמח להבין גם איך אפשר לבדוק אם ההורמונים שלי מאוזנים והאם זה יכול להיות קשור לצרכים מיניים? תודה רבה!
לשאלה המלאה ↓

תשובה

user 1
מומחית
הי! טוב מאוד ששאלת 😊 בתוך גופנו מפוזרות בלוטות רבות, שכולן ביחד מרכיבות את "המערכת ההורמונלית". כדי שכל המערכות של הגוף יפעלו באופן הרמוני וכל הפעולות יהיו מסונכרנות אחת עם השנייה, המערכת הזו משתמשת בחומרי איתות שעוברים בכל הגוף שלנו, ומתאמים את התהליכים הפיזיולוגיים בגופנו. חומרי האיתות האלו מכונים הורמונים. ההורמונים הם כמו שליחים מהירים של הגוף שתורמים לתיאום ולוויסות של כמה מהתפקודים הקריטיים ביותר, כמו חילוף חומרים, תהליכי גדילה והתפתחות, תהליך העיכול, שינה, ותפקוד מיני. מכאן אנחנו יכולות להבין שאיזון הורמונלי הוא משמעותי מאוד, לנשים וגם לגברים. חוסר איזון הורמונלי בגוף נגרם כשהבלוטות שמייצרות את ההורמונים לא מתפקדות כמו שצריך. אם אין איזון במערכת ההורמונלית, זה יכול להתבטא בדרכים שונות, כמו מחזור לא סדיר, פצעי אקנה, עלייה במשקל, עייפות כרונית. יש הרבה דברים יכולים להשפיע על האיזון ההורמונלי בגוף שלנו: הרגלי תזונה, הרגלי שינה, מתח נפשי, פעילות גופנית ועוד. הסיבה המדויקת לחוסר האיזון ההורמונלי תלויה בתשובה לשאלה איזה הורמון יצא מאיזון. לפעמים קשה לעלות על הבעיה, כי התסמינים האלה יכולים להופיע גם מסיבות אחרות, ולכן אפשר לעשות בדיקת דם כדי לדעת אם ההורמונים מאוזנים. אם המחזור שלך לא סדיר ואת חושבת שאולי זה קשור, אני בהחלט ממליצה לך לעשות את הבדיקה, ובמקרה הצורך לטפל בבעיה. האיזון ההורמונלי חשוב מאוד לבריאות ואיכות החיים שלנו. שאלת גם על הקשר לצרכים מיניים. אני לא יודעת אם הבנתי את הכוונה בשאלה, אני יכולה לומר שבאופן כללי חוסר איזון הורמונלי יכול לגרום, אבל לא בהכרח, לחוסר בחשק מיני. אם יש לך עוד שאלות את מוזמנת לשאול בשמחה! בהצלחה, הדס.
לתשובה המלאה ↓

02/06/2024

חזה קטן

0

1

אהבה עצמית דימוי גוף התבגרות מינית

ורדית

הי, אני לא מרגישה בנוח עם החזה שלי. הוא יחסית קטן לגיל שלי (כמעט 15) וזה ממש יכול לתסכל אותי בבגדים מסויימים או נגיד כשאני הולכת עם חברות אז אני מרגישה לא נעים כשמדודים בגדים… אני גם עוד לא קיבלתי מחזור אז בכלל אני מרגישה לא בוגרת בשום צורה (פיזית כמובן:) ומה שהכי מעצבן אותי זה לראות בנות הרבה יותר צעירות ממני עם חזה של מישהי בת 18… אני אשמח לעזרה תודה
לשאלה המלאה ↓

תשובה

תהילה שטראוס
תהילה שטראוס
עובדת סוציאלית
שלום יקרה תודה רבה שאת כותבת ומשתפת. אני ממש יכולה להבין את התחושה שלך יש משהו בחזה שמבטא נשיות והרצון להתפתח בקצב של כולן. כאילו תחושה שמשהו בי לא בסדר, לא מספיק טוב, זה דיי מתסכל ומבאס. חשוב לזכור, קצב ההתפתחות של כל אחת הוא שונה ומורכב מהרבה דברים כמו תורשה, כמו תזונה ועוד. עד גיל 16 זה בסדר  ותקין שלא קיבלת וסת ושהמחזור לא מסודר. מתחילת יציאת ניצני שדיים לוקח בערך שנתיים עד להופעת וסת בפעם הראשונה. ויש בנות שההתפתחות שלהן יותר מאוחרת וזה ממש בסדר. וזה לא אומר שהחזה שלך לא יגדל בהמשך!! חוצמזה כל אחת יש לה גוף שונה ואחר, יש בנות יותר מלאות ויש בנות דקיקות יותר, יש בנות שמפריע להן חזה  גדול ויש בנות שקיבלו מוקדם מאוד וזה היה להן מביך.  יש בנות שמפריע להן שהן גבוהות מידי יש כאלו שמפריע להן שהן נמוכות ..יש כל מיני צורות וסגננות וגדלים של גופים של בנות (ובנים) , חשוב מאוד שתגידי לעצמך שזה הגוף שלך וזה הקצב שלו והכל יגיע באיטו ובזמנו ותסמכי על הקצב שלו. תסמכי על נפלאות הגוף שלך. תודי לה' על הפלא שהוא. הגוף "אוהב" וממש "מקשיב" למילים הפנימיות שאת אומרת לו , ככל שתגידי לו מילים טובות הוא יצמח ויתפתח באהבה. כמו עץ שמשקים אותו ויש לו שמש מחממת הוא לאט לאט צומח. וגם את תצמחי  בעזרת ה , עם הרבה סבלנות ומילים טובות לעצמך. בנוסף אולי כדאי לשקול ללכת לדיאטנית דרך הקופח שתעזור לך לבנות תפריט שמכיל תזונה שתעזור גם. בהצלחה    
לתשובה המלאה ↓

01/06/2024

האם לספר לבעלי לעתיד על העבר שלי?

0

0

אוננות זוגיות ואהבה

ורדית

היי, בעבר ראיתי תכנים לא צנועים.. הייתי קצת מכורה והצלחתי לצאת מזה טכנית, ואחרי כמה שנים גם בשיחזורים בראש ואוננות.. היום כמעט נקייה לגמרי, מלראות בוודאי שלגמרי. השאלה שלי היא כזאת, האם לספר את זה לבן שאני יוצאת איתו? ואם כן, איך לספר ומה לספר?
לשאלה המלאה ↓

תשובה

user 1
מומחית
שלום יקרה מצרפת לך קישור לסרטון של מאור קפלן, כתשובה לשאלה שלך: בהצלחה!
לתשובה המלאה ↓
השאלה*

איזה כיף שאת כאן!
מזכירות לך שהגלישה שלך באתר זה נסתרת לחלוטין מפני הגולשות האחרות. השאלות שלך מגיעות למומחיות בלבד ויקבלו מענה במלוא הרגישות והרצינות.

שאלתך נשלחה בהצלחה!

אחת המומחיות שלנו תענה לך תשובה אישית שתשלח למייל שלך.

עדכון פרטים

שם פרטי
לא חובה
שם משפחה
כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה
אימות סיסמה

עדיין לא רשומה? הירשמי כאן

כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה*