אהבה עצמית

20/04/2022

0

שתפי:

אהבה עצמית / בריאות נפשית / התפתחות אישית

אהלן, רציתי לשאול אני מאוד ביקורתית כלפי עצמי ומלא פעמים יוצא שאני שונאת את עצמי בגלל דברים שקרו לי או שאמרתי ולא היו במקום ותמיד אני ימצא להגיד לעצמי משהו רע תמיד אני אהיה לא מספיקה.. יש לך אולי רעיון איך מפסיקים עם זה ומשלימים עם מי שאת ?

תשובה

שלום יקרה,

השאלה שלך מאוד נוגעת בי.

היא נוגעת בליבה. בעניי במקום מאוד עמוק שהוא הקול הפנימי שלנו. קול פנימי שרק את שומעת אותו. זה את מול עצמך.

עבודה פנימית עם ביקורת עצמית היא מסע. לכל אחד ואחת מאיתנו יש קול פנימי שמזדחל בתוכו ואומר לו כמה הוא פחות. כמה הוא לא מספיק. אלה בדרכ קולות שספגנו מהדורות הקודמים ועוברים במשפחה שלנו. אין טעם כמובן להאשים את ההורים שלנו על כך כי גם הם בעצמם ספגו את הקולות האלו מהדורות שקדמו להם .

עצם היכולת שלך לזהות את הקול הזה, זו ברכה. זה מראה שיש לך מודעות עצמית ורגישות לעצמך. וגם ביקורת עצמית:) חשוב שתיהיה לאדם ביקורת עצמית מסויימת לראות את החלקים שלו בסיטואציות מסויימות. הבעיה מתחילה כשהקול הביקורתי הזה משתלט ומתעצם, ולא מאפשר לך לסלוח לעצמך, להיות בחמלה כלפי עצמך.

1. צריך לזכור שזהו רק קול בתוכך. קול ביקורתי . זה לא את . את נשמה יחודית גבוהה. את אהובה מעצם הקיום שלך , בלי תנאים, לא משנה מה עשית.

2. תקשיבי לקול הזה, ואל תאמיני לו תגידי לו זה שקר. שקר מוחלט!! אני טובה מעצם היותי!

3.אולי את לפעמים עושה טעויות, גם אם הן טעויות נוראיות, תאמרי לעצמך, אני אנושית אני טועה לפעמים, אני לוקחת אחריות על הטעויות שלי אבל אני לא גומרת את עצמית ומלקה את עצמי על כך .(זה הרס עצמי שגומר אותך).

4. ללמד את עצמך לפתח קול פנימי אוהב בתוכך, אמא פנימית מטיבה ואוהבת. דמייני אישה טובה דמיונית שמחבקת אותך (דמייני את עצמך כילדה קטנה למשל) , ואומרת לך שאת אהובה על כל חלקייך. ושהיא שואלת אותך :"אני אוהבת אותך  אהובה, מה את צריכה עכשיו ממני?" תקשיבי לה ותראי מה הבקשת עומק שלה, יכול להיות שהיא רק צריכה שתקשיבי לה ותקבלי אותה כפי שהיא.

5. לומר לעצמך על כל דבר: " אני עושה כמיטב יכולתי עם הכוחות והיכולות שעומדים לרשותי".

6. הסתכלי במראה בעיניים שלך ואמרי לעצמך לפחות 50 פעם ביום:" אני אוהבת ומקבלת אותי כפי שאני". ממש תנסי להתכוון לזה.

7. פינוק שבועי/ יומי : תשאלי את עצמך מידי פעם מה יפנק אותי עכשיו? פינוק פעם בכמה זמן שלאו דווקא עולה כסף ותגידי לעצמך שזה מתוך מקום של אהבה לעצמך.

מקווה שזה יעזור בעזרת ה. תזכרי שאת אהובה בלי קשר למעשיך. זה מסע לאהבה עצמית. זה לא משתנה ברגע אחד. כל פעם עוד התקדמות. עוד צעד לקראת אהבה וקבלה עצמית תסלחי לעצמך גם על זה שלפעמים את כועסת ומאשימה את עצמך..

בהצלחה רבה

תהילה

לתשובה המלאה ↓
0 0 הצבעות
דרגי את הנושא
0 תגובות
תגובה מוטבעת
הצג את כל התגובות

אולי יעניין אותך...

0
אשמח לשמוע את חוות דעתכם, נא הגיבו.x
השאלה*

איזה כיף שאת כאן!
מזכירות לך שהגלישה שלך באתר זה נסתרת לחלוטין מפני הגולשות האחרות. השאלות שלך מגיעות למומחיות בלבד ויקבלו מענה במלוא הרגישות והרצינות.

שאלתך נשלחה בהצלחה!

אחת המומחיות שלנו תענה לך תשובה אישית שתשלח למייל שלך.

עדכון פרטים

שם פרטי
לא חובה
שם משפחה
כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה
אימות סיסמה

עדיין לא רשומה? הירשמי כאן

כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה*