איבר המין של האישה בלידה

06/08/2023

1

שתפי:

דימוי גוף / התבגרות מינית

הי,
רציתי לשאול כמה שאלות בקשר ללידה-
(סורי אם זה לא הכי מתאים..)
א. הבנתי שהתינוק יוצא מהפתח של המחזור, איך זה הגיוני?
ב. אם באמת הוא יוצא משם איך זה נעים לאישה שכל התשומת לב על האזור הזה?
ג. צריך להוריד שערות במפשעה לפני הלידה?
בת 14 מתעניינת:)

תשובה

שלום לך יקרה

טוב שאת שואלת כאלו שאלות חשובות!

א. התינוק אכן יוצא מאותו פתח שיוצא ממנו דם הוסת, פתח זה נקרא "פתח הנרתיק" הוא פתח הכניסה אל הנרתיק . "הנרתיק " הוא בעצם מעין תעלה קטנה שרירית גמישה וחזקה שבהמשכה נמצא הרחם. היות שתעלה זו היא גם חזקה וגם שרירית , בזמן הלידה היא יכולה להתרחב מאוד , כן כן עד כדי זה שתינוק יכול לעבור דרכה. זה קורה באופן פלאי מכיון שבדרך כלל הנרתיק והפתח שלו הוא צר  , ועוד יותר לפני שאישה מקיימת יחסים. בזמן לידה אודות להורמונים ייחודים שאחראים גם על התכווצות הרחם , הנרתיק בעצם מתגמש, מתרכך  מתרחב ונמתח מאוד ואף משטתח כך שבפתיחה מקסימלית של הנרתיק הראש של התינוק עובר דרכו.. זה אכן נס פלאי!

ב. שאלה טובה! במיוחד בלידה ראשונה! אני באמת זוכרת את עצמית חושבת על אותן שאלות בגיל שלך! באמת מרגע שאישה היא בהריון מתרחשים בדיקות שונות , חלקן פולשניות ברמה הזו שהן סביב איבר המין. כשאני חושבת על זה, בכלל עוד כשהיא מתחתנת כאילו משהו בגוף שהוא הכי אישי ואינטימי שהוא רק שלה הוא באינטימיות עם אדם נוסף, האיש שלה. שזה גם חוויה שונה אולי בפני עצמה. אז אני יכולה לומר שבאמת בהתחלה זה מוזר ושונה, ולפעמים גם מביש, אבל באיזשהו מקום אני חושבת שזה משהו שמתרגלים אליו. חשוב לציין- לא סתם המילדות הן נשים , לידה זה תהליך של חיבור נשי . מילדת היא מאוד מנוסה ובקיאה וראתה המון לידות והתקווה שהיא תתן תחושה נעימה ומכבדת ליולדת כמה שאפשר. המילדת לא מתמקדת באיבר המין של האישה, זה לא העניין , זה לא משהו מיני אלא ההתמקדות היא בתהליך הלידה עצמו ומצב התינוק . חשוב שהאישה  גם היא  תיהיה קשובה ומחוברת לגוף שלה לראות מה מתאים לה ומה לא מתאים לה ואם יש משהו שלא מכבד אותה והמילדת תתאים את הקצב לאישה . האישה גם יודעת שאת המילדת לא ממש מעניין איך נראה איבר המין שלה , אלא הלידה עצמה, תהליך יציאת התינוק ובזה המיקוד, ההבנה הזו מקלה על המבוכה אם קיימת.  רוצה לומר עוד משהו , לפעמים כילדה זה באמת נשמע מוזר מביך ואולי גם מגעיל אבל עם השנים לאט לאט זה פחות מביך:)

ג. לא צריך, שום דבר לא מחייב . רק מי שרוצה מורידה ומי שלא לא :) זה ממש עניין אישי …

לתשובה המלאה ↓
1 1 הצבעה
דרגי את הנושא
1 תגובה
הישן ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצבעות
תגובה מוטבעת
הצג את כל התגובות

אולי יעניין אותך...

1
0
אשמח לשמוע את חוות דעתכם, נא הגיבו.x
השאלה*

איזה כיף שאת כאן!
מזכירות לך שהגלישה שלך באתר זה נסתרת לחלוטין מפני הגולשות האחרות. השאלות שלך מגיעות למומחיות בלבד ויקבלו מענה במלוא הרגישות והרצינות.

שאלתך נשלחה בהצלחה!

אחת המומחיות שלנו תענה לך תשובה אישית שתשלח למייל שלך.

עדכון פרטים

שם פרטי
לא חובה
שם משפחה
כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה
אימות סיסמה

עדיין לא רשומה? הירשמי כאן

כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה*