איך אפשר להשתחרר מהרגשות לא טובות אחרי דייט?

02/02/2023

0

שתפי:

היי עכשיו אני בשירות לאומי שנה שנייה היה לי דייט לא מזמן עם בחור שחברה אמרה לי שאולי יכול להתאים ואני זרמתי איתה כי אין לי מה להפסיד ואני לא אסרב לחבר. מפה לשם הדייט עצמו היה נורא לקח לי קצת זמן עד שקלטתי את זה, בבוקר למחרת הוא אמר שהוא לא רוצה להמשיך. הרגשתי הקלה. בהמשך הוא אמר לחברה שלי שהייתי משעממת ושלא תשדך לו בנות כמוני. מאוד נפגעתי וכעסתי עליו. לאט לאט זה חלחל ואמרתי לעצמי אולי אני באמת משעממת? עד כדי כך אני נוראית שהוא לא יכל לסבול אותי? וכל פעם שאני מדברת על הדייט הזה יושבת עליי תחושה רעה, כאילו אני הלא בסדר פה. מאוד מפריע לי שזה נסגר ככה, לא ברור. השאלה שלי היא איך אוכל להשתחרר מהתחושה הזאת? אני מפחדת שזה יפריע לי בהמשך, אולי אני לא ארצה לצאת לדייטים כי אפחד להיפגע. תודה רבה

תשובה

במבה נוגט יקרה

(אהבתי את השם שנתת לעצמך)

זה כל כך מוערך בעיני שאת פונה ושואלת, זה מניח כבר מהתחלה שיש דרך לעזור לעצמך, את לא שואלת אם אפשר להשתחרר  מהרגשה לא טובה או חויה לא טובה אלא איך? וזה מעיד על התפיסה שלך הפנימית שודאי יש דרך להרגיש טוב יותר ושזה באמת עבודה שאת יכולה ללמוד ולעשות אותה, זה עצמו כבר מחזק אותך מאוד. זה אומר שההרגשות שלך לא תלויות באף אדם ובאף בחור שנפגשת איתו , הן תלויות בך וזה מחזק ומעודד מאוד, כי אם זה תלוי בך את תלמדי ותשני אל הטוב.

ועכשו ללב השאלה, שאלת האיך?

ראשית אני הייתי מבינה אותך מאוד, ונותנת מקום לכאב הזה של לצאת לפגישה להתכונן אליה לצפות ולהתאכזב מהסירוב.

זה באמת לא נעים ולא כיף בכלל בלשון המעטה ולכן אנחנו רוצות לעשות לזה מקום בתוכנו, לכאב, לאכזבה, ואפילו לתחושת האי נעימות מהסירוב.

בשלב שני לאחר נתינת המקום כדאי להתבונן מה עוד יש בסיפור הזה או בחויה הזו, יש כאן השתדלות ונתינת הזדמנות אמיתית מצידך, יש כאן ביטוי לרצון שלך לבנות קשר, ולהשקיע בו וודאי שלך יש עוד טוב שיכולה לראות בעצמך בהקשר של הסיפור הזה וגם אותו כדאי להאיר ולתת לו מקום בתוכך, אנחנו עסוקות בהשתדלות ולא בתוצאות, החלק של מה קורה בסוף הוא באמת לא בידים שלנו… החלק שלך עכשו זה לזהות את כל הטוב שנמצא בתוך ההסכמה שלך להיפגש, באמון בחברה, ההשתדלות בפגישה ליצור משהו טוב ועוד.

והנקודה השלישית היא באמת איך לא להיפגע או להתערבב  רגשית עם דברים שנאמרים עליך על ידי אנשים אחרים, איך להיות יותר מוגנת במצבים האלו, איך לבנות לך מקום פנימי מוגן ושמור בו את מחליטה מה נכנס פנימה ומה לא, זה שהוא אמר שאת משעממת זה בכלל לא קשור אליך, זה לא אומר עליך כלום,  כל אדם מדבר את עצמו ולא את האחר לכן הייתי מציעה לך להתחזק מההפרדה הזו בין מה שהוא אמר – אליך, באמת שאין קשר, וזה נכון תמיד!

את כן רוצה ללמוד מהסיפור הזה משהו לדוגמא:

* איך מבררים על בחור?

* מה אני מחפשת בי ובאדם שרוצה לקשור את חיי בו?

* איך להיות רגישה אם אני מציעה לחברה? איך לעשות את זה נכון?

* מה אומרים ומה לא אומרים אחרי שנפגשים?

ובטח יש עוד דברים שכדאי לך לחשוב מה למדת מההזדמנות הזו? כך אנחנו משתדלים להתייחס למה שקורה לנו, מה זה בא ללמד אותי או להצמיח בתוכי, לאיזה מקום טוב זה יכול להוביל אותי וכו'

במבה נוגט יקרה
מקווה שיש בדברים האלו מעט לרפא את כאבך, ולעזור לך להתרומם ולהמשיך בשמחה הלאה מתוך ביטחון בך וביטחון בה' הטוב שמוליך אותך בדרך ישרה ונכונה אל עבר הטוב שאת כל כך ראויה לו.

איתך בתפילה לטוב גדול שיבוא…

בהצלחה רבה

פה בשבילך

אפרת

לתשובה המלאה ↓
0 0 הצבעות
דרגי את הנושא
0 תגובות
תגובה מוטבעת
הצג את כל התגובות

אולי יעניין אותך...

0
אשמח לשמוע את חוות דעתכם, נא הגיבו.x
השאלה*

איזה כיף שאת כאן!
מזכירות לך שהגלישה שלך באתר זה נסתרת לחלוטין מפני הגולשות האחרות. השאלות שלך מגיעות למומחיות בלבד ויקבלו מענה במלוא הרגישות והרצינות.

שאלתך נשלחה בהצלחה!

אחת המומחיות שלנו תענה לך תשובה אישית שתשלח למייל שלך.

עדכון פרטים

שם פרטי
לא חובה
שם משפחה
כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה
אימות סיסמה

עדיין לא רשומה? הירשמי כאן

כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה*