איך באים ילדים לעולם

06/12/2022

0

שתפי:

התבגרות מינית

היי אני בת 14 עוד מעט ובכיתה ה כבר שמעתי על המושג סקס בהתחלה לא האמנתי למה שחברות שלי סיפרו לי אחרי זה שאלית את המורה שהייתה בכיתה באותו שיעור והיא לא הכחישה היא אמרה לי לשאול את אמא שלי על זה (עד אז הייתי בטוחה שהתינוק פשוט מופיע בבטן פתאם שחזרתי לבית באותו יום שאלתי את אמא שלי מה זה בשיא התמימות והיא נלחצה ודיברה עם המורה שלי (היא לא ידעה שראיתי שהיא דיברה עם המורה בטלפון..) ואז הבנתי ששאלתי על משהו לא בסדר אחרי זה בכיתה ו עברתי בצפר (בלי קשר לסיפור) ואז לקראת סוף שנה לחצתי על חברות שלי בדרך חזור מהבצפר שיגידו לי מהזה כי ראיתי שהרבה בנות יודעות (פשוט הגענו לנושא הזה כי גילינו שהמורה שלנו היא מדריכת כלות בין היתר) בקיצור הם סיפרו לי בקטנה אחרי איזה שנה הגיעה אלינו תלמידה חדשה שהיא גם שכנה שלי (אני גרה בישוב) והיא פשוט התחילה לספר לי ממש לפרטי פרטים איך זה עובד כמובן שבאותו הרגע הייתי ממש מרותקת רק אחרי זה הבנתי שזה היה לא בסדר שהיא סיפרה לי את זה ככה עכשיו לפואנטה אמא שלי לא יודעת שאני יודעתאת כל זה ואין לי מושג איך לומר לה אתזה אני פשוט מובכת ברמות ואני גם לא רוצה שיקרה מה שקרה כבר בכיתה ה אני לא יודעת מתי להגיד לה את זה וגם לא מזמן שאלתי את אבא שלי שאלה על הומואים והוא ואיך שהוא הגענו לאיזה שהיא נקודה שהוא שאל אותי מה את לא יודעת איך ילדים באים לעולם? קיצר אני לא יודעת איך לומר לאמא שלי כי היא בטוחה שאני לא יודעת וכנראה אם היא לא יפרה לי אז זה מבחירה וכנראה היא לא רוצה שאני ידע את זה ואני מפחדת שהיא תכעס עליי בבקשה תגידו לי מה לעשות תודה על האתר הזה הוא אתר פשוט מדהים הוא נותן לי לכתוב את מה שאני מרגישה בכזאת חופשיות תודה רבה

תשובה

אני יקרה!

קודם כל את פשוט מהממת, כמה את מכבדת את אמא שלך ודואגת מתגובתה.

הבאת חיים לעולם היא מצווה גדולה וחשובה וזה בסדר גמור לדעת איך מגיעים ילדים לעולם. כך ה' ברא אותנו וזה בסדר גמור ואף יותר מזה.

זה נכון שהדרך הכי טובה זה שאמא תשב ותסביר לך על כך, אך יתכן ואמא חוששת או נבוכה מכך או חושבת שאת צעירה מידי.

אני חושבת שכדאי למצוא זמן שלך ושל אמא ולהגיד לה שאת רוצה להגיד לה משהו…ולהגיד באופן פשוט בלי יותר מידי מילים משהו כמו : אמא אני רק רוצה לשתף אותך ששמעתי מחברות איך באים ילדים לעולם…ואת מוכנה שאם יהיו לךי שאלות תעני לי?

אני לא יודעת אם כבר קיבלת את המחזור החודשי או לא, אך זו גם הזדמנות לשוחח עם אמא שאת כבר גדולה והגוף שלך מכין את עצמו לתפקיד החשוב של הבאת חיים.

יכול להיות שעצם זה שתדברי עם אמא יקל עליה שאת כבר יודעת. לי ממש לא נראה שזו סיבה לכעוס עליך…{אמנם אני לא מכירה את מערכת היחסים שלך עם אמא ,אבל בוודאי לא נראה לי שיש מקום לכעס}

בעיקר בעיקר חשוב לי להגיד לך: א: שיחסי אישות והבאת חיים זה דבר קדוש וממש רצון ה' כשזה בקדושה ולפי ההלכה.

ב. שהעולם שלנו מלא בהמון ידע על חיבור מיני ולא תמיד זהו מידע טוב . הכי הכי טוב לשמוע ולקבל תשובות על

דברים שמסקרנים אותך בעיניני בנים ובנות מאמא או מסמכות חינוכית ופחות מחברות.

יש לי הרגשה שאמא תשמח לענות לך על שאלותיך. ואם יש משהו שאת רוצה לשאול ומתביישת את מוזמנת באהבה לפנות אלי דרך האתר המקסים הזה.

מקווה שעניתי לך

מוריה

לתשובה המלאה ↓
0 0 הצבעות
דרגי את הנושא
0 תגובות
תגובה מוטבעת
הצג את כל התגובות

אולי יעניין אותך...

0
אשמח לשמוע את חוות דעתכם, נא הגיבו.x
השאלה*

איזה כיף שאת כאן!
מזכירות לך שהגלישה שלך באתר זה נסתרת לחלוטין מפני הגולשות האחרות. השאלות שלך מגיעות למומחיות בלבד ויקבלו מענה במלוא הרגישות והרצינות.

שאלתך נשלחה בהצלחה!

אחת המומחיות שלנו תענה לך תשובה אישית שתשלח למייל שלך.

עדכון פרטים

שם פרטי
לא חובה
שם משפחה
כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה
אימות סיסמה

עדיין לא רשומה? הירשמי כאן

כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה*