איך לעזור בלי להסגיר את עצמי?

20/01/2023

0

שתפי:

קשר בריא

היי לחברה שלי יש חבר והם כבר יחסית בקשר רציני ואני יושעת ממה שהיא מספרת לי שהם עברו את השמירת נגיעה מזמן, הם מתנשקים והוא ממשמש אותה ונראה לי לא מתאים כל הסיפור הזה ומרגיש לי שהיא ממלאת יצרים שלו, עכשיו הוא בגילנו, והיא, אין מצב שהיא יורדת מזה.. הוא אפילו דיבר איתה על לשכב מתישהו והיא הרגישה שפחות מתאים לה ואמרה לו שעכשיו לא אבל אני פוחדת עליה, היא בכיתה ח היא לא אמורה להיות בקשר כזה רציני, עכשיו אני לא יודעת מה לענות כשהיא מדברת עליו, אנחנו גם צוחקות עליהם בין החברות אבל בלב מרגיש לי שזה מה זה פוגע בה.. היא לא מתייחסת לזה כרציני.. ההורים שלה לא יודעים מזה ואם הם היו יודעים היא תהיה בצרות.. מה לעשות? אני יודעת שאם אני אדבר עם ההורים שלה איכשהוא היא תדע שזאת אחת החברות כי רק לנו היא מספרת.. לא יודעת מה לעשות אני באמת דואגת לה, רציני לא המצאתי כלום אני חושבת שהיא ממש נפגעת ממנו, אפילו בלי לדעת.. ומרצונה גם.. לא יודעת מה לעשות אפשר עזרה דחוףף?? ממש תודה!!

תשובה

יקרה,

קודם כל רוצה לחבק אותך ולהגיד לך שהרגישות שלך מדהימה, וכמה טוב שאת חברה טובה שדואגת.

באמת זה מדאיג ולא מותאם בכלל לגיל.

אני לא יודעת מאיפה את ומה הרקע של החברה אך ברור לי שיש כאן משהו פוגעני שחייב להיפסק.

אז איך עושים את זה?

צריך לחפש דרך עקיפה.אני לא יודעת אם רק את יודעת מה טיב הקשר בינהם או שעוד חברות.אם עוד חברות אז זה קצת יותר קל .

אולי לפנות ליועצת של בית ספר, לא חייבת לספר לה מי הבת אבל לספר על המקרה ואולי היועצת תיכנס לכיתה לשיחה בעניין בלי שהיא יודעת במי מדובר,ולאחר השיחה תוכלי לשוחח עם החברה על הסכנות לאור מה שהיועצת דיברה.

חשוב להבהיר לחברה בשיח רגוע שגם אם היא לא רוצה להקשיב לך עכשו שתדע שאם היא מרגישה במצוקה היא תמיד יכולה לפנות אלייך,ואת תהיי שם בשבילה,ויחד עם זה לנסות בצורה עדינה להסביר כמה היא בעצם פוגעת בעצמה והחבר שלה כנראה אוהב את עצמו יותר ממה שהוא אוהב את החברה כי אחרת לא היה מעז לעשות את מה שרוצה.

את חייבת בעיניי לפנות לגורם מבוגר ולא לקחת על הכתפיים שלך את העניין. יועצת\מחנכת יש להן את הכלים המדוייקים איך להגיע אל הבת בלי לחשוף אותך, הן יכולות להתייעץ עם גורמים מקצועיים.

ובנתיים חשוב שתעודדי את החברה לא לעשות מה שהיא לא רוצה לעשות אלא רק החבר רוצה. לחזק אותה במקום הזה ולתת לה כח.

בתפילה שה' יאיר את עיניה ואת עיניו של החבר במהרה. ואת תהיי שליחה נאמנה לעזור לה.

בהצלחה ,מוריה

לתשובה המלאה ↓
0 0 הצבעות
דרגי את הנושא
0 תגובות
תגובה מוטבעת
הצג את כל התגובות

אולי יעניין אותך...

0
אשמח לשמוע את חוות דעתכם, נא הגיבו.x
השאלה*

איזה כיף שאת כאן!
מזכירות לך שהגלישה שלך באתר זה נסתרת לחלוטין מפני הגולשות האחרות. השאלות שלך מגיעות למומחיות בלבד ויקבלו מענה במלוא הרגישות והרצינות.

שאלתך נשלחה בהצלחה!

אחת המומחיות שלנו תענה לך תשובה אישית שתשלח למייל שלך.

עדכון פרטים

שם פרטי
לא חובה
שם משפחה
כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה
אימות סיסמה

עדיין לא רשומה? הירשמי כאן

כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה*