איך לשוחח ולפתוח עם ההורים עניינים אישיים ורגשות.

08/05/2022

0

שתפי:

התמכרות למסך / התפתחות אישית / כל מה שטוב ברשת / מוגנות מינית / פורנוגרפיה / רשתות חברתיות / שימוש נכון במדיה

היי יש לנו סינון של אינטרנט רימון בבית. זה אומר שכל היום אין לנו אינטרנט אלא אם כן אמא שלי מורידה את הסינון לצורך של לימודים או משהו כזה. המצב הזה מעצבן אותי ומתסכל אותי? מה הקטע שלכן לחסום כלכך? באמת שזה כבר חונק!!! אני מבינה שצריך הגבלות להמון ן תכנים לא טובים באינטרנט , ויש המון, ואת זה אני מבינה שצריך לחסום, אבל למה לחסום לגמרייי?!?!? אני לא יודעת איך להסביר להורים שליי כי אני הסברתי להם מלא פעמים והם לא מקשיבים או מבינים אותי ואני כבר מיואשת! בנוסף לזה, הם לא קונים לי טלפון, ואני כבר בת 13!! הצעתי להם לקנות לי במארטפון מושגח רק עם ווצאפ שיחות והודעות, וגם עם הגבלה של זמן, והם לא מרשים. איך להסביר להם? איך להתמודד עם המצב הקשה הזה שכל החברות שלי יש להם טלפון ווצאפ ורק לי אין חוץ מהפעמים שאני משתמשת בטלפון של אמא שלי (וזה לא הרבה םעמים)?????????

תשובה

לב יקרה,

אני מאד מאד מבינה את התסכול הגדול שלך, הנושא של החשיפה למדיה, המסכים וההתמודדויות השונות סביב האתגר הזה, הוא נושא מאד מאד חשוב! חשוב כי לרב החסרונות בשימוש במדיה, עולים על היתרונות.

ההורים שלך כמחנכים ומגדלים אותך, מנסים להגן באמת, ולשמור עליך. גבול, לעיתים יכול להתפרש אצלנו כ"חונק", כמעצבן, כחדירה לרצונות שלי, אבל ההיפך הוא הנכון. גבול נועד בשביל לשמור עלינו ולגדל אותנו יותר! החשיפה למדיה בהרבה מקרים יכולה לגרום לנו חלילה להגיע לאתרים ומקומות לא ראויים ,שבמקרים בהם נחשפים אפילו בטעות, קשה מאד לתקן את הנזק הנפשי שנגרם מצפייה בתכנים אלו. יכולה גם לשתף אותך במקרה שפנתה אלי בת שצפתה בתכנים ש"קפצו" לה באינטרנט וביקשה ממני לעזור לה להשכיח אותם מהראש… הגבולות שההורים שלך מלמדים אותך נועדו כדי לעזור לך להגדיר מי את, מה הדרך שההורים רוצים להעביר לך כדי שכשתגדלי, הדרך תהיה ברורה ולא תתבלבלי. כמו שכשהיית קטנה ההורים הרחיקו לך את היד מהאש, כדי שלא תכווי. היום את לא קטנה, אבל בנושא המדיהל כל משפחה יש את הגבולות שלה, ואני לגמרי מבינה אותך כשאת רואה חברות אחרות במצב שונה משלך.

אבל-

כלל חשוב מאד שארצה להעביר לך- אל תשווי לעולם בינך לבין חברותיך. את לעולם לא יודעת מה מציק להן, ומהי מערכת היחסים שלהן עם ההורים שלהן  וגם זה לא באמת יעשה לך טוב.

מציעה לך מכל הלב פשוט לדבר . אבל ממקום טוב, לשבת יחד עם אמא ולספר לה מה את מרגישה עם הנושא הזה.אולי לבקש מהם הסבר מדוייק יותר לנזקים או ליתרונות של המדיה, לקבל מידע ברור יותר.

ולנסות עם כל הקושי והתסכול לשוחח, לדבר, אני בטוחה שאמא שלך תרצה ללמד אותך . את רק תגדלי מזה.

מאחלת לך הצלחה רבה!!

ה' יברך אותך

לתשובה המלאה ↓
0 0 הצבעות
דרגי את הנושא
0 תגובות
תגובה מוטבעת
הצג את כל התגובות

אולי יעניין אותך...

0
אשמח לשמוע את חוות דעתכם, נא הגיבו.x
השאלה*

איזה כיף שאת כאן!
מזכירות לך שהגלישה שלך באתר זה נסתרת לחלוטין מפני הגולשות האחרות. השאלות שלך מגיעות למומחיות בלבד ויקבלו מענה במלוא הרגישות והרצינות.

שאלתך נשלחה בהצלחה!

אחת המומחיות שלנו תענה לך תשובה אישית שתשלח למייל שלך.

עדכון פרטים

שם פרטי
לא חובה
שם משפחה
כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה
אימות סיסמה

עדיין לא רשומה? הירשמי כאן

כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה*