איך תוכן של סרט משפיע על הנפש שלי?

27/07/2022

0

שתפי:

היי, יש לי התלבטות… אני רואה סדרות בנטפליקס, אבל כל פעם בכל סדרה מכניסים תוכן של גאווה (לסביות, הומואים וכו'). פעם זה היה משפיע עליי וזה היה נכנס לי לראש, אבל אז אמא שלי גילתה איזו סצנת לסביות בסדרה שראיתי והיא הזדעזעה ואמרה לי שזה לא מתאים, ושהיא סומכת עליי לעצור אם יש תכנים כאלה בדברים שאני רואה, ומאז כל פעם אם הייתה סצנה כזו הייתי מפסיקה לראות (לא סתם מעבירה או משהו… מפסיקה). וזה עלה לי פתאום, כי ראיתי לאחרונה סדרה, נורא נכנסתי אליה והתחברתי, ומשום מקום מכניסים לי לסביות, וזה לא היה יותר מדי משני בסדרה, הם די הדגישו את זה. אבל עכשיו, אחרי כמה שנים… אולי אני כבר יכולה להתמודד עם זה? אני מרגישה כבר "חסינה" לזה… כרגע הפסקתי לראות, אבל אולי אם זה כבר לא משפיע עליי כמו פעם זה כבר בסדר? מתלבטת. למרות שאני כבר מנחשת את התגובה… "גם אם את מרגישה חסינה לזה וזה לא עושה לך כלום זה אף פעם לא טוב לנפש…" "זה בכל זאת משפיע…" ובכל זאת רציתי לשתף????‍♀️ חוץ מזה אני די בטוחה שזו התמודדות של עוד בנות… "יש ככה, להפסיק לראות?" "זה בסדר שיש סצנה כזו?" "התוכן הזה פוגע בי?" אני חייבת להפסיק?????

תשובה

מעריכה כל כך את שאלתך, אולי דווקא בגלל שאת מנחשת את התשובה.

והאמת אני מאמינה שאת יודעת את התשובה ולא רק מנחשת. בפנים עמוק יש לך תשובה וודאית וברורה כי את הכי יודעת עד כמה התוכן שאת פוגשת בסדרות משפיע עליך ובונה את עולם התודעה שלך, את הערכים שלך את מה שאת מאמינה בו. ומי כמוך יודע עד כמה בחיים אנחנו לומדות להתרגל לדברים, ומה שפעם היה נראה לנו אסור, כואב, חסר צדק וכו' לאחר שאנחנו נפגשות איתו הרבה פעמים הוא הופך לנורמאלי.

מעריכה את הגבורה שלך לאורך השנים בשמירה על נפשך ומאמינה שאם השאלה הזאת מטרידה אותך את מבינה את ההשפעה של התכנים בהם את צופה, ולהפך ככל שאנחנו מתבגרות וגדלות, אנו יותר ויותר רוצות להיות מנהיגות את עצמנו ושולטות על התכנים שאנחנו צופות בהם.

גיבורה,

לעולם לא נהיה חסינים כל החיים אנו נדרשים להתמודד ולהתגבר. תתפללי לרבש"ע שיתן לך כוח להתמודד ובעז"ה תראי הרבה ברכה.

מאמינה בך הדס.

לתשובה המלאה ↓
0 0 הצבעות
דרגי את הנושא
0 תגובות
תגובה מוטבעת
הצג את כל התגובות

אולי יעניין אותך...

0
אשמח לשמוע את חוות דעתכם, נא הגיבו.x
השאלה*

איזה כיף שאת כאן!
מזכירות לך שהגלישה שלך באתר זה נסתרת לחלוטין מפני הגולשות האחרות. השאלות שלך מגיעות למומחיות בלבד ויקבלו מענה במלוא הרגישות והרצינות.

שאלתך נשלחה בהצלחה!

אחת המומחיות שלנו תענה לך תשובה אישית שתשלח למייל שלך.

עדכון פרטים

שם פרטי
לא חובה
שם משפחה
כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה
אימות סיסמה

עדיין לא רשומה? הירשמי כאן

כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה*