אמא, הטלפון ואני

28/02/2022

0

שתפי:

שימוש נכון במדיה

היי, אני ואמא שלי הרבה פעמים רבות על נושא יחיד וזה על הטלפון… נתחיל מזה שלפני שנה בערך שאלתי את אמא שלי מתי אני אקבל טלפון חכם כי לכל הכיתה שלי יש כבר אם זה עם חסימה או בלי… ואמא ענתה לי כל פעם אותה תשובה בגיל 18 וכו… בקיצור מפה לשם קיבלתי השנה(כיתה ח) את הטלפון הישן שלה(והוא באמת ישן) וביקשתי לנסות לעשות איתה עיסקה שאם התעודה שלי בסיום הלימודים תהיה טובה היא תקנה לי טלפון חדש אבל זול. היא אמרה לי אין מצב, אני אקנה לך בגיל 18 (שוב 18…) וזה ממש עיצבן אותי ואני לא יודעת מה לעשות מצד אחד כל פעם כשאני לא מתנהגת כרצונה היא לוקחת לי את הטלפון לזמן בילתי מוגבל עד שאני לא מערבת גורמים אחרים כגון אבא שלי או סבתא שלי… בקיצור אני ממש רוצה לקבל טלפון חדש ואמא לא מרשה ולדעתי היא מקובעת נורא בענין זה (גם אם זה עם חסימה וגם עכשיו יש לי) ואשמח לעצות מה לעשות כי זה ממש מתסכל אותי… ????

תשובה

חזקה ברשת יקרה,

ראשית, מדהים בעיניי שבחרת לכנות את עצמך בשם "חזקה ברשת" כשנושא השאלה שלך קשור בשימוש במכשיר הסלולורי.

מתוך מה שאת כותבת, אני מתרשמת שאת אכן חזקה בכל מה שקשור במכשיר הטלפון ולעניות דעתי, זה הרבה הודות לאמך האוהבת אותך ומסורה לך כל כך. את אומרת שאמא מקובעת ואני חושבת שאמא שלך מאד מודעת! אמא מודעת להשפעות שיש לטלפונים הסלולארים החדישים. אמא מודעת לקושי הגדול שיש לבני גילך להקציב זמן מוגבל לעיסוק בטלפון. אמא מודעת לבדידות שמייצר השימוש הרב בטלפון ש"גוזל" מאיתנו שעות שיחה אמיתית עם בני המשפחה והחברות. אמא שלך נחושה בדעתה לשמור ולהגן עלייך ולאפשר לך מרחב צמיחה ושמחה, כפי שצריכה נערה בגילך.

את מציינת שהטלפון הוא הגורם היחיד למריבות בינך ובין אמא ואני חייבת לציין שאני מתפעלת מכך ומתרשמת שזכית באמא מבינה, אוהבת, מסורה ואכפתית וגם אמא זכתה בילדה כמוך- עדינה, חכמה ומשתפת פעולה. דעי לך שזה לא מובן מאליו. המשיכי ביחסים הטובים והחמים עם אמא, המשיכי לשוחח איתה על כל נושא בכנות, פתיחות ונעימות, לרבות נושא הטלפון (מדי פעם,לפי הצורך, בקשי מאמא שתסביר לך מדוע היא חושבת שרק בגיל 18תקבלי טלפון חדיש). יחסים טובים עם אמא זה נכס אדיר שמלווה אותנו כל החיים וחבל לפגום בו או לקלקל אותו בגלל הטלפון. 

ולסיום, עצתי לך, חזקה ברשת מתוקה, נצלי את הגיל המקסים הזה לחוגים, חברות, ספורט וכל הדברים הנפלאים שמזמנים לך החיים.

בברכה, רונית

לתשובה המלאה ↓
0 0 הצבעות
דרגי את הנושא
0 תגובות
תגובה מוטבעת
הצג את כל התגובות

אולי יעניין אותך...

0
אשמח לשמוע את חוות דעתכם, נא הגיבו.x
השאלה*

איזה כיף שאת כאן!
מזכירות לך שהגלישה שלך באתר זה נסתרת לחלוטין מפני הגולשות האחרות. השאלות שלך מגיעות למומחיות בלבד ויקבלו מענה במלוא הרגישות והרצינות.

שאלתך נשלחה בהצלחה!

אחת המומחיות שלנו תענה לך תשובה אישית שתשלח למייל שלך.

עדכון פרטים

שם פרטי
לא חובה
שם משפחה
כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה
אימות סיסמה

עדיין לא רשומה? הירשמי כאן

כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה*