אני מכוערת?!

10/10/2023

0

שתפי:

אהבה עצמית / דימוי גוף / התפתחות אישית

היי אני בת 16 וממש לא אוהבת את המראה החיצוני שלי. זה מוריד לי את הביטחון העצמי וגורם לי לרצות להישאר כל היום במיטה בגלל שאני באמת חושבת שאני מכוערת. אשמח אם יש לכם עצות שיכולות לעזור.

תשובה

היי יקרה, מרגישה משאלתך קושי וסבל גדול סביב המראה שלך שהוא לא טוב ולא רצוי מבחינתך. כל אחד מאיתנו נולד עם תכונות ומאפיינים שונים שהוא לא בחר בהם: גובה, משקל, מבנה גוף, תווי פנים, רגישויות שונות ועוד ועוד. מאפיינים מולדים רבים הם בלתי ניתנים לשינוי. מה שאומר שאם נרצה או לא נרצה- אנחנו ׳תקועים׳ איתם. עכשיו יש לנו אפשרות בחירה: להיות עצובים על הדברים עימם נולדנו, לכעוס מדוע לא קיבלנו נתונים טובים יותר ואחרים אולי כן, או לנסות לקבל את מה שיש וללמוד למצוא בעצמנו את הטוב ואת היופי. אם נבחר לכעוס ולהיות עצובים או מתוסכלים- זו אפשרות, אך היא תגרום לנו לסבל רב. מנגד, אנחנו יכולים להיות עסוקים בנסיונות לקבל את עצמנו, על היתרונות והחסרונות, הטוב והרע, היופי והכיעור שיש בנו. אז איך אפשר לעשות את זה? יש לי כמה המלצות עבורך: 1. לנסות לקבל את המראה הפיזי שלי, כמה שאפשר. איך? כל יום להסתכל על עצמי טוב טוב במקרה ולחפש דבר שאני אוהבת בעצמי. אולי את חושבת שאת מכוערת, אבל יכול להיות שיש לך מבט טוב בעיניים? שיער יפה? נקודת חן חמודה? לחפש ממש באופן מודע את הדברים הכי קטנים שאנחנו אוהבות בעצמנו וממש לעבוד על זה, להתאמץ. ולאט לאט, זה יהפוך קל יותר, טבעי יותר. ומי יודע- אולי תופתעי מכמות היופי שתמצאי בעצמך. 2.  לזכור שני דברים חשובים- היופי הוא בעיני המתבונן, וגם- יופי פנימי משפיע מאד על המראה החיצוני. כלומר, יש לנו אפשרות ׳לשדר׳ משהו יפה, משהו טוב וטהור, גם אם לכאורה אין לנו נתונים הכי מוצלחים מבחינה פיזית. וזה המקום לעשות עבודה פנימית על עצמנו ולחפש איזה טוב ויופי יש בנו מעבר למראה החיצוני  למשל, אילו תכונות טובות יש בנו? באילו תחומים אנחנו חזקות ומוכשרות? יופי חיצוני הוא לא הכל. ממש לא. 3. אם בכל זאת נישאר בעניין היופי החיצוני, אז כמו שאמרתי- נתונים מולדים אי אפשר לשנות, אבל אפשר לשפר. תחשבי מה יכול לתת לך הרגשה טובה ביחס למראה שלך? אולי לעשות תספורת שאת אוהבת? לקנות בגד מחמיא? השקעה (במידה סבירה) במראה החיצוני יכולה לעשות תחושה טובה ולגרום לנו להרגיש טוב יותר ובטוח יותר עם עצמנו. אחרי כל זה, חשוב לי לומר שוב, שאהבה עצמית לא קשורה לשום נתון טכני איתו נולדנו. היא משהו שאנחנו יכולים ליצור עבור עצמנו, וחשוב להשקיע בכך, וגם שווה! כי כך נוכל לחיות בבטחון עצמי גבוה יותר וזה יקרין עלינו ועל סובבנו. מאחלת לך הצלחה והרבה אהבה (עצמית בעיקר) יפעת.
לתשובה המלאה ↓
0 0 הצבעות
דרגי את הנושא
0 תגובות
תגובה מוטבעת
הצג את כל התגובות

אולי יעניין אותך...

0
אשמח לשמוע את חוות דעתכם, נא הגיבו.x
השאלה*

איזה כיף שאת כאן!
מזכירות לך שהגלישה שלך באתר זה נסתרת לחלוטין מפני הגולשות האחרות. השאלות שלך מגיעות למומחיות בלבד ויקבלו מענה במלוא הרגישות והרצינות.

שאלתך נשלחה בהצלחה!

אחת המומחיות שלנו תענה לך תשובה אישית שתשלח למייל שלך.

עדכון פרטים

שם פרטי
לא חובה
שם משפחה
כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה
אימות סיסמה

עדיין לא רשומה? הירשמי כאן

כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה*