בוחרת בטוב

09/08/2022

0

שתפי:

אהבה עצמית / בריאות נפשית / התמכרות למסך / התפתחות אישית / כל מה שטוב ברשת / עבודת ה' / שימוש נכון במדיה / תרבות ופנאי / תשובה ותיקון

היי אני רציתי לשאול בקשר לשימוש נכון במדיה. אני מרגישה הרבה פעמים קונפליקט כשאני משתמשת בפלאפון כי כשאני רוצה לנוח, לראות כמה סרטונים או פרק של סדרה יכולים לעזור לי לנקות את הראש ולהתרענן. אבל מצד שני יש הרבה פעמים תכנים שלא מתאימים להשקפת עולם ולאמונות שלי ואני יודעת שזה משפיע עליי לרעה, אפילו עוד לפני שנדבר על כמות הזמן שאני מוצאת את עצמי שקועה בפלאפון סתם ואחר כך מתבאסת על זה.. אשמח ממש אם תוכלו לעזור לי ולענות לי על השאלה הזאת, זה מעסיק אותי הרבה ותודה רבה על ההשקעה, זה מיזם ממש מיוחד ????

תשובה

הי יקרה. איזה מדהים לראות שאת מודעת. מודעת גם לצורך בהתאווררות וגם להשלכות. כתבת שיש תכנים שלא משפיעים עליך לטובה, שסותרים את תפיסת עולמך ומעבר לזה חבל לך על הזמן שמתבזבז לך.

המודעות הזו כל כך חשובה. כך תוכלי לבחור בחירות טובות. וזה יעצב את האישיות שלך לאורך שנים.

הייתי מחלקת את התכנים במדיה לשלוש.

1. יש תכנים שעושים לנו פשוט לא טוב.????

אני לא מדברת רק על תכנים קיצוניים. אלא על סדרות, קליפים, שירים שרחוקים מאוד מתפיסת עולמנו ומשפיעים עלינו. יש בהם חוסר נאמנות, החצנה, החפצה, ואוירה כללית של פירוק ערכים ופרוק ערכי המשפחה, העם, הזהות המינית וכו. . הם מזיקים לנו ולאורך זמן גם משנים אותנו. אנחנו לאט לאט מתרגלים לתפיסות עולם מזיקות.

2. יש תכנים יחסית ניטרלים.????

כמו תכניות ארוח, בישול, מוסיקה, טיולים, שמאווררים אותנו ולא יותר מדי מזיקים. גם שם יש עבודת סינון לעשות, וצריך להיות במודעות. (למשל, הרבה פעמים מקדמים שם אורחים להט"בים ולאט לאט זה מתקבל כנורמה..)

בקטגוריה הזו אפשר למצוא גם סרטים טובים.. קשה למצוא.. אני יודעת.. אבל עדיין יש, (יש ערוץ טוב -TOV שמכיל תכנים שנבחרו בקפידה..) סדרות כמו שטיסל, סליחה על השאלה, המתמחים, שעת נעילה וכו'..

3. יש תכנים טובים שבונים אותנו????

אני לא מדברת רק על שיעורי תורה.. גם פיתוח כשרונות ותחומי עניין כמו כלי נגינה, עיצוב, אפיה,DIY וכו או למידה של כל נושא שבעולם כמו הסטוריה, מדע, ארצות ותרבויות, ספרות, מדיטציות, חשיבה חיובית… ואין סוף נושאים שבעולם. (כתבתי כאן נושאים שמעניינים אותי???? , אבל כל אחת יכולה לחפש באינטרנט לפי תחומי העניין שלה.. )

חשוב מבחינת מינונים, ש:

נתרחק כמה שיותר מתכנים מזיקים,

נמעיט בתכנים הנטרלים (הלא מזיקים..)

ונרבה בתכנים הטובים.. שבונים אותנו ומעשירים את העולם הפנימי שלנו.

נקודה חשובה: איך נבחין בין תוכן שממלא אותי ובין תוכן שמרוקן אותי?????

נשאל את עצמי, איך אני מרגישה כשאני קמה מהמסך? האם אני עייפה, מרוקנת, אין לי כח לעשות כלום, אני מרגישה עצלנית וחסרת מוטיבציה, סימן שצפיתי בתוכן מרוקן. אולי הוא ניטרלי אבל היה בזבוז זמן.. אם ההתאווררות חידשה בי כוחות, אני שמחה ורוצה לצאת ולפעול בעולם, לראות אנשים, לסדר את החדר, יש לי תובנות חדשות ובונות, סימן שהתוכן הזה נתן לי כוחות מחודשים והשפיע עלי לטובה.

חשוב מאוד להבין: שכשהיום שלנו יהיה מלא בעשיה של דברים שמשמחים אותנו כמו, פגישה עם חברה, התנדבות בישוב או בשכונה, עבודה, לימודים, ביקור סבא וסבתא.. ועוד ועוד.. לא נרגיש ריקנות וממילא לא נזדקק לשבת מול המסך הרבה זמן.

כי מסך, ביננו, זה בריחה מהחיים עצמם.????‍♀️ אפשר לברוח לשם לזמן קצוב, באופן מודע, או שהוא יבלע אותנו אם לא נשים לב..

אני מאמינה שהמודעות שלך זה כבר חצי הדרך. שיהיה לך ממש בהצלחה.

????

לתשובה המלאה ↓
0 0 הצבעות
דרגי את הנושא
0 תגובות
תגובה מוטבעת
הצג את כל התגובות

אולי יעניין אותך...

0
אשמח לשמוע את חוות דעתכם, נא הגיבו.x
השאלה*

איזה כיף שאת כאן!
מזכירות לך שהגלישה שלך באתר זה נסתרת לחלוטין מפני הגולשות האחרות. השאלות שלך מגיעות למומחיות בלבד ויקבלו מענה במלוא הרגישות והרצינות.

שאלתך נשלחה בהצלחה!

אחת המומחיות שלנו תענה לך תשובה אישית שתשלח למייל שלך.

עדכון פרטים

שם פרטי
לא חובה
שם משפחה
כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה
אימות סיסמה

עדיין לא רשומה? הירשמי כאן

כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה*