ביטחון עצמי – האם באמת חשוב שיהיה גבוה?

08/02/2023

0

שתפי:

אהבה עצמית / בריאות נפשית

היי???? יש לי בעיה בלעלות את הביטחון העצמי שלי, תמיד בנות מורידות אותי או שאני מורידה מעצמי ואני רוצה להשיג ביטחון עצמי שהוא יהיה אמיתי, איך משיגים ביטחון עצמי אמיתי? איזה שאלות של התבוננות פנימית את יכולה להציע לי? ואיזה אתרים שאת מכירה יכולים לעזור לי או קבצים להעלת ביטחון עצמי מכירה אתר של ביטחון עצמי?❤️

תשובה

שלום לך יקרה, ותודה על השאלה החשובה ששאלת, שהיא שאלה שאני שומעת מהרבה נערות.

לרבים מאיתנו יש אמונה פנימית שאם יהיה לנו בטחון עצמי גבוה יותר, נוכל לעשות דברים שאנו לא עושים כיום. כלומר אנחנו תולים את ההצלחה שלנו והאומץ שלנו לעשות דברים בכך שיהיה לנו בטחון עצמי גבוה יותר.

ככה חשבו עד לא מזמן גם בתחום הנפש, ובמשך עשרות שנים הפסיכולוגיה והחינוך שמו להן למטרה להעלות את הדימוי העצמי של ילדים, נוער ובוגרים. כולם הסכימו עם ההנחה שהבטחון העצמי הגבוה יותר יוביל להצלחה רבה יותר במגוון של תחומים: חברתי, לימודי, מימוש עצמי וכו'.

אבל מסתבר שזו הייתה טעות! עשרות שנים של מחקרים הפריכו את המיתוס הזה לחלוטין: בטחון עצמי גבוה יותר הוא לא מתכון לחיים נעימים או מוצלחים יותר. זו בעיקר אשליה שהחברה המערבית ההישגית מוכרת לנו. אין שום סיבה לטפח בטחון עצמי גבוה, אך יש בהחלט סיבה לטפח את העצמיות האמיתי שלך -כלומר להתחבר למי שאת באמת רוצה להיות, לחזק את הצדדים שאת אוהבת בעצמך ולשפר את מה שאת פחות אוהבת.

לכן, המוקד הוא בניית העצמיות, ולא העלאת ההערכה העצמית כשאת עם חברות או מול הסביבה.

אני רוצה לשאול אותך שאלה: אם היית קמה מחר בבוקר ומגלה שהערכה העצמית שלך גבוהה, וכל הקשיים שכתבת לי נעלמו לחלוטין, איך החיים שלך היו נראים? נסי לכתוב לעצמך את התשובה. התבונני במה שכתבת, ובדקי עם עצמך מה באמת מעכב אותך מלהתחיל לחתור לכל אותם דברים שאת רוצה להיות או להשיג. אל תתני לעצמך רשות לומר : מה שמעכב אותי הוא חוסר בטחון.  כך את ממלכדת את עצמך במלכודת חסרת מוצא. במקום זה תבחרי צעד אחד שאת מתחילה לעשות היום, כמו שאת, גם בלי בטחון. גם כשהחברות שלך יכולות לערער אותך, וגם כשהדימוי העצמי שלך לא משהו. החלטת שאת עושה את זה.

הבטחון המאוזן יתחיל להתפתח דרך מעשים שתעשי, דרך אומץ לעשות דברים שאת דוחה כרגע. זו הדרך להתקרב לעצמיות האמיתית שלך, שהיא הדבר החשוב. לגלות את הבן אדם היקר והמיוחד הזה שנקרא את. וכשיש לך חיבור לעצמיות האמיתית שלך, למה שחשוב לך בחיים, ואת עושה פעולות כדי לקדם את הדברים האלה, אז "על הדרך" גם יבנה בך יותר בטחון.

בהצלחה!

לתשובה המלאה ↓
0 0 הצבעות
דרגי את הנושא
0 תגובות
תגובה מוטבעת
הצג את כל התגובות

אולי יעניין אותך...

0
אשמח לשמוע את חוות דעתכם, נא הגיבו.x
השאלה*

איזה כיף שאת כאן!
מזכירות לך שהגלישה שלך באתר זה נסתרת לחלוטין מפני הגולשות האחרות. השאלות שלך מגיעות למומחיות בלבד ויקבלו מענה במלוא הרגישות והרצינות.

שאלתך נשלחה בהצלחה!

אחת המומחיות שלנו תענה לך תשובה אישית שתשלח למייל שלך.

עדכון פרטים

שם פרטי
לא חובה
שם משפחה
כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה
אימות סיסמה

עדיין לא רשומה? הירשמי כאן

כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה*