דאגה לפני לידה

03/02/2024

0

שתפי:

זוגיות ואהבה

היי שלום. קודם כל: תודה על האתר!! בעלי מגוייס ואני לבד, נשאתי לפני שנתיים ואני בהריון כבר ארבעה חודשים בהריון של תאומות! אני מאוד בלחץ מזה במיוחד שאני לבד בערך כל היום.. אני לא מצליחה לשמוח וכל הזמן יש לי חרדות מהלידה. לצערי שמעתי על הרבה מאוד מקרים של לידה שמסתבכת ואני מאוד מודאגת מזה. אני לא רוצה שיכאב לי ואני מאוד מקווה שבעלי בזמן הזה כבר יחזור..במיוחד שזה תאומים ואני כל כך מפחדת!! אני לא מצליחה לישון בלילות והמצב פשוט גרוע. מהו מהלך הלידה אצל תאומים? אותו דבר? לצערי אמי לא כאן איתי, אז אין לי את מי לשאול!!! האם זה תקין?

תשובה

שלום יקרה. לפני הכל- איזה גיבורה את על מסירות הנפש למען עם ישראל ! מלכה אמיתית. מצדיעה לך. תני לעצמך חיבוק! טוב שפנית לשאול כאן. זה טבעי שיש חרדות סביב הריון ולידה. כל מה שמתרחש שם בפנים הרחם הוא נסתר מאיתנו וזה מדאיג, והלידה עם כל השמועות מוסיפה דאגה. הגיוני שכך יהיה ואולי אפילו כדאי גם לתת לדאגות מקום בלי לריב איתן. אולי זה ירגיע קצת. תרשי לעצמך לחשוב על זה מידי פעם, להבין מה מלחיץ אותך ולהמשיך לשאול אם צפות לך עוד שאלות אחרי. הדאגות לא באות מהראש, מהשכל אלא מהרגש ולכן דיבורים הגיוניים כמו סטטיסטיקה- שרוב רובן של הלידות מסתיימות בטוב ובשמחה בד"כ לא ירגיעו את הרגש המשתולל… לשאלה על הלידה עצמה: לידת תאומות מתרחשת כמו כל לידה, צירים, אחריהם- צירי לחץ שהן ממש שלב יציאת העובר ואז בע"ה בכי של תינוקת שהיא שלכם!! בלידת תאומות נוסף שלב שני, ושוב יש צירי לחץ ולידת אוצר נוסף. יש שליחים מצויינים שמלווים אותך במהלך הלידה. מיילדות, רופאים וצוות נהדר. הם גם יודעים ומיומנים בתגובות למצבי חירום. שלא נדע. רגעי הלידה עצמה אלו רגעים כואבים אבל הכי קסומים בעולם. והיום קיימים גם אמצעים להקלה על הכאב- למשל האפידורל. וגם אם מאוד כואב צריך לזכור שזו הדרך הטבעית של הגוף להוציא את העובר, הגוף מסוגל לזה. ובוודאי אם תצליחי להיות רגועה יותר הגוף שלך יושפע מזה לטובה. תנסי לחשוב גם מחשבות טובות על הרגע הזה שבו הן יוצאות לאוויר העולם ואת הופכת לאמא! מקבלת שתי מתנות מתוקות. לגבי הגעתו של בעלך- תנסו לתאם כך  שהחל משבוע 34 הוא יהיה זמין או תדעי  באיזה אופן תוכלי להשיג אותו אם מתחילים צירים. יהיו מן הסתם 'הקפצות שווא' זה בד"כ קורה בלידה ראשונה ובטח בלידת תאומות. וזה בסדר. בע"ה גם ברגע האמת עד שהלידה מתחילה לוקח הרבה זמן כך שיש סיכוי סביר שהאיש שלך יוכל להגיע. אם זה מדיר שינה מעיניך- אולי כדאי לסכם שיש שלב שבו הוא יהיה איתך סביב סוף ההריון. את השאלה האחרונה לא הבנתי עד הסוף- על מה שאלת אם זה תקין? אשמח לענות לעוד שאלות גם בטלפון. מוזמנת ממש להתקשר. שתהיה לידה קלה ותסיימי אותה בידיים מלאות ובכוחות טובים לגדל זוג תאומות. רחלי 0528903676
לתשובה המלאה ↓
0 0 הצבעות
דרגי את הנושא
0 תגובות
תגובה מוטבעת
הצג את כל התגובות

אולי יעניין אותך...

0
אשמח לשמוע את חוות דעתכם, נא הגיבו.x
השאלה*

איזה כיף שאת כאן!
מזכירות לך שהגלישה שלך באתר זה נסתרת לחלוטין מפני הגולשות האחרות. השאלות שלך מגיעות למומחיות בלבד ויקבלו מענה במלוא הרגישות והרצינות.

שאלתך נשלחה בהצלחה!

אחת המומחיות שלנו תענה לך תשובה אישית שתשלח למייל שלך.

עדכון פרטים

שם פרטי
לא חובה
שם משפחה
כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה
אימות סיסמה

עדיין לא רשומה? הירשמי כאן

כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה*