דימום ושבעה נקיים

28/05/2024

0

שתפי:

מיניות והלכה

בס"ד שלום וברכה:) המחזור שלי בסביבות השעה 4 ימים דימום ואז 3-4 ימים קצת דימום ובסוף הפרשות כאלה חומות.. אני ממש מפחדת מזה שאחרי שאני אתחתן בגלל זה אני אהיה הרבה יותר רחוקה מבעלי, כי זמן המחזור ארוך ואז גם 7 נקיים… נראלי סיוט! יש משהו לעשות בנידון? תודה!

תשובה

יקרה וטובה. טוב שכתבת! את שואלת שאלה אחת שיש בה כמה נושאים, אשתדל לענות לך כמיטב יכלתי. ראשית חשוב לדעת שהמחזוריות הנשית ובתוכה הווסת- הן עניין אישי, שמשתנה מאד מאישה לאישה וגם עובר שינויים בתוך חיי אישה אחת לאורך השנים. את מתארת ווסת שאחריה מגיעים כמה ימים של כתמים או הפרשות שונות. אני לא יודעת למה זה קורה דווקא אצלך אבל יודעת לומר שאם את מרגישה לא בנוח עם איך שהווסת אצלך מתנהגת היום, שווה לחקור את הדבר הזה ולצלול אל תוך ההבנה של הזמן הזה בחודש- מה קורה בו אצלך ואיך את חווה אותו. יש קורס מרתק של שלומית מנדלבאום ועינת לב שאני ממש ממליצה לך עליו. הוא מלמד מאד ומעמיק את ההבנה על הווסת וגם נותן כלים מעשיים לתרגול שיכולים בהחלט לשפר או לקצר (לא בהכרח, אבל יתכן מאד). בנוגע שבעה נקיים ולטבילה- אני שמחה ממש לשמוע שברור לך שזה הולך להיות חלק מהחיים שלך, זו זכות! וזה כבר הרבה מאד. ובא לי להגיד לך ש-אל תדאגי!! כשתגיעי לשם, את תגלי שהדברים הם הרבה יותר גמישים ממה שנראה לך היום. יש לא מעט מצבים בהם ניתן להתחיל לספור שבעה נקיים גם כשיש כתמים בגוונים שונים והם ממש לא אוסרים, לא את הבדיקות ולא טבילה. זה משהו שחשוב ללמוד אותו ולא להניח מראש שאסורים (זה טיפ בכלל גם לחיי הנישואים בע"ה) ולכן גם אם לא יחול שום שינוי בימי הווסת שלך, סביר מאד להניח שתוכלי להתחיל לספור עוד קודם לסיום הכתמים הנוספים שמגיעים אחרי הדם. (חשוב שיהיה את מי לשאול, יועצת הלכה או רב, מי שירגיש לך בנוח). מקווה מאד שהתשובה שלי עוזרת לך, ברכה בכל! רננה קלימן
לתשובה המלאה ↓
0 0 הצבעות
דרגי את הנושא
0 תגובות
תגובה מוטבעת
הצג את כל התגובות

אולי יעניין אותך...

0
אשמח לשמוע את חוות דעתכם, נא הגיבו.x
השאלה*

איזה כיף שאת כאן!
מזכירות לך שהגלישה שלך באתר זה נסתרת לחלוטין מפני הגולשות האחרות. השאלות שלך מגיעות למומחיות בלבד ויקבלו מענה במלוא הרגישות והרצינות.

שאלתך נשלחה בהצלחה!

אחת המומחיות שלנו תענה לך תשובה אישית שתשלח למייל שלך.

עדכון פרטים

שם פרטי
לא חובה
שם משפחה
כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה
אימות סיסמה

עדיין לא רשומה? הירשמי כאן

כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה*