האם יש לי חוסר איזון הורמונלי, ומה זה אומר?

04/06/2024

0

שתפי:

דימוי גוף

שלום, אני כמעט בת 19 וקיבלתי מחזור בגיל 13 אבל הוא לא סדיר כבר מאז. חשבתי לבדוק את העניין אבל בסוף לא הסתדר. לאחרונה שמעתי על המושג איזון הורמונלי אבל לא כל כך הבנתי מה הוא אומר ומה ההשלכות שלו? אשמח להבין גם איך אפשר לבדוק אם ההורמונים שלי מאוזנים והאם זה יכול להיות קשור לצרכים מיניים? תודה רבה!

תשובה

הי! טוב מאוד ששאלת 😊 בתוך גופנו מפוזרות בלוטות רבות, שכולן ביחד מרכיבות את "המערכת ההורמונלית". כדי שכל המערכות של הגוף יפעלו באופן הרמוני וכל הפעולות יהיו מסונכרנות אחת עם השנייה, המערכת הזו משתמשת בחומרי איתות שעוברים בכל הגוף שלנו, ומתאמים את התהליכים הפיזיולוגיים בגופנו. חומרי האיתות האלו מכונים הורמונים. ההורמונים הם כמו שליחים מהירים של הגוף שתורמים לתיאום ולוויסות של כמה מהתפקודים הקריטיים ביותר, כמו חילוף חומרים, תהליכי גדילה והתפתחות, תהליך העיכול, שינה, ותפקוד מיני. מכאן אנחנו יכולות להבין שאיזון הורמונלי הוא משמעותי מאוד, לנשים וגם לגברים. חוסר איזון הורמונלי בגוף נגרם כשהבלוטות שמייצרות את ההורמונים לא מתפקדות כמו שצריך. אם אין איזון במערכת ההורמונלית, זה יכול להתבטא בדרכים שונות, כמו מחזור לא סדיר, פצעי אקנה, עלייה במשקל, עייפות כרונית. יש הרבה דברים יכולים להשפיע על האיזון ההורמונלי בגוף שלנו: הרגלי תזונה, הרגלי שינה, מתח נפשי, פעילות גופנית ועוד. הסיבה המדויקת לחוסר האיזון ההורמונלי תלויה בתשובה לשאלה איזה הורמון יצא מאיזון. לפעמים קשה לעלות על הבעיה, כי התסמינים האלה יכולים להופיע גם מסיבות אחרות, ולכן אפשר לעשות בדיקת דם כדי לדעת אם ההורמונים מאוזנים. אם המחזור שלך לא סדיר ואת חושבת שאולי זה קשור, אני בהחלט ממליצה לך לעשות את הבדיקה, ובמקרה הצורך לטפל בבעיה. האיזון ההורמונלי חשוב מאוד לבריאות ואיכות החיים שלנו. שאלת גם על הקשר לצרכים מיניים. אני לא יודעת אם הבנתי את הכוונה בשאלה, אני יכולה לומר שבאופן כללי חוסר איזון הורמונלי יכול לגרום, אבל לא בהכרח, לחוסר בחשק מיני. אם יש לך עוד שאלות את מוזמנת לשאול בשמחה! בהצלחה, הדס.
לתשובה המלאה ↓
0 0 הצבעות
דרגי את הנושא
0 תגובות
תגובה מוטבעת
הצג את כל התגובות

אולי יעניין אותך...

0
אשמח לשמוע את חוות דעתכם, נא הגיבו.x
השאלה*

איזה כיף שאת כאן!
מזכירות לך שהגלישה שלך באתר זה נסתרת לחלוטין מפני הגולשות האחרות. השאלות שלך מגיעות למומחיות בלבד ויקבלו מענה במלוא הרגישות והרצינות.

שאלתך נשלחה בהצלחה!

אחת המומחיות שלנו תענה לך תשובה אישית שתשלח למייל שלך.

עדכון פרטים

שם פרטי
לא חובה
שם משפחה
כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה
אימות סיסמה

עדיין לא רשומה? הירשמי כאן

כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה*