האם לספר לבעלי לעתיד שבעבר צפיתי בפורנוגרפיה?

18/01/2023

0

שתפי:

זוגיות ואהבה / פורנוגרפיה / קשר בריא

היי, אני בת 20 פעם הייתי מכורה לתעשיית הפורנו הרבה שנים, ממש מגיל קטן (10-11) עד 18 בערך לא סיפרתי לאף אחד כי אני ממש מתביישת בזה.. וב"ה! הצלחתי להפסיק לצפות (בלי עזרה בליוווי אישי) בע"ה רוצה בקרוב להתחיל להפגש ולהקים בית בישראל יש לי כמה שאלות: א. רציתי לדעת אם לדעתך אני צריכה לספר למי שאני אצא איתו בע"ה על זה? ב. אם הפסקתי לצפות בזה.. האם כדאי בכל זאת ללכת לטיפול לפני שאני מתחילה לצאת? ג. אם כן, אשמח לדעת למה תודה רבה!

תשובה

יקרה וטובה שלום לך

 

תודה שכתבת

 

ראשית, אני חייבת לומר לך שהסיפור שלך הוא מדהים ואפילו מרעיש. להוציא את עצמך ממצב של התמכרות לאורך שנים רבות- זה מהלך שקשה מאד לאדם לעשות בעצמו, ללא ליווי או תמיכה. זה מעיד על כוחות נפש עצומים שיש בך ויכולות מאד גבוהות. יחד עם אומץ לב וכנות מיוחדת.

 

בנוגע לשאלותייך. נתחיל בראשונה:

 

כנות- היא מפתח חשוב מאד בקשר. בקשר נכון בני זוג מספרים זה לזו דברים, גם כאלה שמכאיבים להם וגם כאלה שקשורים לעברם. לכן אני מאמינה שבקשר רציני, יהיה ראוי לספר משהו ממה שעבר עליך. אבל- וזה חשוב מאד: לא בכל קשר, ולא בתחילתו, ולא בהכרח את הסיפור כולו לפרטי פרטים. כאשר תרגישי שיש קשר שהוא משמעותי, קרוב, ויש ביניכם היכרות מעמיקה- אני סבורה שיהיה נכון לספר. מה לספר? זה יהיה לשיקולך. איך לספר? זה גם. לי חשוב לומר לך- שכל אחד מבני הזוג מגיע תמיד עם היסטוריה, עם אתגרים ונפילות, עם כשלונות והצלחות- כנראה שאף אחד לא מגיע "נקי" אל קשר. שימי לב שמה שאת תספרי ואיך שתספרי- קשורים גם באיך את רואה את עצמך. זאת אומרת- האם את בעין טובה עליך או בעין בקורתית? אני מאמינה שהסיפור שלך הוא סיפור של גבורה ולא של בושה. הצלחת במקום שרבים אחרים לא מצליחים- והייתי רוצה לאחל לך שבאור הזה תראי את הדברים. התמכרות היא לא סיבה לגאווה-זה נכון אבל יציאה ממנה היא בהחלט סיבה לביטחון עמוק שלך בעצמך, וידיעת כוחותייך העצומים. על אף הדברים האלה- יתכן ששיתוף כזה יערער את הקשר או חלילה יביא לסיומו- וזה משהו שכן צריך לקחת אותו בחשבון (לכן בכל מקרה אני ממליצה לדבר רק עם מישהו שכבר יש קשר משמעותי) יתכן שאחרי שיתוף כזה או אפילו כדי לאפשר אותו- יהיה צורך באיזשהו ליווי לקשר, כדי לחזק את נקודת החיבור וההתמודדות הזו (אבל לא בטוח).

 

השאלות שלך כמובן קשורות זו בזו

 

האם צריך טיפול? שאלה טובה. ראשית, צפיה ממושכת בפורנוגרפיה עלולה לייצר או להשפיע על תפיסות מסוימות של זוגיות ומיניות- שאינן מיטיבות ועימן לא הייתי ממליצה להגיע אל קשר ואל חתונה. לכן חשוב מאד בעיניי לקבל ליווי או תמיכה בנושא ע"מ כדי לבחון את התפיסות שלך עוד לפני שתכנסי לקשר אינטימי. ובעיקר על מנת לחזק תפיסה של מיניות בריאה, הדדית, קדושה ומשמחת.

 

מכיוון אחר- אני לא יודעת למה את מתכוונת כשאת אומרת "התמכרות" אבל מה שבוודאי חשוב לזכור הוא שהתמכרויות קשורות בד"כ למצבים רגשיים / אתגרים אישיים שהאדם מתמודד איתם. אני לא יודעת עד כמה עולם הצפייה הזה הוא עדיין נגיש לך או עדיין אתגר עבורך או שנפרדת ממנו פרידה "חלקה". מה שבטוח הוא שהחיים מביאים איתם אתגרים רבים ולא פשוטים, בייחוד חתונה וזוגיות (ובע"ה הורות)- יחד עם כל החדווה שיש בהם. לכן יתכן וכדאי לך לבחון יחד עם איש/ת מקצוע- מהם הכוחות העומדים לרשותך במצב בו יגיעו התמודדויות עוצמתיות אל חייך, כדי לחזק אותך ואת הכלים שלך גם לעתיד.

 

אני מאחלת לך שתמיד תזכי לראות את עצמך בעין טובה, ושבעזרת השם -יגיע חתן מתוק וראוי, שישמח בך בדיוק כפי שאת ותשמחי את בו, ותוכלי להרגיש בטוחה לשתף גם במקומות כואבים ומשם, בעזרת השם, לצמוח.

 

בהצלחה! זכרי תמיד שיש בך כוחות נדירים, באמת וללא הגזמה.

לתשובה המלאה ↓
0 0 הצבעות
דרגי את הנושא
0 תגובות
תגובה מוטבעת
הצג את כל התגובות

אולי יעניין אותך...

0
אשמח לשמוע את חוות דעתכם, נא הגיבו.x
השאלה*

איזה כיף שאת כאן!
מזכירות לך שהגלישה שלך באתר זה נסתרת לחלוטין מפני הגולשות האחרות. השאלות שלך מגיעות למומחיות בלבד ויקבלו מענה במלוא הרגישות והרצינות.

שאלתך נשלחה בהצלחה!

אחת המומחיות שלנו תענה לך תשובה אישית שתשלח למייל שלך.

עדכון פרטים

שם פרטי
לא חובה
שם משפחה
כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה
אימות סיסמה

עדיין לא רשומה? הירשמי כאן

כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה*