האם מה שיש לכולם תמיד טוב?

27/02/2022

0

שתפי:

התפתחות אישית

אני רוצה סמארטפון, ההרוים שלי לא מרשים לי, ולכל הכיתה שלי יש וזה ממש קשה לי בלי זה, ההורים שלי אמרו שאם אני יטען טיעון משכנע הם יביאו לי טלפון, אין לי מה להגיד ואני לא מצליחה לחיות בלי זה, כשלכולם יש את זה חוץ מלך, תודה

תשובה

שלום לך,אני כותבת את התשובה בלי לדעת בת כמה את…אם את מעל גיל 16 התשובה שבהמשך לא רלונטית…

ברוכה הבאה לעולם המבוגרים…???? בעולם של המבוגרים כמעט אף פעם התשובה היא לא שחור ולבן…החיים מורכבים מהרבה דברים שלעיתים מעורבבים ביחד. אז בואי נראה. סמארטפון- למה באמת צריך אותו? אם את נהגת- וויז זה באמת כלי נהדר. אם את מנהלת או בוסית גדולה- אז באמת זה מאפשר להיות זמינה כל הזמן ולנהל מרחוק את העסק שלך… ובאותה מידה- אם את מחפשת לימוד תורה זמין- אז יש אפליקציות מצוינות והווטאפ היומי הוא כלי נהדר. אם את רוצה להתנדב- גם לזה יש אפליקציות נהדרות. אבל בואי תעצרי רגע ותחשבי למה את באמת רוצה סמארטפון? האם זה שלכולם יש- זה טיעון? בד"כ לא….תחשבי רגע האם זה מתאים לך? קשר עם חברות, העברת הודעות, להשאר בעינינים- את כל זה אפשר לעשות גם עם פלפון טיפש או במחשב או מהטלפון בבית. נכון- זה מצריך יותר השקעה- אבל זה בדיוק הענין…הסמארטפון יכול ליצור אצלך תנועה הפוכה לזו שאת רוצה…למה לצאת לחברות- אם אפשר בפלפון לקשקש? למה לעשות משהו- אם אפשר לראות את הכל ביוטיוב או באתרים אחרים ולהרגיש כאילו אני ממש שותפה, …כאילו… ועוד לא דיברנו על ביזבוז הזמן, על הנגישות לתכנים פוגעניים ואלימים ולא צנועים, על הצורך התמידי בשליטה עצמית כדי להמנע מכל הרע הזה…בקיצור- אם נחזור להתחלה- מורכב! אז מה כן? כמו שכתבתי- קודם כל- למה לך?

א. אפשר להתחיל בפלפון טיפש…סמסים מספיקים בשביל לקבל ולהעביר מידע חברתי.

ב. גם בסמארטפון אפשר לייצר עבורך הגנות כך שלא "תיפלי" בכל הבעיתיות- ישנם תוכניות סינון ש"סוגרות" את הנתונים מהפלפון כך שבמשך שעות מסוימות הפלפון יתפקד כפלפון חכם ושאר הזמן הוא "טיפש"…בשיח שלך עם ההורים- צריך שיהיה ברור גם לך- פלפון בלי סינון ותוכניות שליטה- זה לא רלונטי!

ג. תקיפי את עצמך בחברות ובעשיה, בתנועת נוער ובלמידה ותראי שגם הצורך בפלפון יורד…

בהצלחה לך!

לתשובה המלאה ↓
0 0 הצבעות
דרגי את הנושא
0 תגובות
תגובה מוטבעת
הצג את כל התגובות

אולי יעניין אותך...

0
אשמח לשמוע את חוות דעתכם, נא הגיבו.x
השאלה*

איזה כיף שאת כאן!
מזכירות לך שהגלישה שלך באתר זה נסתרת לחלוטין מפני הגולשות האחרות. השאלות שלך מגיעות למומחיות בלבד ויקבלו מענה במלוא הרגישות והרצינות.

שאלתך נשלחה בהצלחה!

אחת המומחיות שלנו תענה לך תשובה אישית שתשלח למייל שלך.

עדכון פרטים

שם פרטי
לא חובה
שם משפחה
כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה
אימות סיסמה

עדיין לא רשומה? הירשמי כאן

כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה*