הגוף שלי ואני… סיפור מסובך

10/07/2022

0

שתפי:

אהבה עצמית / בריאות נפשית / דימוי גוף

אני לא אוהבת את הגוף שלי בשום צורה! אני יכולה לא לאכול ימים שלמים.. אבל אמא שלי כל הזמן אומרת שזה מסוכן ורק צועקת עליי לאכול ולוקחת אותי לתזונאיות… אני מנסה להסביר לה שאני יודעת מה אני עושה וכשאני אגיע למשקל מסויים אני אפסיק.. אני גם מנסה לומר לה שלא נעים לי לאכול בכיתה כי זה כאילו מרגיש לי שכולן מסתכלות עליי ואומרות "יאו איזה שמנה!". אף אחד בבית לא באמת מבין אותי ואין לי כח כבר! לפעמים פשוט אני רוצה כבר למות! :( מה את מציעה לי לעשות? תודה♡♡♡

תשובה

שלום לך

אני קוראת את שאלתך ושומעת הרבה כאב וקושי מול הגוף שלך וגם מול הסביבה- אמא והחברות.

את מתארת שאת לא אוכלת תקופות ממושכות ואני מאמינה שאמא שלך דואגת. היא חוששת לבריאותך הפיזית, אבל את מרגישה שהיא בכלל לא מבינה מה עובר עלייך.

את רוצה שיראו את הקושי האמיתי שלך- שהוא תפיסת הגוף שלך שגורמת לך סבל. את לא אוהבת איך שאת נראית ומוכנה לא לאכול ימים שלמים, רק כדי לרזות ולהיראות יפה בעיני עצמך ובעיני הסביבה.

אגלה לך סוד: יש סיכוי גבוה שגם אחרי שתרדי במשקל לא תאהבי את הגוף שלך ותרצי לרדת עוד ועוד. וזה מדרון מסוכן באמת…

האהבה העצמית שלנו כלפי עצמנו וכלפי הגוף שלנו לא באמת קשורה למשקל מסויים. היא משהו פנימי. אנחנו יכולות להיות הכי רזות והכי יפות בעיני הסביבה- ועדיין לשנוא את עצמנו.

אני חושבת שצריך לעבור תהליך פנימי של בירור כדי להבין- מה אני שונאת בעצמי, למה, והאם אפשר לעבור דרך וללמוד לאהוב את עצמי או לפחות חלקים בעצמי. זאת כדי להרגיש טוב יותר. ואז באופן טבעי- גם העיסוק בשאלת המשקל והאכילה ילך ויפחת.

אם יש לך אפשרות לבקש מאמא ללכת לטיפול ולעבוד על הדברים האלה לעומק זה יכול ממש לעזור.

יש מטפלות רבות שמתעסקות בתחומים האלה (‏פסיכולוגיות, עובדות סוציאליות קליניות ומטפלות  ‏באמצעות אמנויות) שיוכלו ללוות אותך בתהליך הזה, שהוא מאד אישי ופנימי ומשמעותי.

לתשובה המלאה ↓
0 0 הצבעות
דרגי את הנושא
0 תגובות
תגובה מוטבעת
הצג את כל התגובות

אולי יעניין אותך...

0
אשמח לשמוע את חוות דעתכם, נא הגיבו.x
השאלה*

איזה כיף שאת כאן!
מזכירות לך שהגלישה שלך באתר זה נסתרת לחלוטין מפני הגולשות האחרות. השאלות שלך מגיעות למומחיות בלבד ויקבלו מענה במלוא הרגישות והרצינות.

שאלתך נשלחה בהצלחה!

אחת המומחיות שלנו תענה לך תשובה אישית שתשלח למייל שלך.

עדכון פרטים

שם פרטי
לא חובה
שם משפחה
כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה
אימות סיסמה

עדיין לא רשומה? הירשמי כאן

כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה*