הכל מותר כשמותרים.

20/11/2023

1

שתפי:

זוגיות ואהבה / מיניות והלכה

שלום וברכה, אני הרבה חושבת על השעשוע אצל בני הזוג, זה אומר שזה טוב ומותר להנות גם מהאיברים כמו השדיים שלי? מחילה על השאלה אבל בעלי לעתיד יכול לגעת בהם וזה יהיה נחשב קדוש? או להנות, להחזיק ? גם הישבן, כל הגוף בעצם ודברים כאלה שנראים קצת הזויים אשכרה זה המטרה גם שלהם שהזוג יהנה ביחד? זו הסתכלות ממש אחרת באמת, אפילו מוזר להגיד אבל גם באמת יוצר רצון…וממש מחילה אבל גם לי מותר לגעת באיבר שלו? כי שמעתי שזה אסור שיוצא ממנו זרע החוצה, ואם הדברים האלה יגרמו לו להוצאת זרע? סליחה על השאלות פשוט ממש מעניין אותי ולא תמיד אני יודעת מה נחשב מותר בתחום הזה ומה כבר לא מתאים

תשובה

בת מלך יקרה, את שואלת שאלות מאד חשובות ומשמעותיות ואני בטוחה שאת משמשת פה להרבה בנות שרוצות לשאול ולא מעזות. זכרי, תמיד מותר וכדאי לשאול, במיוחד בנושאים שהצנעה יפה להם וחשוב לשאול מי שמבין בעניין ושואב תשובותיו ממקורות של קודש. אז ראשית לכל, יישר כוחך!! לעצם שאלתך- מיד לאחר שה' בורא את האישה מצלעו של האדם אומרת התורה "עַל-כֵּן, יַעֲזָב-אִישׁ, אֶת-אָבִיו, וְאֶת-אִמּוֹ; וְדָבַק בְּאִשְׁתּוֹ, וְהָיוּ לְבָשָׂר אֶחָד". שימי לב, לא כתוב "והיו לנשמה אחת" אלא "לבשר אחד". כלומר, כאשר יש דבקות בין איש לאישה (ודבקות זו חברות וקשר נשמתי שבא לידי ביטוי בברית הנישואין) אז גם הגופים, הבשר מתאחדים והופכים לאחד. מפה אנו מבינים, וכך היא גם ההלכה, שבקשר הפיזי המענג והנעים מותר לעשות הכל ובלבד שזה בהסכמה וברצון שני בני הזוג. הרמב"ם במשנה תורה בספר הקדושה כותב שבזמן שאיש ואישה מותרים מותר להם לעשות הכל- לגעת ולנשק בכל מקום, ובתנאי שזה ברצון שניהם כמובן. וזה אמור גם לגבי האיברים המוצנעים שהזכרת. באשר למגע באבר הזכרי- זה בהחלט מותר אלא אם כן, זה יגרום לו לפורקן (הוצאת זרע) ואז צריך להימנע כדי לאפשר ביאה (כלומר חיבור הגופים ממש). ועם כל זה אדגיש שהדבר החשוב ביותר בזוגיות היא תקשורת פתוחה, כנה, מכבדת ואוהבת. חשוב לדבר על הכל. בוודאי גם על הנושאים האינטימיים. אינטימיות בין בני זוג היא מסע נעים לאורך כל החיים. ישנן התפתחויות, גילויים חדשים והנאה מרובה כל הדרך. מאחלת לך שכשתינשאי, בעת המתאימה, תזכי לכל הדברים הללו בשמחה עצומה.  
לתשובה המלאה ↓
0 0 הצבעות
דרגי את הנושא
0 תגובות
תגובה מוטבעת
הצג את כל התגובות

אולי יעניין אותך...

0
אשמח לשמוע את חוות דעתכם, נא הגיבו.x
השאלה*

איזה כיף שאת כאן!
מזכירות לך שהגלישה שלך באתר זה נסתרת לחלוטין מפני הגולשות האחרות. השאלות שלך מגיעות למומחיות בלבד ויקבלו מענה במלוא הרגישות והרצינות.

שאלתך נשלחה בהצלחה!

אחת המומחיות שלנו תענה לך תשובה אישית שתשלח למייל שלך.

עדכון פרטים

שם פרטי
לא חובה
שם משפחה
כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה
אימות סיסמה

עדיין לא רשומה? הירשמי כאן

כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה*