התמודדות עם סמארטפון

18/04/2022

0

שתפי:

התמכרות למסך / רשתות חברתיות

האתר הזהה מדהיםם! אני באולפנה שאסור בה סמארטפון ויש לי נוקיה וגם אני לא מכורה בכלל(לא הייתה לי אפשרות כזו בכלל)אני יודעת שמתישהו בחיים כן יהיה לי סמארטפון,אז איך אני יוכל אחכ להתמודד מולו?

תשובה

קודם כל ניכר שאת בחורה חכמה שיודעת לחשוב קדימה. אכן, הסמאטפון הוא התמודדות חיים. לכולנו. מבוגרים צעירים נוער ואת צודקת שגם אם זה לא עכשיו האתגר הזה ילווה אותך בהמשך החיים.

איך מתמודדים איתו? שאלה מצוינת.

והאמת, שתוך כדי שאני עונה לך אני כותבת גם לעצמי. כי זו עבודה מתמדת.

המכשיר הזה הוא כלי נהדר. אפשר להיעזר בו. אבל כשלא שמים את הגבולות הנכונים הוא יכול לאכול לנו את החיים.

כמו שנאמר עליו- מקרב רחוקים ומרחיק קרובים. שורש העניין הוא יצירת סביבה מדומיינת. קשר מדומיין. אתה מרגיש שאתה מוקף חברים ואתה כל הזמן עם עצמך ובתוך עצמך.

אז מה עושים?

קודם כל – מודעות. מודעות אמיתית. לשים לב ולהיות עם יד על הדופק כמה  אני עם המכשיר. יש אפליקציות שמודדות את זה היום וזה עוזר להיות בהבנה עד כמה אנחנו עסוקים במכשיר במהלך היום.

דבר שני- גבולות ואיזונים. להחליט איפה אני בלעדיו. כאמא למשל- בשעות שאני עם הילדים – אני משתדלת להיות פחות עם המכשיר. בזמנים חברתיים- עם אנשים אחרים לשים לב שזה לא גורם לניתוק. עם המשפחה- להקפיד על נוכחות  אמיתית. להיות עם אנשים. ממש.

אני שמה לב שאנשים אפילו בהליכה ברחוב או בנסיעה באוטובוס וקל וחומר בהמתנה בתור- כבר לא מסתכלים לצדדים. כל אחד קבור בעולם שלו. זה פספוס.

וכמובן כמובן- סינון. אפילו לא דקה בלי. ויחד איתו סינון לנפש. מה אני מורידה ומה לא. איזה אפליקציות אני לא מורידה בכל מחיר?  לאן אני בוחרת לא להיכנס? גם ברמת החדשות- גם שם יש סרטונים שפוצעים את הנפש ( למשל צילומים מפיגוע שיכולים ליצור בנפש טראומה קשה)

ולסיום- מי עוזר לי לפקח על כל זה?? תבחרי לך מישהו. אמא אבא אחות או כל אדם שאת סומכת עליו

בהצלחה רבה! משימת חיינו בדור הזה.

של כולנו, כל הזמן.

לתשובה המלאה ↓
0 0 הצבעות
דרגי את הנושא
0 תגובות
תגובה מוטבעת
הצג את כל התגובות

אולי יעניין אותך...

0
אשמח לשמוע את חוות דעתכם, נא הגיבו.x
השאלה*

איזה כיף שאת כאן!
מזכירות לך שהגלישה שלך באתר זה נסתרת לחלוטין מפני הגולשות האחרות. השאלות שלך מגיעות למומחיות בלבד ויקבלו מענה במלוא הרגישות והרצינות.

שאלתך נשלחה בהצלחה!

אחת המומחיות שלנו תענה לך תשובה אישית שתשלח למייל שלך.

עדכון פרטים

שם פרטי
לא חובה
שם משפחה
כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה
אימות סיסמה

עדיין לא רשומה? הירשמי כאן

כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה*