התקף חרדה

24/02/2022

0

שתפי:

בריאות נפשית

היי לאחרונה יש לי הרגשה מוזרה של לאבד שליטה על הגוף ואני לא יודעת מה זה בעיקרון יש לי כבר מלפני 4 שנים התקפי חרדה ומידיי פעם שהיה לי לחץ מטורף או להפך התרגשות גדולה אז הייתי נכנסת להתקף חרדה . בהתחלה גם הייתי נפגשת עם מישהי אבל לא הרגשתי שזה ממש עוזר לי והפסקתי. ממש לאחרונה נהיה לי משהו מוזר שאני לא יודעת מהו שממש הרגשתי כאילו השתגעתי, הרגשתי כאילו אני מאבדת שליטה על הגוף שלי ועל המחשבות שלי וזה קורה לי במקום ההתקף חרדה כשאני ממש לחוצה ממשהו או אם נפגעתי ממישהי, מכאב נפשי בפעמים שזה קרה לי פתאום לא חשבתי על כלום , אם עמדתי אז נפלתי על הרצפה ולא הצלחתי להוזיז אף איבר ואז היה לוקח לי כמה דקות להתאושש והייתי מצליחה לחשוב נורמאלי ולזוז, אבל לעמוד על הרגליים- ממשהו שהגוף רגיל לעשות פשוט הרגשתי שזה בחירה שלי ואם עברה לי בראש המחשבה שאני יכולה לקום אז קמתי אבל אם שוב יעבור לי בראש המילים לא את לא יכולה אני פשוט נפלתי ולקח לי זמן לנתק את המחשבות האלה, דיברתי עם חברות עד שהמחשבה הזו עברה לי מהראש. אני לא מבינה למה זה קורה לי ואני ממש מרגישה חסרת אונים כי אני לא מבינה מה זה ואני לא יודעת אם זה קרה לעוד מישהי בעולם אני ממש מרגישה כאילו משהו לא בסדר איתי ואני לא מצליחה להסביר את זה לחברות טובות שלי כי זה פשוט נשמע מוזר אני מקווה שיש לזה תשובה אולי פה זה לא נעים לי אני לא רוצה שזה יקרה לי יותר

תשובה

שלום

אני ממש מעריצה את היכולת שלך לפנות לעזרה ולא להישאר עם החרדה והכאב שאת עוברת.

אז מה קורה לך?

יש לנו בגוף 3 מערכות הישרדותיות שיכולות להיות מופעלות בעת סכנה

1. המערכת הראשונה ממוקמת באזור הפה – לצעוק לעזרה – להיעזר בחברים – זוהי המערכת ההישרדותית שכשמשתמשים בה יש חוויה טובה.

2. המערכת השניה ממוקמת באזור הלב והריאות – כשהקריאה לעזרה לא עובדת פונים אליה, וזו מערכת של בריחה או מלחמה. לברוח ממקום מסוכן או להילחם בסכנה. – זו מערכת שכשמשתמשים בה מרגישים ששרדנו אירוע קשה. אבל היינו עם כוחות.

3. המערכת השלישית מתרחשת כשהגוף מבין שאין לו כוחות מלחמה והוא עושה הקפאה עצמית, מין שיתוק של המערכות הגופניות כדי לאפשר לפחות לחלק מהעצמי לשרוד.

בעייני ברגע שאת נכנסת להתקף חרדה – יש כאילו מין איתות של סכנה. וישר המערכת של ההקפאה עולה אצלך ואת מין נופלת על הרצפה.

אני ממש ממליצה לפנות לאיש/ת מקצוע שתתחברי אליהם ושיעזרו לך ללמוד להשתמש במערכות ההישרדות הגבוהות יותר. לדוגמה כשאת נכנסת לחרדה – אפשר לעשות מלחמה – ולהיאבק בתחושת הסכנה, אפשר לעשות בריחה – ולנסות לייצר לעצמך בריחה של המחשבה למחוזות מרגיעים = וזה הרבה יותר טוב מהקפאה. ואפשר לעלות אפילו יותר גבוה ולהגיע למצב שאת נעזרת באחרים וקוראת לעזרה. ולדוגמה כשאת מרגישה תחילת התקף חרדה – לבקש מחברות שיתנו לך יד, לדבר איתך ועוד…..

בעייני כבר בעצם הפניה שלך כאן כבר התחלת להשתמש במערכות הגבוהות יותר של עזרה מאאחרים

ויאללה מדרבנת אותך לחפש איש מקצוע אחר שיוכל ללמד אותך עוד כלים להתמודדות

 

לתשובה המלאה ↓
0 0 הצבעות
דרגי את הנושא
0 תגובות
תגובה מוטבעת
הצג את כל התגובות

אולי יעניין אותך...

0
אשמח לשמוע את חוות דעתכם, נא הגיבו.x
השאלה*

איזה כיף שאת כאן!
מזכירות לך שהגלישה שלך באתר זה נסתרת לחלוטין מפני הגולשות האחרות. השאלות שלך מגיעות למומחיות בלבד ויקבלו מענה במלוא הרגישות והרצינות.

שאלתך נשלחה בהצלחה!

אחת המומחיות שלנו תענה לך תשובה אישית שתשלח למייל שלך.

עדכון פרטים

שם פרטי
לא חובה
שם משפחה
כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה
אימות סיסמה

עדיין לא רשומה? הירשמי כאן

כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה*