זוג צעיר בדרך למשפחה

24/10/2023

0

שתפי:

זוגיות ואהבה / מיניות והלכה / קשר בריא

בס"ד שלום וברכה ותודה רבה על האתר! נשואה כשמונה חודשים, ואנחנו מנסים כבר כמה זמן להיכנס להיריון… אני כ"כ רוצה כבר בעז"ה. תוך כדי, לבעלי ולי עלו שאלות – הגעגועים בימי ההרחקות כ"כ קשים, אבל בסופו של דבר, הם ממש חלק מהקשר. ציווי ה' של ההרחקות גורם לנו להתגעגע אחד לשני, לפתח עוד יותר את הקשר המילולי-רגשי ועוזר לשמחה גדולה כשאני ב"ה טובלת ונטהרת. ומעניין אותנו, מה קורה בזמן ההיריון? אם אין את הקטע של להתגעגע אחד לשני, אז מה כן יש? מה בעצם עובר על הזוג בתקופה של ההיריון? ובנוסף לכך, מה קורה במהלך התקופה (הארוכה) מהלידה עד שהאמא נטהרת, איך בעצם עוזרים אחד לשני עם כל הגעגועים? מניחה שזה אינדיבידואלי לכל אחד אבל עניין אותי בכל זאת לשאול 😊 ואולי עוד שאלה – איך יודעים מתי זמן הביוץ? האם בהכרח הוא בליל הטבילה? האם הוא בשעה מסוימת מדויקת (בד"כ אני מצליחה לעשות הפסק ביום הששי)? תודה רבה!

תשובה

איזה כיף זה להיות זוג צעיר! והאמת, שאת ממש צודקת- הלכות נידה משמרות את ה"צעירות" של הזוגיות ומפתחות את התקשורת המילולית ואת התשוקה והגעגוע. בזמן ההריון יש כמה שינויים , חלקם הורמונאליים (מצבי רוח, חשקים, לעיתים ירידה בחשק המיני וגם טכנית…לעיתים קצת קשה :)) וחלקם פיזיים בגלל שהריון לעיתים מכביד, והעייפות מתגברת. מצד שני הרבה פעמים כשרואים אישה בהריון רואים זוהר ורעננות.ואלו ואלו משמשים בעירבוביא. החיבור בין האיש לאישה בתקופה זו מתחלק בדכ ל-3 חלקים בהתאמה להריון. ב-3 חודשים הראשוני לרוב מרגישים פחות טוב מבחינה פיזית (בחילות, הקאות, רגישות לריחות) ולכן ממילא יש ירידה גם בחשק המיני , ב=3 חודשים האמצעיים ההריון מתפתח והאישה פורחת , בתק' זו אין מניעה לקיים יחסי אישות מלאים בשמחה ובאהבה. ב-3 חודשים האחרונים לעיתים הכבדות כבר מסרבלת ועדין מותר כמובן לקיים יחסי אישות, אבל ב"ה ישנם מספיק דרכים להנות אחד את השני. הציפיה המשותפת לתינוק ורקמת החלומות על ההורות מחברת בין בני הזוג ומגבירה את האהבה. גם לאחר הלידה, למרות המרחק הפיזי, יש חיבור חדש בין בני הזוג- הם הורים! והילד/ה ממלא/ת את כל עולמם. לעיתים לאחר הלידה יש פער בין הבעל לאישה בעוד האישה עסוקה כולה בתינוק שתלוי בה, במקרים מסוימים הבעל מרגיש שקצת "הוזנח" שמישהו ממלא את מקומו…זה טבעי וזה דבר שבשיח ובתקשורת טובה יפתר (לכל זוג פתרונות אחרים- קביעת זמן זוגי קבוע, מתחילים לבשל ביחד, ועוד…) בתקופה הזו משתמשים שוב בתקשורת המילולית ובעצם עסוקים בבניית משפחה. כבר לא רק זוג אלא משפחה. זה קסם, שעוזרים לו להתרחש בעזרת הקשבה , אמון הדדי, סבלנות וכמו בכל דבר- גם עם קצת הומור…(זכור לי שכשנולד הבכור שלנו, השתדלנו להיכנס לישון איך שהוא נרדם. וכך מצאנו את עצמנו זוג מבוגרים הולכים לישון ב21:00 :) עד שיום אחד הגיע אלינו חבר שהיה רווק ונהג לשהות הרבה בביתנו וגער בנו שבגלל הילד נגמרו לנו החיים…הוא קצת טילטל אותנו אבל בזכותו בחרנו לשבת בנחת בסוף כל יום ולדבר זו עם זה, ולהמשיך לארח ועוד…הרבה צחקנו על עצמנו באותה תקופה). בקיצור- תהנו מהגילויים שתקופות התחדשות כאלו מזמנות. כל תקופה כזו בונה עוד קומה משמעותית לזוגיות ולחיבור בינכם. תהנו מהדרך. לגבי הביוץ- הוא לא בהכרח בליל הטבילה, אבל כשהמחזור החודשי קבוע (28-30 יום)  אז בד"כ זה יוצא סביב הטבילה. אבל אם את רוצה לדעת בדיוק, יש היום בדיקות ביתיות שאפשר לקנות בבית מרקחת בלי מרשם רופא. בהצלחה לכם, ושיהיה במזל טוב!
לתשובה המלאה ↓
0 0 הצבעות
דרגי את הנושא
0 תגובות
תגובה מוטבעת
הצג את כל התגובות

אולי יעניין אותך...

0
אשמח לשמוע את חוות דעתכם, נא הגיבו.x
השאלה*

איזה כיף שאת כאן!
מזכירות לך שהגלישה שלך באתר זה נסתרת לחלוטין מפני הגולשות האחרות. השאלות שלך מגיעות למומחיות בלבד ויקבלו מענה במלוא הרגישות והרצינות.

שאלתך נשלחה בהצלחה!

אחת המומחיות שלנו תענה לך תשובה אישית שתשלח למייל שלך.

עדכון פרטים

שם פרטי
לא חובה
שם משפחה
כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה
אימות סיסמה

עדיין לא רשומה? הירשמי כאן

כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה*