"חלון אנונימי"

08/12/2022

0

שתפי:

שימוש נכון במדיה

אני הכרתי לא מזמן במחשב את הדבר שנקרא "חלון אנונימי" וזה גורם לי לראות כל מיני תכנים לא מתאימים שאני לא רוצה לראות וגם שאני יודעת שההורים שלי לא מחנכים אותי לדברים האלה אבל ברגע שהתחלתי זה ממש קשה להפסיק שזה נגיש לי כל הזמן

תשובה

שלום יקרה וטובה

אתחיל בכמה את מדהימה. עצם זה שאת עוצרת לרגע, מתבוננת במה שקורה. ומבינה שיש כאן משהו שהוא לא מה שאת רוצה- זה כבר דבר גדול מאד.

המסכים שלנו, והתכנים שניתן להגיע אליהם דרכם- הם מפתים מאד.

הסקרנות שלך היא טבעית! אבל, אנחנו יודעות שכאשר יש גישה לתכנים מסוימים (נקרא להם "לא בריאים") ויש סקרנות גדולה (נקרא לה "בריאה") אז נוצר קושי גדול.

החשיפה לתכנים מסויימים – משפיעה עלינו, על הנפש ועל הגוף וגם על איך שאנחנו תופסות זוגיות וקירבה.  בגלל זה אלה השפעות שאנחנו רוצות להימנע מהן ככל הניתן. לכן- זה ממש חשוב למצא דרך להפחית, או להפסיק את הצפייה.

כדי לעשות את זה, צריך לשים גדר. כמו שכשאני עולה במדרגות תלולות אני רוצה שיהיה לי מעקה כדי שלא אפול, כך כאשר יש לי כל כך הרבה אפשרויות צפייה- אני רוצה לשים סינון, כדי שלא אתבלבל.

כדי לסנן את האינטנרט במכשירים ובבית יתכן וסביר להניח שגם יהיה צריך לדבר עם ההורים. אני יודעת שאולי זה ממש לא פשוט, אבל אני בטוחה שאת גיבורה ואת תצליחי! אפשר להתחיל באופן מרומז, לספר להם ששמעת שמאד חשוב לשים סינון. ואם את מרגישה שהם לא מבינים- לומר באופן מפורש "אני רואה דברים שאני לא רוצה לראות, ואני רוצה שתעזרו לי".

בנוסף, את יכולה להתייעץ עם "מוקד אור" של "לוקחים אחריות" במספר 0733212727 לגבי סינון והמלצות בנושא, שם יוכלו לעזור לך גם.

את נהדרת, טובה, וצדיקה גם אם ראית וגם אם נפלת. אני מאחלת לך הצלחה רבה בדרך הזו. שתזכי לשים גדרות טובים שיעזרו לך לשמור על עצמך- כולנו צריכים כאלה!

לתשובה המלאה ↓
0 0 הצבעות
דרגי את הנושא
0 תגובות
תגובה מוטבעת
הצג את כל התגובות

אולי יעניין אותך...

0
אשמח לשמוע את חוות דעתכם, נא הגיבו.x
השאלה*

איזה כיף שאת כאן!
מזכירות לך שהגלישה שלך באתר זה נסתרת לחלוטין מפני הגולשות האחרות. השאלות שלך מגיעות למומחיות בלבד ויקבלו מענה במלוא הרגישות והרצינות.

שאלתך נשלחה בהצלחה!

אחת המומחיות שלנו תענה לך תשובה אישית שתשלח למייל שלך.

עדכון פרטים

שם פרטי
לא חובה
שם משפחה
כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה
אימות סיסמה

עדיין לא רשומה? הירשמי כאן

כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה*