חמוץ-מתוק-ירוק

11/05/2022

0

שתפי:

היי, מה עושים במקרה שאני לא אוהבת את עצמי? גם פיזית וגם אותי אותי, לא אוהבת את האישיות והתכונות שלי..

תשובה

נערה חמודה (חמוצה?????‍♀️),

תרשי לי לא להסכים עם הכינוי שבחרת לעצמך "מלפפון חמוץ". אם נישאר בתחום המלפפונים, ובהקשר לשאלה ששאלת נראה לי מתאים יותר הכינוי "מלפפון ירוק"???? (במשמעות של צעיר ולא מנוסה) ואסביר למה כוונתי.

בגיל ההתבגרות, גיל הנעורים זה טבעי מאד שאיננו אוהבות את המראה שלנו ואף את אישיותנו והתכונות שלנו. אנו רוצות להיות יפות יותר, רזות וחטובות יותר, קלילות ונמרצות יותר או מיושבות ועדינות יותר, חברותיות יותר , חכמות יותר והרשימה עוד ארוכה.

תתפלאי אולי לדעת שגם חברתך מהכיתה, זו שנראית לך "מושלמת"- יפה, חכמה, "מקובלת", שתמיד אומרת את הדבר הנכון בזמן הנכון וכו', גם היא לא מרוצה מעצמה וגם היא הייתה רוצה להיראות אחרת ולהיות עם תכונות שונות מאלו שיש לה.

מה שהכי חשוב לדעת בהקשר לנושא הזה הוא ש– לא צריך להיבהל מזה!!! זה טבעי ומתאים לגיל!!!

מדוע זה כך? בגלל צלם האלוקים שבנו!!!

נבראנו בצלם אלוקים. יש בנו תכונות אלוקיות השואפות לשלמות. יש בנו רצון לשפר ולהשתפר בכל תחום- חיצוני ופנימי.

הרצון הזה גורם לנו לבדוק כל הזמן האם אני מרוצה מעצמי– מרוצה מהמראה שלי? מרוצה מהכשרונות שלי?

והיות שאינני אלוקים אלא "רק" בצלם אלוקים ועם זה, יש בי צדדים נמוכים יותר (ע"פ החסידות "בהמיים"), ישנו קול פנימי שכל הזמן מציק לי ואומר "אני לא מרוצה!!!"

אז מה הפתרון?

ראשית, להכיר בזה שהתחושות הללו שלך הן טבעיות מאד ומתאימות לשלב בו את נמצאת.

שנית, חכמים מלמדים אותנו "לא עליך המלאכה לגמור ואין אתה רשאי (בן חורין) להיבטל ממנה", כלומר אנחנו אחראים רק על ההשתדלות ולא על התוצאה! ובמילים אחרות, במקום לשאול כל הזמן אם אני מרוצה, עליי לשאול את עצמי מה אני רוצה!!! לפתח את הרצון לעשיית טוב, לשפר ולהשתפר, הן בתחום המראה (שמירה על אסתטיות, ביגוד מסודר ונקי, ספורט, תזונה נכונה וכיו"ב) והן בתחום המידות ופיתוח הכשרונות ולהיות בשמחה עם התוצאה. כי התוצאה כבר לא בידיים שלי. התוצאה היא מאת האלוקים בעצמו. ואם אנו מאמינות בה' יתברך שהוא גם אבא טוב ואוהב אז אני מאמינה שכל תוצאה של הרצון וההשתדלות שלי היא לטובתי.

דווקא חוסר שביעות הרצון ממצבי העכשווי עשוי להוליד בי רצונות טובים ועל ידי כך לקדם אותי בהתפתחותי האישית.

אני מציעה לך לעשות פעם בשבוע רשימה של דברים שהיית רוצה להשתפר בהם במשך אותו השבוע והדרך שבה תפעלי לשם כך, ובכל יום להסתכל ברשימה ולרשום לעצמך מה מהדברים הצלחת לעשות (אפילו חלקית). בסוף השבוע, תופתעי לראות שהתקדמת יותר ממה שתיארת לעצמך.

בהצלחה רבה!!

לתשובה המלאה ↓
0 0 הצבעות
דרגי את הנושא
0 תגובות
תגובה מוטבעת
הצג את כל התגובות

אולי יעניין אותך...

0
אשמח לשמוע את חוות דעתכם, נא הגיבו.x
השאלה*

איזה כיף שאת כאן!
מזכירות לך שהגלישה שלך באתר זה נסתרת לחלוטין מפני הגולשות האחרות. השאלות שלך מגיעות למומחיות בלבד ויקבלו מענה במלוא הרגישות והרצינות.

שאלתך נשלחה בהצלחה!

אחת המומחיות שלנו תענה לך תשובה אישית שתשלח למייל שלך.

עדכון פרטים

שם פרטי
לא חובה
שם משפחה
כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה
אימות סיסמה

עדיין לא רשומה? הירשמי כאן

כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה*