חרם חברתי

04/06/2023

0

שתפי:

חברות

היי :)

אני כותבת פה כי אין לי איפה, ואני באמת רוצה לדעת מה לעשות
אני לומדת באולפנה מהממת, ובזמן האחרון כמה בנות התחילו לשנוא את המורה, ולהמריד את כל הכיתה נגדה.. בהתחלה זה עוד היה סביל, אחר כך זה כבר נהיה מאוד מגעיל, ברמה שיום אחד הן השפילו אותה מול כולן והיא יצאה בוכה מהכיתה, הן עושות עליה ממים בקבוצה שהיא רק של התלמידות וגורמות לכולן לא לאהוב אותה, מתעלמות ממנה כשהיא מדברת איתן, זורקות לה הערות פוגעניות כשהיא מעבירה שיעור, ובכללי מתנהגות בצורה דוחה..

לי אין שום בעיה עם המורה, ואני באמת לא מבינה איך אפשר לשנוא אנשים, אבל היום מישהי שלחה איזשהו מ"ם מאוד מזלזל, והרבה בנות צחקו, ואז אני כתבתי להן שזה לא מכבד וחלאס.. קיצר יצאו עליי קצת וגם ביקשתי מהילדה ששלחה את זה בפרטי שתמחק והיא צעקה עליי וירדה עליי בהקלטה..

עכשיו באמת שבעיניי זה חרם לכל דבר ועניין, וניסיתי להסביר להן את זה אבל הן אטומות כמו קיר.. אני באמת לא מבינה איך ההורים שלהן חינכו אותן, ואיך הן מסוגלות להתנהג ככה ואז להעלות סטורי או סטטוס על ילד שהתאבד מחרם, או בדיון על חרם להגיד שזה מזעזע אבל לעשות כזה בעצמן.. בהתחלה דנתי אותן לכף זכות ואמרתי אולי הן לא מבינות שזה ממש כמו חרם, אבל עכשיו הן כבר יודעות שזה חרם וזה לא מפריע להן, אלא להפך, מצחיק ומלהיב אותו

..

איך אני אמורה להגיב? יש איך לעזור למורה? באמת כואב לי עליה????אה ושכחתי להגיד, היא המחנכת שלנו ואמורה להמשיך איתנו עד סוף י"ב….????

אני רק חושבת על זה שהיא חוזרת הביתה שבורה כי השפילו אותה ואז הילדים שלה שואלים אותה אמא איך היה בעבודה ומה היא אומרת להם? שעושים עליה חרם? מה היא חושבת על עצמה? מה היא צריכה להגיד לבעלה? ששונאים אותה סתם?

באמת באלי לעזור ואני לא יודעת איך, כי לדבר אל הילדות האלה לא רלוונטי… כואב לי על בנאדם שמסתובב בעולם בהרגשה שהוא הכי דפוק שיש רק כי כמה ילדות החליטו שהיא לא באה להן בטוב בעין????

נ.ב.

לפעמים אני אומרת אולי אני לא אתערב כדי שלא יתחילו לשנוא גם אותי ואז אני תוהה איך המקום שלי בסיפור הזה..

סורי על החפירה זה יצא ארוך אבל תודה מראש על התשובה:)

תשובה

שאנל יקרה

איזה נשמה טובה שאת!

כמה שאת רגישה ואכפתית , זה מרגש ונוגע ללב.

מאוד עצוב להקשיב לסיפור שאת מספרת על חברותיך לכיתה, התנהגות כזו לא ראויה לכל אדם ובטח לאדם שמשקיע ומתמסר אליכן שזו המחנכת שלכן.

זו שאלה טובה מה הנכון והראוי לעשות…צריך להכיר יותר את הבנות, להבין מי המובילות של המהלך הזה, מה המורה יודעת ומה לא… ועוד פרטים נוספים, לצערי איני מכירה את הפרטים הללו, ולכן לא פשוט לי לענות…

הצעה ראשונה שלי היא לשתף מישהו מצוות בית הספר, יועצת או מורה או מחנכת אחרת או מצוות הנהלה, מישהו שמכיר מבפנים את האנשים והבנות. שהם יובילו איזשהו מהלך נכון כדי לעצור את הדבר הנורא הזה.

הצעה שניה זה לראות אם בכיתה יש עוד בנות שאולי פחות עושות רעש הצלצולים, שגם הן רגישות ומבינות שזה מעשה שאינו ראוי בשום צורה.

אני מחזקת את ידיך

לפעול בעדינות ואצילות להוסיף שלום וטוב בכיתתך

בהצלחה רבה

אני מעריכה מאוד

אפרת

לתשובה המלאה ↓
0 0 הצבעות
דרגי את הנושא
0 תגובות
תגובה מוטבעת
הצג את כל התגובות

אולי יעניין אותך...

0
אשמח לשמוע את חוות דעתכם, נא הגיבו.x
השאלה*

איזה כיף שאת כאן!
מזכירות לך שהגלישה שלך באתר זה נסתרת לחלוטין מפני הגולשות האחרות. השאלות שלך מגיעות למומחיות בלבד ויקבלו מענה במלוא הרגישות והרצינות.

שאלתך נשלחה בהצלחה!

אחת המומחיות שלנו תענה לך תשובה אישית שתשלח למייל שלך.

עדכון פרטים

שם פרטי
לא חובה
שם משפחה
כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה
אימות סיסמה

עדיין לא רשומה? הירשמי כאן

כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה*