ידע על המיניות והרגשות כלפי חברות

14/10/2022

0

שתפי:

התבגרות מינית / חברות / מיניות והלכה

הי, אז קודם כל תודה על האתר המדהים! אני מרגישה יחסית תמימה בכל מה שקשור למיניות וכזה מצד אחד אני כן מודעת לזה ואני כן חושבת על זה בכל מיני סיטואציות אבל יש הרבה מושגים שאני לא ממש יודעת מה הם ואני תוהה מה הגבול בעיניינים האלה האם אני צריכה לדעת את כל המושגים או שאפשר לא להבין חלק? והאם זה בסדר שעולה לי הרבה פעמים מחשבות לא צנועות? ובנוסף לפעמים אני מרגישה רגשות מוזרים כלפי חברות שלי רגשות של אהבה ושל אינטימיות ואני לא יודעת בדיוק להסביר מה עוד, אבל זה אומר עלי משהו?

תשובה

קודם כל זה מצויין שאת שואלת כאן. בדיוק המקום לברר בו סוגיות בצורה נכונה.

עם הזמן תפגשי ותלמדי עוד מושגים שקשורים למיניות. זה בסדר שאת עוד לא יודעת את כל המושגים.  היום יש הרבה שיעורים ומפגשים על כך במהלך שנות החטיבה והתיכון. אם יש מושג מסויים המסקרן אותך את יכולה לשאול פה בשמחה ואפשר להסביר. חשוב לדעת, חשוב ללמוד את הדברים בצורה הנכונה. התמימות שלך היא נפלאה ואת יכולה להמשיך ללמוד לאט לאט על מיניות בלי לפגוע בתום. תקפידי ללמוד ממקורות שאת יודעת שהם מתאימים לעולם שלך.

בעניין המחשבות-

זה טבעי שכאשר נחשפים לידע חדש בנושאים של מיניות הוא מציף לנו את המחשבות. אין טעם להלחם בזה. ומצד שני- אם את מרגישה שזה יותר מידי בשבילך- שווה לחשוב יחד עם אמא/ אבא או דמות משמעותית ובוגרת אחרת בסביבה שלך. או לשאול אותנו כאן באופן יותר מפורט.

ולשאלתך האחרונה – בגיל הזה אנחנו בתוך מערבולת של רגשות והתבגרות של הגוף. זה פוגש כל אחת בדרכים שונות. נשמע שאת קצת חוששת מההרגשות האלה. אל דאגה.  הן בעיקר מעידות על כך שאת בעיצומו של גיל ההתבגרות, שלב בו הגוף והנפש עושים היכרות מעמיקה עם כל החלקים שלנו. גם עם החיבור למיניות. זה לא מעיד על נטיה כזו או אחרת. גם בנושא הזה- יש עוד הרבה מה להעמיק בתשובה. אז אם תרצי לפרט או לשוחח על כך כאן או עם מישהו קרוב זה תמיד מבורך וטוב. אל תסתובבי עם דאגות בתוכך.

לתשובה המלאה ↓
0 0 הצבעות
דרגי את הנושא
0 תגובות
תגובה מוטבעת
הצג את כל התגובות

אולי יעניין אותך...

0
אשמח לשמוע את חוות דעתכם, נא הגיבו.x
השאלה*

איזה כיף שאת כאן!
מזכירות לך שהגלישה שלך באתר זה נסתרת לחלוטין מפני הגולשות האחרות. השאלות שלך מגיעות למומחיות בלבד ויקבלו מענה במלוא הרגישות והרצינות.

שאלתך נשלחה בהצלחה!

אחת המומחיות שלנו תענה לך תשובה אישית שתשלח למייל שלך.

עדכון פרטים

שם פרטי
לא חובה
שם משפחה
כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה
אימות סיסמה

עדיין לא רשומה? הירשמי כאן

כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה*