"יחד ונפרד" בתוך זוגיות

10/04/2022

0

שתפי:

אהבה עצמית / זוגיות ואהבה / מיניות והלכה / עבודת ה' / פורנוגרפיה / תשובה ותיקון

כשהייתי בתחילת שנות גיל ההתבגרות נחשפתי (לצערי) לתכנים מיניים וגיליתי את עולם האוננות, ועד היום אני מתמודדת מול שני התחומים (הקרובים) האלו. כיום שאני כבר יותר בוגרת אני יודעת פחות לשקוע בכאב של הנפילות ולקום ולהמשיך הלאה, (בניגוד לאופן שבו תפסתי את הנפילות כשהייתי יותר צעירה – הן ממש שברו אותי כל פעם מחדש בעיני עצמי) מה גם שב"ה אני כבר לא נמצאת במקום של צריכת התכנים המיניים המזעזעים שהייתי נחשפת אליהם בעבר, כך שמהבחינה הזו אני מרגישה שכן התקדמתי יחסית. בכל מקרה, רציתי לשאול מתי והאם יש לשתף את כל נושא ההתמודדות שלי בקשר זוגי. האם שייך בכלל או להשאיר את זה מול עצמי / האם רק לאחר אירוסין/ חתונה?

תשובה

כותבת יקרה,

נשמע שעברה עלייך תקופה לא קלה, שדרשה ממך הרבה התמודדויות שהיו בהם כאב ואכזבות, ומצד שני גם הרבה כוחות נפש, אומץ ואמונה שקיימים בתוכך ועזרו לך לצאת ממקום שהיה לא נכון עבורך.

לגבי שאלתך: בנישואים יש שני כוחות שלעיתים נראים הפוכים זה לזה, אבל בעצם הם משלימים: יחד ונפרד.

ב"יחד" הכוונה לכך שבני הזוג חולקים עולם משותף, הם בונים בית ומשפחה ונעשים החברים הכי קרובים זה לזה. בינהם מתפתח אמון, מסירות ואינטימיות ובמשך השנים האלמנטים האלו רק הולכים ומתחזקים.

ב"נפרד" הכוונה היא שבמקביל ל"יחד" שבני הזוג יוצרים, חשוב מאוד שכל אחד מבני הזוג ישאיר גם מרחב לעצמו כאינדיווידואל, כאדם פרטי. כלומר, ישמור על החלומות שלו, על החברים שלו, על התחביבים שחשובים לו, וגם לפעמים על דברים שהוא שומר בינו לבין עצמו. לכולנו יש סודות מהעבר שלנו, וזה טבעי. לפעמים נכון שנחלוק את הסודות שלנו עם בנו הזוג (לדוגמא במקרה שלסוד שלנו יש השפעה עליו), ולפעמים נכון שנשאיר אותו ביננו לבין עצמנו.

אני הייתי מייעצת לך לראות בעתיד מה יהיה נכון לך וקשר הנישואין שלך ב"ה. יכול להיות שתרגישי שחשוב שבן הזוג שלך יידע על זה ויכול להיות שתגלי שזהו אחד הדברים ששייכים לך ולעבר שלך, ולא נכון לך שיעלו מול בעלך, וזה בסדר.

עכשיו הכל עדיין טרי בתוכך, אבל עם הזמן הדברים ישקעו ויירגעו ואז תוכלי להחליט מה נכון לך ולנישואים שלך. לא הייתי ממהרת להחליט על זה.

אל תדאגי, התשובות יגיעו מעצמן כשיגיע הזמן.

 

ושוב, מחזקת אותך על העבודה העצמית המאתגרת שעשית.

ממש ממש מרשים.

 

רק אור וטוב וחג שמח,

נעמה.

לתשובה המלאה ↓
0 0 הצבעות
דרגי את הנושא
0 תגובות
תגובה מוטבעת
הצג את כל התגובות

אולי יעניין אותך...

0
אשמח לשמוע את חוות דעתכם, נא הגיבו.x
השאלה*

איזה כיף שאת כאן!
מזכירות לך שהגלישה שלך באתר זה נסתרת לחלוטין מפני הגולשות האחרות. השאלות שלך מגיעות למומחיות בלבד ויקבלו מענה במלוא הרגישות והרצינות.

שאלתך נשלחה בהצלחה!

אחת המומחיות שלנו תענה לך תשובה אישית שתשלח למייל שלך.

עדכון פרטים

שם פרטי
לא חובה
שם משפחה
כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה
אימות סיסמה

עדיין לא רשומה? הירשמי כאן

כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה*