יחסי מין- איך אדע אם הגיע כבר הזמן…??

03/08/2023

0

שתפי:

בריאות נפשית / התבגרות מינית / זוגיות ואהבה / מוגנות מינית / מיניות והלכה / קשר בריא / שמירת נגיעה

קשה לי להבין אני אמורה גם לעשות יחסי מין..זה נשמע מפחיד איך בפעם הראשונה זה אמור להיות? עם מי מתייעצים לפני? מה לוקחים כדי לא להכנס להריון?

תשובה

אהובה ויקרה, קשר גופני קרוב בין איש לאישה יכול להיות הדבר הכי משמח, מקרב, מרגש, נעים, נותן ביטחון וכוח, מרומם וקדוש. והוא יכול גם להיות הדבר הכי לא כיף, לא נעים, ואפילו פוגע, מנצל, ומשאיר אחריו כאב. את אולי שואלת את עצמך איך אותו מעשה יכול להשפיע באופן כל כך שונה וממש הפוך?? ואיך אדאג שבחיים שלי קשר כזה יוביל אותי לטוב גדול ולא חס וחלילה להפך?? התשובה לשאלות האלה היא חוכמה שכל כך חשוב לדעת. חוכמה מופלאה שהיהדות מלמדת אותנו, והיום גם מחקרים בעולם מוכיחים אותה. כדי שקשר גופני (יחסי מין) יוביל למקום של שמחה ואהבה לאורך זמן, הוא צריך לקרות בין בני זוג שיש ביניהם קודם כל קשר נפשי ורגשי של אהבה גדולה, אבל לא רק. צריך שתהיה להם גם מחוייבות אחד כלפי השניה, מחוייבות משמעותה כריתת ברית: אני רוצה להיות האיש שלך לנצח, ולהעניק לך ורק לך מכל הנשים בעולם, ואני רוצה להיות האישה שלך ולהעניק לך ורק לך מכל הגברים בעולם. ואז הקשר הזה הוא במקום שמאפשר לנו להיחשף ולהשאיר בטוחים ומוגנים, והוא כמו סוד משותף מופלא שמחבר את שני בני הזוג. אם ביקרת פעם במוזיאון בטח ראית שאת היצירות והמוצגים היקרים מכסה קיר זכוכית או שהם מוקפים בגדר קטנה עם כיתוב שאסור לגעת… וזה די ברור למה, כי אם כל אחד יגע, היצירות יתבלו, יתלכלכו, ואולי גם ישברו ויהרסו מאנשים לא עדינים… ככה בדיוק קורה לגוף ולנפש שלנו, שאם נדע לשמור אותם רק לקשר המיוחד עם האחד שלנו, הם ישארו שלמים ומלאי עוצמה וטוהר. חשוב כל כך שתדעי את הדברים האלה, כי יש מקומות בהם מקובל ולפעמים אפילו יש סוג של לחץ חברתי להתנסות בקיום יחסי מין בגיל צעיר, בקשרים שפעמים רבות מתפרקים ומתחלפים לאורך זמן, ומשאירים אחריהם כאב גדול שיכול להמשיך וללוות הלאה. אני מאחלת ומתפללת מעומק ליבי שיהיה לך כח ותבונה לשמור את המתנה המופלאה של הקשר הגופני לגבר האחד והיחיד של חייך, ומתוך כך תזכי להמון שמחה, בטחון ואהבה!! באהבה, תמר
לתשובה המלאה ↓
0 0 הצבעות
דרגי את הנושא
0 תגובות
תגובה מוטבעת
הצג את כל התגובות

אולי יעניין אותך...

0
אשמח לשמוע את חוות דעתכם, נא הגיבו.x
השאלה*

איזה כיף שאת כאן!
מזכירות לך שהגלישה שלך באתר זה נסתרת לחלוטין מפני הגולשות האחרות. השאלות שלך מגיעות למומחיות בלבד ויקבלו מענה במלוא הרגישות והרצינות.

שאלתך נשלחה בהצלחה!

אחת המומחיות שלנו תענה לך תשובה אישית שתשלח למייל שלך.

עדכון פרטים

שם פרטי
לא חובה
שם משפחה
כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה
אימות סיסמה

עדיין לא רשומה? הירשמי כאן

כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה*