יראת שמיים – סרטים וסדרות

01/06/2024

0

שתפי:

סדרות וסרטים / תשובה ותיקון

הי ערב טוב, אני בחורה שנחשבת מאוד איכותית בחברה שלי. דוגמא אישית להמון בנות שקטנות ממני, פעילה בכל תנועות הנוער-בתפקדי ריכוז ארציים או בכתיבת תכנים, אני מוערכת מאוד במקום בו אני לומדת, וגומרת עוד סמסטר תואר ראשון בחינוך, ומקבלת הצעות שידוך מצויינות.. אם הייתי מנצלת את הזמן שלי נכון- בטוח הוא היה מלא. ואני מסופקת מאוד מאוד ממה שאני עושה… ולמרות זאת-אני נופלת לסרטים וסדרות פעם אחרי פעם. ללילות שלמים. אני אפילו לא מבינה איך זה קורה לי. זה כל כך לא אני. אני מעבירה סדנאות על מוגנות במדיה בתיכונים!! וברגע האמת אני שוב ושוב נופלת. לשוב לי לציין שאני מאוד מודעת לעצמי. ולפעמים תוך כדי שאני מורידה את ההגנה יש איזו מלחמה פנימית של "זה לא כדאי לך, לא בריא.." אבל איכשהו יש איזה "לא אכפת לי" שהורס הכל…. רוב הפעמים אני פתאום מתאפסת ופשוט מכבה באמצע סרט עם תחושת אכזבה מטורפת… והמתסכל שזה אפילו לא באמת מעניין אותי.. אני לא אחזור לסרט שהפסקתי באמצע, ולא מפריע לי שחסרים לי פרקים בסדרה.. זה כאילו נטו יצר רע של אוטו רע, ואחכ לכאורה לא נשאר עלי כלום. לא סקרנות להמשך, לא סלנגים ומילים מהסרטים, אני נשארת לכאורה אותה בחורה עדינה ורגישה שדיבורים גסים ודברים לא מתאימים צורמים לה באוזן… איך אני יכולה לצאת מזה? אני לא מסוגלת כבר עם הכישלון הזה שאני לא שומרת על עצמי.. זה באמת הדבר השהכי חשוב לי בעולם ואני מוכנה לעשות הכל כדי לפתור את זה.. תודה ענקית על המקום לשאול!

תשובה

יעל בוק
שלום יקרה, קראתי אותך ודבר ראשון רציתי לתת לך חיבוק גדול מאוד. את כל כך בריאה, חיה, ומחפשת קשר ואהבה. רק הביטוי של הרצון הזה מגיע בדרך שהיא פחות מיטיבה. יש מושג יקר מפז שנקרא *צער מתוק*, לכאורה מה הקשר בין המילים צער ומתוק, אבל בעצם צעק זה כשאדם חווה את הפער בין הרצוי למצוי. וזה מצער אותו. הצער הזה הוא ביטוי הרצון, והוא התשובה בעצמה. ולכן יש מתיקות בצער. רוצה להציע לך מספר דברים: א. לסלוח לעצמך. לקבל ולהבין את הצורך, השורש של הרצון לראות סרטים וסדרות שראית, ולמחול לעצמך. אחרת לא תצליחי לקבל את עצמך, ומתוך זה תתקשי לקבל אהבה מאדם אחר ושבוע יאהב אותך ויסלח לך. ב. לעשות סייג. ממש להרחיק ממך את האפשרות להיות במצב שאת לבד עם מסך בלי סינון. לעבור לפלאפון כשר. ועוד ג. לשתף. שזה לא יישאר סוד שלך עם עצמך. לשתף חברה מסוימת, או מטפלת אם את הולכת לטיפול, או מישהי שהיא חברה מהרשת החברתית (פייסבוק וכדו') ואז תוכלי להיעזר באותה דמות, ולכתוב לה מדי פעם אם התגברת, או לא הצלחת. אותה הדמות תוכל גם לשאול אותך, וזה יעורר בך חוסר נוחות, ואולי רק בזכות זה, תפסיקי לצפות. ובעיקר רוצה לשלוח לך שוב חיבוק. ולהזכיר לך שבעצם זה לא מה שאת מחפשת. את מחפשת את הדבר האמיתי, לא את הסרטים, אלא את הסרט של החיים שלך, אז לכי על זה.. תיצרי לך את התסריט של חייך.. ותמצאי את הגיבור בעלילה.. שיהיה בהצלחה ובטוב אני כאן זמינה בשבילך באהבה, אם תרצי להמשיך להתייעץ, יעל 0525721965
לתשובה המלאה ↓
0 0 הצבעות
דרגי את הנושא
0 תגובות
תגובה מוטבעת
הצג את כל התגובות

אולי יעניין אותך...

0
אשמח לשמוע את חוות דעתכם, נא הגיבו.x
השאלה*

איזה כיף שאת כאן!
מזכירות לך שהגלישה שלך באתר זה נסתרת לחלוטין מפני הגולשות האחרות. השאלות שלך מגיעות למומחיות בלבד ויקבלו מענה במלוא הרגישות והרצינות.

שאלתך נשלחה בהצלחה!

אחת המומחיות שלנו תענה לך תשובה אישית שתשלח למייל שלך.

עדכון פרטים

שם פרטי
לא חובה
שם משפחה
כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה
אימות סיסמה

עדיין לא רשומה? הירשמי כאן

כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה*