כיצד לשמוח במה שיש לי

16/03/2022

0

שתפי:

התבגרות מינית / התפתחות אישית / רשתות חברתיות

לאחרונה אני בקושי מסוגלת להסתכל על עצמי במראה. האף שלי גדול, התווי פנים שלי מעוותים, יש לי חצ'קונים והרשימה עוד ארוכה.. וכשאני רואה מסביבי, אפילן לא בטלוויזיה אלא במציאות, בנות יפות אני חושבת – הלוואי והייתי נראית כמוהן. זה ממש מוריד לי את הביטחון העצמי שגם ככה נמוך. מה אפשר לעשות?

תשובה

מחפשת משמעות יקרה,

אולי תתפלאי לדעת שהנושא שאת מעלה מעסיק את כל בנות גילך, גם אלה שבעינייך נראות יפות או "מושלמות".

"איך אני נראית?" "למה אני נראית ככה?" "הלוואי שהייתי יותר יפה/יפה כמו…." אלה מחשבות שמנקרות מדי פעם בכל בת מתבגרת.

אז מה עושים עם זה?

יש לי בת שגם היא בגיל ההתבגרות ולאחר שהבנתי שגם היא מרגישה כך לפעמים, שאלתי אותה מה היא עושה ביום כזה שבו היא מרגישה לא יפה.

וזה מה שהיא השיבה לי-

1. ביום כזה אני לא מרבה להסתכל במראה. באולפנה תלויות המון מראות אך ביום בו יצא לי חצ'קון, בימים של לפני המחזור החודשי או בכלל, ביום בו לא נעים לי לראות את עצמי במראה, אני לא מביטה בהן.

2. אני בוחרת להסתכל על משהו יפה שבי– העיניים, כפות הידיים, הגוף שלי (או משהו ממנו). אם כל דבר בי לא נראה לי יפה אני מבקשת מחברה טובה שתגיד לי על דבר אחד יפה בי. וכשהיא אומרת אני מאמינה לה ומאמינה בזה (ולא אומרת "נו, באמת, זה ממש מכוער"). במילים אחרות, אני יוצרת לי "מראה" מסוג אחר- מראה שיש לה עין טובה.

3. אני מתנחמת בעובדה שהמראה המחוצ'קן ולפעמים חסר הפרופורציות הוא זמני בלבד וככל שאגדל אתייפה.

4. אני מלמדת את עצמי להיות סלחנית לעצמי ולמראה שלי ולראות כמה דברים טובים ונהדרים קיבלתי- עיניים רואות, אוזניים שומעות, פה מדבר וכו'.

עד כאן התשובות שאמרה לי בתי בת ה15 כששאלתי אותה את השאלה.

ואני רוצה רק להוסיף ברוח ימי הפורים בהם אנו נמצאים- אנחנו נוטים לחשוב שאסתר המלכה היתה צעירה יפייפיה מהממת אך לאמיתו של דבר, אומרים  חז"ל היא הייתה בת 40+ וירקרקת, כלומר לא "משו" ובכל זאת, ברגע שאחשוורוש ראה אותה היא נשאה חן בעיניו והוא נענה לכל בקשותיה.
את יודעת למה? כי היא לבשה מלכות!!!! היא החליטה שהיא המלכה והיא מחליטה על מה לשים את הדגש ומה עיקר ומה טפל. בכוח המחשבה הזו היא השיגה את מבוקשה! הרגישי בת מלך מתבגרת אך מתוקה ו"עופי" על עצמך.

בהצלחה ופורים שמח????

לתשובה המלאה ↓
0 0 הצבעות
דרגי את הנושא
0 תגובות
תגובה מוטבעת
הצג את כל התגובות

אולי יעניין אותך...

0
אשמח לשמוע את חוות דעתכם, נא הגיבו.x
השאלה*

איזה כיף שאת כאן!
מזכירות לך שהגלישה שלך באתר זה נסתרת לחלוטין מפני הגולשות האחרות. השאלות שלך מגיעות למומחיות בלבד ויקבלו מענה במלוא הרגישות והרצינות.

שאלתך נשלחה בהצלחה!

אחת המומחיות שלנו תענה לך תשובה אישית שתשלח למייל שלך.

עדכון פרטים

שם פרטי
לא חובה
שם משפחה
כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה
אימות סיסמה

עדיין לא רשומה? הירשמי כאן

כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה*