כמה ומה לדעת לפני?

16/11/2023

0

שתפי:

זוגיות ואהבה

היי, האם יש גבול כמה זה טוב להעשיר את הידע על מיניות לפני החתונה (כמובן בצורה נקיה וטהורה)? או שדווקא יש דברים שטוב לא לדעת ולאפשר לזה שיהיה קצת הפתעה ולגלות אחר כך? כמובן שהחוויה אני אדע אחכ אבל בקטע של ידע, האם טוב לדעת על הכל בפרטי פרטים? או שטוב לבוא בתמימות בלי לדעת או ללמוד הרבה על הנושא…או בכללי, כשבאים להסביר כמו מה שאתן עושות פה באתר, או נגיד הורים שעונים ומסבירים לילדים הבוגרים יותר, אפילו לפני חתונה, יש דברים שבגלל צניעות כדאי לא לדבר גם אם זה בצורה נקיה? או על הכל מותר לדבר?

תשובה

שלום לך בת מלך יקרה! את שואלת שאלה מאד חשובה. אנחנו נמצאים בדור שבו כל הידע מאד מאד חשוף, ובלחיצת מקש אפשר להגיע להכל. ואיזה יופי שאת שמה לעצמך מעצורים ומבררת, זה לא מובן מאליו ואפילו מרגש אותי. קודם כל יש הבדל אם את כבר לפני חתונה-מאורסת שאז אני חושבת שחשוב לתת ידע נרחב,כי גם כך רב הנסתר על הגלוי וכל כך הרבה דברים חדשים עם הכניסה לחיי הנישואין. ובעיני ככל הכנה ברוכה מאד .גם אם יודעים פרטים רבים הכל עדיין בגדר תאוריה ויש מספיק דברים חדשים אחרי החתונה. לכן כפי שכתבתי אם את מאורסת אני חושבת שכן ראוי לדעת כמה שיותר כי הידע נותן חוסן וכח. אך אם את בגיל שרוצה כבר לחשוב על הקמת בית אך אין לך עדיין חתן, אני חושבת שלא צריך להעמיק מאד בידע ולהשאיר את הלימוד לזמן המדוייק לפני החתונה.אך בהחלט ניתן וראוי ללמוד על הגוף שלנו, על המערכות וכיצד הן פועלות, הבדלים בין גברים לנשים, תקשורת זוגית…כל זה טוב מאד בעיני ויעזור לך בבניית קשר .אם את מרגישה שנושא מסוים מעניין אותך-לימדי אותו. אם את מרגישה שיש לך רתיעה מנושא מסוים-הרפי ,יבוא יומו יש בנות שמתאים להן ללמוד על תכנים מסוימים וזה עושה להן טוב ומרגיע אותן ,ויש כאלה שזה יוצר פעולה הפוכה. כמובן לא לשאוב ידע ממקורות שאת לא מכירה או לא על טהרת הקודש כי זה יכול לפגוע. לכי עם הלב שלך.כמובן שאלו דברים שהצנעה יפה להם ולכן גם אם את לומדת ,זה לא צריך להיות בפירסום אלא בקט עם עצמך או עם חברה טובה. לסיכום: במידה ואת מאורסת חשוב בעיני לדבר על הכל במידה ולא חשוב וטוב לדבר רק לפי מה שעושה לך טוב ולא מכניס אותך לחרדות וכמובן מתוך צניעות,לא בפירסום ועם מקורות שאת סומכתעליהן. מקווה שעניתי במקצת מוריה  
לתשובה המלאה ↓
0 0 הצבעות
דרגי את הנושא
0 תגובות
תגובה מוטבעת
הצג את כל התגובות

אולי יעניין אותך...

0
אשמח לשמוע את חוות דעתכם, נא הגיבו.x
השאלה*

איזה כיף שאת כאן!
מזכירות לך שהגלישה שלך באתר זה נסתרת לחלוטין מפני הגולשות האחרות. השאלות שלך מגיעות למומחיות בלבד ויקבלו מענה במלוא הרגישות והרצינות.

שאלתך נשלחה בהצלחה!

אחת המומחיות שלנו תענה לך תשובה אישית שתשלח למייל שלך.

עדכון פרטים

שם פרטי
לא חובה
שם משפחה
כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה
אימות סיסמה

עדיין לא רשומה? הירשמי כאן

כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה*