לדבר על הדברים אחרי החתונה

18/06/2024

0

שתפי:

התפתחות אישית / זוגיות ואהבה / חברות

שלום, תודה על האתר הזה! רציתי לשאול משהו שמעניין אותי , בעז"ה אחרי ליל הכלולות זה משהו שיכול לקרות שאמהות מתעניינות ושואלות איך היה ומה שלומך אחרי? או אחותי נגיד..איך מתנהגים במקרה ששואלים? אני מדברת על אנשים מאד קרובים אליי כמו משפחה, אמא שרוצה לדעת אם עבר חלק? מה עושים , זה רגיל שאמהות שואלות ומתעניינות בבת? אני חושבת שזה אולי לפעמים טוב כי זה גם מראה שהיא שם שבילה, מצד שני זה מתאים לשתף את אמא בדברים האלה אחרי חתונה? זה קצת מבלבל אותי … כי זה נושא אישי מצד שני אז צריך לפנות רק למדריכת כלות במקרה שיש דברים להתייעץ?

תשובה

טובה ויקרה נהדרת שכתבת את השאלה הזו, אני יודעת שהיא מטרידה צעירות רבות. אני חושבת שקודם כל, המפתח הוא להבין את הקשר שלך עם אמא שלך בכלל, עוד קודם לחתונה. ברור שאם הקשר הוא לא חזק ולא מדברים בו על נושאים פרטיים או אישיים מאד, זה יכול להיות מביך מאד (מאד!) בכלל לדמיין לדבר על נושא כזה. לכן, התשובה שלי קשורה בקשר הדוק למצב הקשר שלכן (או עם אחותך, באותו האופן). והיה והקשר שלכם קרוב, ואתן משוחחות גם על דברים אישיים מאד , ובעיקר אם את מרגישה בנוח- אז יתכן שתרגישי בנוח גם לשוחח עם אמא שלך על נושאים כאלה, מבחינתך. חשוב לומר שגם אם מישהי שואלת אותך שאלה, את לא חייבת לענות! יכול להיות שחברה קרובה שלך עוד לא התחתנה, ואתן רגילות לדבר על "הכל" פתאם תשאל אותך שאלה בנושא האינטימיות הזוגיות שלכם – ואת תרגישי שהשאלה לא מתאימה, בגלל שהיא מערבת גם את האיש שהתחתנת איתו, וזה בעצם לדבר על משהו של אדם אחר.. בנוסף על כל אלה אני רוצה לומר לך, שבדרך כלל אם שואלים (וזה לא מתוך סתם סקרנות) זה מכיוון שברור שהאינטימיות הזוגיות היא דבר שלא תמיד זורם או נעים על ההתחלה, ורוצים לדעת אם הזוג צריך עזרה או אם נתקלו בקשיים. בחברה דתית, בדרך כלל לא משתפים בנושאים כאלה ולפעמים בגלל זה לא יודעים מה נחשב התמודדות נורמטיבית ומה לא, לכן מי ששואלת בדרך כלל עושה את זה מתוך מחשבה לה ייטיב איתך ולבדוק שהכל בסדר אצלך ואצלכם. לבסוף, אני ממליצה לך ככה: מה שלא מתאים לך לענות עליו, בגלל השואלת או בגלל תוכן השאלה- את תמיד יכולה למצא את המילים להגיד בצורה מכבדת ולא פוגעת , שזה לא מתאים לך לשוחח על זה, לפחות לא עכשיו. מצד שני, תזכרי תמיד שאת לא לבד ויש את מי לשאול ואולי יש דברים שאת תרצי מיוזמתך לשאול או להבין ואז תוכלי לדבר עם מדריכת הכלות שלך וגם עם אמא שלך או אחותך, הכל לפי מה שנכון עבורך ועבורכם כזוג. ובעיקר לזכור שהדברים נועדו כדי להביא שמחה. בהצלחה!
לתשובה המלאה ↓
0 0 הצבעות
דרגי את הנושא
1 תגובה
הישן ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצבעות
תגובה מוטבעת
הצג את כל התגובות

אני דיברתי על זה עם אמא שלי, וזה עזר נורא נורא!
תנסי, תתפסי אותה במצב כמו שתיית קפה/קריאת ספר. תפני אליה כשאף אחד לא באיזור.
אולי היא תפנה אלייך מעצמה ואז כבר יהיה יותר נעים לשתף

אולי יעניין אותך...

1
0
אשמח לשמוע את חוות דעתכם, נא הגיבו.x
השאלה*

איזה כיף שאת כאן!
מזכירות לך שהגלישה שלך באתר זה נסתרת לחלוטין מפני הגולשות האחרות. השאלות שלך מגיעות למומחיות בלבד ויקבלו מענה במלוא הרגישות והרצינות.

שאלתך נשלחה בהצלחה!

אחת המומחיות שלנו תענה לך תשובה אישית שתשלח למייל שלך.

עדכון פרטים

שם פרטי
לא חובה
שם משפחה
כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה
אימות סיסמה

עדיין לא רשומה? הירשמי כאן

כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה*