למה אסור לראות פורנו? שמירת עיניים זה לא רק לבנים?

15/05/2023

3

שתפי:

אוננות / התבגרות מינית / התמכרות למסך / זוגיות ואהבה / מיניות והלכה / פגיעות מיניות / פורנוגרפיה

למה אסור לראות פורנו לפי ההלכה? הרי שמירת עניים זה רק לבנים.

תשובה

שאלת יפה יקירה!
אז קודם כל חשוב לומר שברמה ההלכתית לכולם כולל כולם – לגברים ולנשים אסור לראות פורנוגרפיה או מראות מיניים.
שמירת העיניים בנושא הזה היא משהו בסיסי. אנחנו אומרים את זה בקריאת שמע 3 פעמים ביום. "ולא תתורו אחרי לבבכם ואחרי עיניכם אשר אתם זונים אחריהם", זה נאמר לכל עם ישראל ולא רק לגברים.

אצל בנים יש יותר אזהרות בנושא מכיון שיש להם עוד חטא מלבד האיסור להסתכל, שקשור להוצאת זרע לבטלה, אבל האיסור להתבונן במראות לא צנועים הוא לנשים וגברים כאחד. בטח אם זה במטרה לעורר את היצרים או לגרות את עצמנו.
חשוב להבהיר שהיצר המיני כשלעצמו הוא טוב וטהור! היהדות לא מבקשת לדכא אותו, אלא לדייק ולמקד אותו כדי שבאמת נוכל להפיק ממנו את המירב הטוב וגם לממש את המטרה שלו.

מטרת העונג המיני היא לחבר בין שניים בצורה העמוקה ביותר, ממש כמו בקודש הקודשים, שני כרובים, איש ואשה שמעורים זה בזה (מעורים לשון ערווה וחיבור)בזמן שעם ישראל עושים את רצונו של מקום, והקב"ה אומר לנו שככה הוא אוהב אותנו, כמו איש ואישה.
יחסי אישות ביהדות הם משהו גבוה מאוד כי הם שיא האחדות! שיא הקשר בין הדברים הכי הפוכים בעולם – איש ואשה. וה' שהוא אחד שהוא אחדותי (כלומר מופיע בכל פעם שיש אחדות גדולה), משרה את שכינתו על זוג שנמצאים באחדות גמורה ואהבה זה עם זו (מה שיכול לקרות רק בין איש ואשה נשואים, כשהם בטהרה)

אז למה פורנוגרפיה זה אסור?

כי זה פוגם באחדות של הקשר בין בני הזוג שצופים בהם ומכניס אנשים נוספים למרחב שלהם.
גם אם השחקנים באתרים האלה מעוניינים שיצפו בהם, יחסי אישות זה משהו קדוש שאנחנו לא מוכנים לחלל, אבל יותר מזה, זה פוגם באחדות העתידית שלנו עם בן הזוג שלנו. זה גורם לנו לחשוב שכך באמת נראים יחסי מין , שהם מסתכמים בביצועים, בגודל מסוים של איברים, שהם שאלה רק של חיבור כזה או אחר.
חשוב לדעת שמה שרואים בפורנו הוא לא אמת!

נכון, גם בין בני זוג אוהבים ברמה הפיזיולוגית יש חיבור איברים אבל יש גם הרבה הרבה מעבר לזה ויש שוני גדול בין המציאות לבין האופן שבו זה מוצג במסך ובאתרים. בין בני זוג, גם בתוך האקט יש רגשות ושיחה והתעניינות זה בצרכים של זו. איברי הגוף שלנו לא מקבלים פוקוס כל כך משמעותי ביחסים אוהבים וגם במציאות לא נראים בגדלים ובאופן שמוצג באתרים האלו. לכל אחד יש גוף ייחודי וכל גוף הוא ראוי ורצוי בעיני מי שאוהב אותנו.

דבר נוסף שחשוב להגיד הוא שככל שעוברות השנים והיצר האנושי גדל ותאב לעוד ריגושים הפכה הפורנוגרפיה למרחב אלים מאוד. כלומר החושים של אנשים שצופים באתרים האלה מתקהים ולכן הם לא מעוניינים בצפיה ביחסים נורמטיבים "רגילים" אלא בריגוש עוצמתי ולכן נבחרים אקטים משפילים ומכאיבים או מעוותים שבדרך כלל גם לא מתרחשים בין זוג אוהבים.
כלומר אנחנו גם מחספסים את החושים שלנו בצפיה בפורנוגרפיה, וכל זה כשעוד לא נגענו אפילו ביד של גבר אוהב, שלא התחבקנו, שלא התנשקנו.. וכבר החושים צריכים ריגוש גדול יותר ויותר.

עוד בעיה חמורה מאוד של פורנוגרפיה שפוגמת ביכולת להינות ובאחדות הזוגית – אובדן התגובה האותנטית:

כשאנחנו נחשפים בפעם הראשונה לתמונה מסויימת של יחסים, זה מתקבע במוח שלנו שככה זה נראה ואיך צריך להתנהג ולהגיב בכל פעולה. כשאנחנו מגיעים בעצמנו לתוך הסיטואציה אנחנו מגיבים בצורה שמצופה מאיתנו לפי מה שראינו ולא לפי איך שהיינו מגיבים בעצמנו אם לא היינו נחשפים לזה..

בהרבה נושאים זה תקין. למשל תינוק רואה איך אמורים להתנהג בנימוס, או איך מתנהגים כשמתפעלים למשל, משמיעים "וואו" גדול וכדו'. וכך הוא יגיב  כילד בוגר כשירצה להביע התפעלות, אבל בעולם האישות, כל היופי הוא שאנחנו נחשפים באופן הכי אותנטי, הכי מדויק למי שאנחנו באותו הרגע. אנחנו חושפים את עצמנו בצורה הכי נקיה. זה אומר שאנחנו רוצים להגיב בצורה נאמנה למה שאנחנו חווים כרגע.
אבל אם בסרטים שראינו יש פעולות שנראות נעימות אבל לנו הן לא נעימות, נצטרך להביע את האמת ולא להעמיד פנים שזה טוב, אחרת לא יהיה לבן הזוג שלנו את הסיכוי לדעת מה עושה לנו טוב, אחרת לא ניחשף מולו ברמה העמוקה שלנו.

נוסף על זה הפורנוגרפיה כל כך מנמיכה את המיניות לכדי אובייקט, לכדי הנאה שהיא רק סיפור של גוף ושל צורות מגע, שנשכח להתייחס אל בן הזוג שלנו כאישיות וכנשמה.. שנשתמש בו ובגופו נטו להנאתנו בלי לראות אותו, את הצרכים שלו, את הרצונות שלו.
אנחנו עלולים להאמין שהעונג טמון רק בביצועים המיניים אבל אנחנו יודעים אפילו מחקרית שהעונג עולה ככל שהאהבה גדולה יותר, ככל שהבטחון גדול יותר, ככל שמערכת היחסים ארוכה יותר, כי זה לא שאלה רק של במה לגעת ואיך, אלא שאלה של חיבור נשמתי.
הפורנוגרפיה לוקחת את החיבור הנשמתי מהאקט המיני ופוגעת בנו מאוד!!

כל זה כמובן בלי להסביר שיש עוול מוסרי לצפות בדבר הזה, השחקנים והשחקניות נראים אולי כנהנים אבל רובם מסוממים, מגיעים לתפקיד במחשבה שיקבלו הרבה כסף ונשארים בשעבוד למערכת, בשכר זעום, מושפלים ומוקטנים, מוטרדים ומותקפים מינית, צריכים לתפקד בצורות שהגוף לא אמור לתפקד בהם (הן גבר והן אישה לא אמורים לתפקד באקטים מיניים במשך כל היום או שעות ארוכות וזה פוגע ברמה הבריאותית והפיזית בגוף), מדובר בתעשיה שמגלגלת מליונים על גבם של אנשים שפעמים רבות מגיעים לשם בגלל שהערך העצמי שלהם ירוד ממילא, חלקם עברו פגיעות מיניות ומרגישים בטעות שממילא חיללו את גופם ולכן אפשר להוזיל אותו עוד, והם ממשיכים את הפגיעה דרך ההשתתפות בסרטים כאלה וכו'.. מדובר במצב נפשי לא פשוט ובמערכת איומה שאסור לתת לה יד.

כל אלה הסברים אפילו אנושיים ולא דתיים למה אסור לצפות בפורנוגרפיה, אבל מעל הכל עומד דבר ה' שפשוט אומר לנו –
"ולא תתורו אחרי לבבכם ואחרי עיניכם"
גם בנים וגם בנות נדרשים לשמור את העיניים לאישה אחת בלבד / לאיש אחד בלבד.. לזה שיהיה בן / בת זוגם בעתיד ורק אותו הם יאהבו בצורה האינטימית והמופלאה הזו.

לתשובה המלאה ↓
4.4 5 הצבעות
דרגי את הנושא
0 תגובות
תגובה מוטבעת
הצג את כל התגובות

אולי יעניין אותך...

0
אשמח לשמוע את חוות דעתכם, נא הגיבו.x
השאלה*

איזה כיף שאת כאן!
מזכירות לך שהגלישה שלך באתר זה נסתרת לחלוטין מפני הגולשות האחרות. השאלות שלך מגיעות למומחיות בלבד ויקבלו מענה במלוא הרגישות והרצינות.

שאלתך נשלחה בהצלחה!

אחת המומחיות שלנו תענה לך תשובה אישית שתשלח למייל שלך.

עדכון פרטים

שם פרטי
לא חובה
שם משפחה
כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה
אימות סיסמה

עדיין לא רשומה? הירשמי כאן

כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה*