למה להתחתן? ואיך לטהר את המחשבות והכוונות

02/01/2023

0

שתפי:

קשר בריא

שלום ותודה על הפלטפורמה! אני עכשיו בשלב בו אני יוצאת לדייטים ומנסה להקים בית בישראל. בעברי ראיתי הרבה דברים לא צנועים וזה כלל גם עינוג עצמי.. אני מאד מתביישת בזה. יצאתי משם ב"ה, וזה היה ממש קשה ועד היום יש לפעמים מחשבות שקופצות ומנסות לשאוב אותי שוב לעולם הזה. אז העצה הראשונה שאבקש היא איך אפשר להתנקות לגמרי? למה המראות ממשיכים לחזור גם כשאני שנים "נקייה"? והדבר השני והעיקרי שרציתי לשאול, אני נפגשת עם בחורים ומרגיש לי שאני שמה יותר מידי דגש על נראות.. לפי זה משו יחתך או יימשך.. ובנוסף כשאני מנסה לנסח לעצמי למה להתחתן אחת הסיבות הכי מרכזיות זה שהגוף משגע אותי ורוצה כבר לחיות עם מישהו.. תוכלו לעזור לי לנקות את זה בחשיבה? שאבין למה להתחתן חוץ מהגוף שלא רגוע ורוצה כבר מישהו.. אני מנסה להחדיר לעצמי שזה יפתח אותי מבחינה אישיותית ונפשית וכולי אבל מרגישה שזה מין השפה ולחוץ.. אשמח מאד לעזרה ולעצות, תודה!

תשובה

ימר יקרה מאוד
שאלותיך יקרות ומשמעותיות מאוד…אני חשה את המצוקה שהן מייצרות בתוכך, ואין חכם מלשתף ולדבר את זה.
מאוד מעריכה את גילוי הלב שלך ואת השאיפות המתגלות מבין מילות השאלה שלך.

קודם כל רוצה לחזק אותך על הלא מובן מאליו הזה שבהפסקת הפעולות של צפיה בתכנים לא ראויים והפסקת העינוג העצמי. זה תמיד השלב הראשון ואת ב"ה מאחוריו.  מחזקת אותך להתמיד בזה… אני רוצה להציע לך לחשוב יותר ברכות על כל הענין הזה ולראות את ההתקדמויות שישנן ופחות את מה שעדין לא מושלם, ראשית כי אין מושלם הכל הוא תמיד יחסי וחלקי, כל תנועה קדימה היא יקרה ומשמחת. אז נראה לי להשתדל להיות בטוב שקורה, בזה שישנם דברים שעברת אותם, בשאיפות הגדולות שלך, ברצונות הטובים שלך…זה מבורך כל כך. אז לגבי הענין שכתבת להתנקות לגמרי אני חושבת שאין לגמרי…יש עוד קצת ועוד קצת, וככל שתהיי עסוקה בבניית הקשר החדש והטוב ישתחררו הדברים המעיקים שראית וחווית ולאט לאט תתמלא המחשבה וההרגשה ביותר ויותר טוב.

למה המראות ממשיכים להופעה בראשך זו שאלה טובה… באמת למראות כאלו יש נטיה להרשם בתוכנו, הם מרשימים אותנו מאוד ולכן זה תהליך להיפרד מהם, אבל זה קורה ויקרה יותר ויותר ככל שתעסקי בטוב הנבנה.

ביחס לנושא השני שהעלית על העיסוק במראה ועיסוק בגוף זה טבעי מאוד, חשוב שתהיה מציאת חן ושמחה שמראה אחד של השני, זה נכון שזה לא הכל וזהו חלק מסוים ביצירת הקשר אבל יש לו מקום, זה גם נכון שאם טוב ביחד ויש דברים במראה שמפריעים אפשר לעבוד על זה ובתהליך להתרגל לחלק מהם ולעסוק בשמחה ובענין שיש בקשר עצמו ברבדים היותר פנימיים ועמוקים שמתפתחים לאט לאט בתוך הקשר.

להתחתן כי הגוף נמשך לקשר פיזי שהוא חלק מקשר שלם שיש בין שני בני זוג זה גם מסתדר לגמרי ומובן. זה נכון שזה לא הכל ואפילו לא החלק המרכזי אבל בהחלט חלק משמעותי וחיובי, תנסי לראות מה עוד מדבר אליך בקשר? השיח הרגשי, השותפות, ההתמסרות לאדם אחר, ההקשבה, מה את עוד שמחה לתת בתוך קשר ושמחה לקבל ממנו. להרחיב את המבט והחויה ולראות שישנם דברים נוספים שמשמחים אותך,  גם כאן אני מציעה לוותר על המילים רק, ותמיד, ואף פעם וכו ולהתרגל לחשיבה גמישה יותר ויצירתית יותר וזה יחשוף בתוכך כמיהות נוספות שמצויות בתוכך ורוצות כל כך להופיע בתוך הקשר.

להתחתן זה חלק מרצונו יתברך שכך יראה העולם בנוי למשפחות מתוך סדר פשוט של משפחה בני זוג וכו' זה דבר ראשון.

כמובן שהאפשרות לבנות מערכת יחסים יחודית שמזמינה את בני הזוג לעבודת מידות מתמדת להתפתחות אישיותית ולנתינה וחסד זו גם ברכה גדולה הצומחת מנישואין ועיקר נוסף זה פיתוח העולם ושכלולו  אנחנו לא חיים בשביל הרגע או בשביל עצמנו בלבד, תודעת ההמשכיות העבר והעתיד הלאומי שלנו גם באה לידי ביטוי בקשר של נישואין. יש עוד הרבה מה לומר מקווה שלא הארכתי מדי…

מאחלת לך המון הצלחה
זו עבודה איטית אך מאוד מאוד משתלמת

והלוואי ותרגישי ותשמחי ממנה

אשמח לשמוע ממך עוד כתגובה ואם רוצה לדייק אותי יותר שאכון לליבך הטהור

שלך בכל לב

אפרת

לתשובה המלאה ↓
0 0 הצבעות
דרגי את הנושא
0 תגובות
תגובה מוטבעת
הצג את כל התגובות

אולי יעניין אותך...

0
אשמח לשמוע את חוות דעתכם, נא הגיבו.x
השאלה*

איזה כיף שאת כאן!
מזכירות לך שהגלישה שלך באתר זה נסתרת לחלוטין מפני הגולשות האחרות. השאלות שלך מגיעות למומחיות בלבד ויקבלו מענה במלוא הרגישות והרצינות.

שאלתך נשלחה בהצלחה!

אחת המומחיות שלנו תענה לך תשובה אישית שתשלח למייל שלך.

עדכון פרטים

שם פרטי
לא חובה
שם משפחה
כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה
אימות סיסמה

עדיין לא רשומה? הירשמי כאן

כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה*