מאחורי הספרים

26/02/2022

0

שתפי:

בריאות נפשית

היי, לאחרונה קראתי המון ספרים בעלי תכנים מיניים מאוד. אני מרגישה את ההתדרדרות הזאת בי ובעובדה שלקרוא דברים כאלו כבר אפילו לא מזיזים לי, ואני מודעת לכמה זה מזיק ולא ראוי ולא נכון לנפש, אבל אני לא מצליחה להפסיק לחשוב על זה, או להפסיק לקרוא את זה. אני נהנית מזה וזה מפחיד אותי. אני מפחדת שאין דרך חזרה, כי נחשפתי להמון דברים שאני מרגישה שילדה בגילי, ובמיוחד באורח החיים הדתי שלי ושל החברות סביבי צריכה לדעת. יש לכן עצות איך אני יכולה להתמודד עם כל זה?

תשובה

שלום ילדה מיוחדת. לכאורה זה נראה תמים.. את יושבת וקוראת ספר. ורק את יודעת כמה זה בעצם פוגע בך. איזה קשה זה וכמה בדידות את ודאי מרגישה. אני רוצה לחזק את ידייך ולומר לך שאת מדהימה, כי בתוך השאלה שלך רואים שכבר התחלת תהליך של תשובה. מה זאת אומרת? השלב הראשון של התשובה הוא להודות בזה שאת טועה.

כתבת בברור, "אני מודעת לכמה זה מזיק ולא ראוי ולא נכון לנפש". אז מדהים. את מודעת כמה זה לא נכון לך להמשיך ולקרוא תכנים כאלה. אז את בשלב הראשון של התשובה! והצער הזה שאת מרגישה, הריקנות, הם חשובים מאוד כדי להניע אותך לשינוי. את בעצם עומדת בצומת דרכים כזו, ואת יכולה לבחור. האם להמשיך בקריאה ובהחשפות לתכנים שמדרדרים אותך או אולי לעצור.

את כותבת בכנות שאת גם נהנית מהתכנים האלה. חשוב לי לומר לך שזה טבעי, השם ברא אותנו עם משיכה. הגוף והנפש מתרגשים כשאנחנו חושבות על מיניות ואהבה. העניין הוא, שהמצב הכי שלם של מיניות זה יחד עם אהבת חייך, האיש המיוחד שלך שיהיה בעזרת השם אבי ילדייך ויאהב אותך לנצח. אני לא מגזימה. אני מאמינה שבאמת יש אחד כזה שגם מחכה לך. (תחשבי שגם הוא מתמודד ממש ברגעים אלה עם אותם דברים. גם הוא מנסה להתגבר ולא לצפות/לקרוא תכנים שלא עושים לו טוב.. ואולי זה ישמע לך מוסר אבל אני מאמינה שאתם משפיעים אחד על השני מרחוק, בבחירות שלכם) יחד, בעתיד, תלמדו להיפגש בגוף ובנפש מתוך עדינות, קדושה ושמחה.

אבל עכשיו, כשאת קוראת לבד את בעצם מפסידה את עיקר הקסם שבמיניות וזה, החיבור עם האיש שלך. לכן את מרגישה מרוקנת ולא שמחה.

כתבת שאת מפחדת שאין דרך חזרה. אז תרשי לי לשלוח לך חיבוק גדול ולומר לך שתמיד, תמיד, אפשר לתקן. כל יום את חדשה לגמרי. התאים הפיזיים מתחדשים בגוף וגם הנפש. ככל שתרבי בבחירות טובות, תהפכי לקשובה לקולה של הנשמה, ככה תתחילי דרך חדשה.

במסכת פסחים ובמסכת מגילה, כתוב שרחב הזונה (מספר יהושע) התגיירה, הצטרפה לעם ישראל ואפילו התחתנה עם יהושע ונולדו להם ילדים נביאים.. תראי מה זה כח של התשובה!

אז מה בפועל?

סור מרע: אני לא יודעת מאיפה את משיגה את הספרים אבל, כדי שיהיה לך יותר קל, כדאי למצוא ספריה שלא מחזיקה ספרים כאלה ולקחת ספרים רק משם.. פשוט שזה לא יהיה זמין.

עשה טוב: תלמדי על אהבה וזוגיות מדמויות מעוררות הערכה שיש להן זוגיות טובה. תדמייני את האיש שלך, את האהבה בינכם.

תעריכי את עצמך על כל פעם שאת סוגרת ספר באמצע קריאה! תפנקי את עצמך במילה טובה, במשהו טעים, ביציאה..

חפשי המלצות על ספרים נקיים וטובים. אני ממליצה לך על הספר הביכורים שלי "בא נדבר אמת" (בהוצאת בית אל). רומן שהדמויות שלו הם בעלי תשובה ודתלשים. ספר מדהים????

יקרה, שווה לחכות לדבר האמיתי.

בהצלחה.

לתשובה המלאה ↓
0 0 הצבעות
דרגי את הנושא
0 תגובות
תגובה מוטבעת
הצג את כל התגובות

אולי יעניין אותך...

0
אשמח לשמוע את חוות דעתכם, נא הגיבו.x
השאלה*

איזה כיף שאת כאן!
מזכירות לך שהגלישה שלך באתר זה נסתרת לחלוטין מפני הגולשות האחרות. השאלות שלך מגיעות למומחיות בלבד ויקבלו מענה במלוא הרגישות והרצינות.

שאלתך נשלחה בהצלחה!

אחת המומחיות שלנו תענה לך תשובה אישית שתשלח למייל שלך.

עדכון פרטים

שם פרטי
לא חובה
שם משפחה
כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה
אימות סיסמה

עדיין לא רשומה? הירשמי כאן

כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה*