מהי פגיעה מינית

02/03/2022

0

שתפי:

מוגנות מינית

איך אני יכולה לדעת עם מה שעברתי היה הטרדה/הטרדה מינית/פגיעה מינית?

אני מרגישה שזה גרם לי לטראומה וגם אני דיי מאובחנת עם פוסט טראומה למרות שבאבחנה לא פירטתי על מה באמת היה שם בסיטואציה (וגם כרגע מעדיפה לא לפרט למרות שזה אנונימי פה)

השאלה שלי יותר מתכוונת למה ההגדרה של כל דבר..

תשובה

היי עלמה

הצטערתי מאד מאד לשמוע שעברת פגיעה.

לשאלתך-

קודם כל, לפני ההגדרה חשוב לדעת שכל חוויה שהיתה עבורך חדירה לפרטיות שלך- בגוף או בנפש- היא פגיעה, ויכולה לגרור אחריה סימנים של פוסט טראומה. ולכן, אם את מתארת שיש לך תסמינים כאלה- אז בהחלט נפגעת. וזה לא משנה מה אומרים אחרים או מה ההגדרה היבשה. וודאי את זקוקה לעזרה ולטיפול כי קשה להתמודד עם זה לבד.

ובעניין ההגדרה: החוק מגדיר מה נחשב הטרדה מינית ומה נחשב פגיעה מינית. תקיפה מינית באופן כללי זו בעצם כל התנהגות ו/או מעשה בעל אופי מיני הנכפה על אדם ללא הסכמתו, או,  כאשר ההתנהגות/המעשה המיני נעשה תוך ניצול פערי כוחות, חולשה או גיל צעיר, באופן שמונע מהנפגע/ת לתת הסכמה מתוך רצון חופשי. תקיפה מינית היא מעשה אלים של התוקף כלפי מי שנתפס בעיניו כחלש ממנו. היא אינה דחף מיני בלתי נשלט, אלא פשע שנעשה במודע, במטרה לשלוט בקורבן ולהשפילו.

הטרדה מינית נחשבת חמורה פחות מבחינת החוק (אמירה בוטה שנאמרת ויש בה גוון מיני למשל, הערה על הגוף של האדם וכדומה), ותקיפה מינית היא לרוב מעשה שכולל פגיעה חמורה יותר בגוף או בנפש.

בעצם המהות של ההגדרה היא חוקית, אבל מבחינה נפשית- הנפש שלנו לא פועלת לפי הגדרות יבשות, ולכן מה שחשוב בעיקר הוא התחושה שלך, ואם את מרגישה שעברת פגיעה, אני ממש מעודדת אותך לשתף מישהו קרוב שיכול לעזור, ואולי גם לפנות לעזרה מקצועית, כמו שכתבתי קודם.

יש מרכזים בכל הארץ וטיפולים שונים לאנשים שמתמודדים עם פגיעה מינית וניתן לקבל כל מיני סוגים של עזרה, לפי מה שיתאים לך. יכול להיות ששיתוף מבוגר יספיק ויכול להיות שיהיה צורך בעזרה של איש מקצוע. בכל מקרה אל תישארי עם זה לבד. חשוב לטפל,  כי בלי טיפול את עלולה להרגיש גרוע יותר. ואם תעברי תהליך- תוכלי דווקא לצאת מחוזקת.

שולחת לך הרבה הרבה כוחות.

יפעת

לתשובה המלאה ↓
0 0 הצבעות
דרגי את הנושא
0 תגובות
תגובה מוטבעת
הצג את כל התגובות

אולי יעניין אותך...

0
אשמח לשמוע את חוות דעתכם, נא הגיבו.x
השאלה*

איזה כיף שאת כאן!
מזכירות לך שהגלישה שלך באתר זה נסתרת לחלוטין מפני הגולשות האחרות. השאלות שלך מגיעות למומחיות בלבד ויקבלו מענה במלוא הרגישות והרצינות.

שאלתך נשלחה בהצלחה!

אחת המומחיות שלנו תענה לך תשובה אישית שתשלח למייל שלך.

עדכון פרטים

שם פרטי
לא חובה
שם משפחה
כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה
אימות סיסמה

עדיין לא רשומה? הירשמי כאן

כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה*