מה זה אוננות?

13/12/2023

0

שתפי:

אהבה עצמית / אוננות / בריאות נפשית / דימוי גוף / התבגרות מינית / התפתחות אישית / זוגיות ואהבה

היי אני חייבת לדעת פעם אחת ותמיד האם זה נקרא אוננות. מגיל קטן מאוד אני רגילה לשים את היד בין המפשעות (אבל עם בגדים..) וכמו לשפשף חזק ללחוץ כזה.. זה דורש ממני מאמץ ובדכ אני אזיע אח"כ ובזמן האחרון אני ממש ארגיש בחילות ואפילו כאב בטן לזמן קצר. השאלה שלי האם זה נקרא אוננות? איך יתכן שמגיל קטן אני מאוננת.. זה הגיוני? ובבקשה באמת לענות לי כי פעם שעברה שלחו אותי לקישור אחר ולא ענו לי ספציפית על זה.. תודה רבה!!

תשובה

שלום יקרה, אני שמחה שפנית (שוב…) עם שאלה שלך ולא נשארת איתה בבטן. לא יודעת מה היה בפעם שעברה אבל חשוב לי שתרגישי שאת מקבלת מענה לכן אני עונה לך הכי ישיר שאפשר. אוננות היא מגע עצמי באברי המין לצורך הנאה. אוננות מתחלקת לשני סוגים שהם מאד מאד שונים זה מזה. סוג אחד זה אוננות ילדית שמתרחשת מגיל מאד קטן ועד בערך גיל 9 בערך. אוננות אחרת היא אוננות בוגרת שמתחילה בערך בגיל ההתבגרות והלאה. הם תחת אותו שם כי בשניהם מדובר במגע עצמי שגורם הנאה אבל ההבדל ביניהם נובע מהסיבה. ילד קטן שנוגע בעצמו זה דומה לילד שמוצץ אצבע. כלומר, ילדים בגילאים קטנים מרגישים מאד את הגוף וזקוקים למגע גם חיצוני (כמו חיבוק של אמא) וגם עצמי. זה צורך גופני חשוב ואין לו קשר למיניות דווקא. ולכן הגיוני שאוננת גם בתור ילדה קטנה. בגיל ההתבגרות מתחילה תחושתיות באזור איברי המין ואז זה כן מתחיל להתקשר לעולם המיני. מה שאת מתארת, לשים יד, ללחוץ, לשפשף חזק זו אכן אוננות. יש לך איבר מיוחד שנקרא דגדגן. רוב רובו של האיבר מסתתר בצידי הנרתיק (בחלק הפנימי של המפשעות) ורק קצה קטן שלו מורגש יותר בחלק הקדמי של הגוף. הדגדגן הוא איבר מאד מעוצבב. כלומר, עם הרבה קצות עצבים ומאד רגיש למגע. חלק מההתפתחות המינית זה תחושה של רצון למגע באזור הזה ורגישות גבוהה בו. התחושות שאת מתארת בזמן המגע ואחריו הן הגיוניות ומוכרות להרבה נשים. חשוב לי שתדעי, שהמטרה של הדגדגן והתחושות שהוא מעורר הן כדי להגביר רצון והנאה בקשר בין איש לאישה. אם את מרגישה שעדיין אין לך מענה מלא או שעולות לך עוד שאלות בנושא את מוזמנת לחזור ולפנות אלינו. בהצלחה רבה רחל
לתשובה המלאה ↓
0 0 הצבעות
דרגי את הנושא
0 תגובות
תגובה מוטבעת
הצג את כל התגובות

אולי יעניין אותך...

0
אשמח לשמוע את חוות דעתכם, נא הגיבו.x
השאלה*

איזה כיף שאת כאן!
מזכירות לך שהגלישה שלך באתר זה נסתרת לחלוטין מפני הגולשות האחרות. השאלות שלך מגיעות למומחיות בלבד ויקבלו מענה במלוא הרגישות והרצינות.

שאלתך נשלחה בהצלחה!

אחת המומחיות שלנו תענה לך תשובה אישית שתשלח למייל שלך.

עדכון פרטים

שם פרטי
לא חובה
שם משפחה
כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה
אימות סיסמה

עדיין לא רשומה? הירשמי כאן

כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה*