מה לעשות עם חרדות בנוגע למשיכה לבנות מיני?

16/03/2023

1

שתפי:

בריאות נפשית / התבגרות מינית

כבר תקופה ארוכה שאני סובלת מחרדות בנושא שקשור ללהט"ב. החרדה היא הפחד שמא יש לי משיכה מינית לבנות. החרדה הזאת באה בגלים, יש תקופות שזה משהו שמעסיק ויש תקופות שבכלל לא. בתקופות שהחרדה מעסיקה אותי אז זה מגלגל אותי להמון התמודדויות שקשורות באופן עקיף לנושא. (למשל- התמודדויות מחשבתיות שמתחברות לנושא אך לא באופן ישיר. כמו- מחשבות מיניות על בנות וכו' שכמובן בכלל לא בא לי לחשוב אותן והן לא עושות לי טוב בשום צורה, שרק המחשבה עליהן מעצימה לי את החרדה והפחד) כמו כן, אני לא סומכת על עצמי בתשובות שאני עונה לעצמי על מנת לברר את העניין. ותמיד עולה מחשבה- "האם אני מתכחשת לעצמי?" השאלה שלי, האם זה טבעי? מה ההמלצה על מנת להרגיע את העניין ואיך באמת לדעת שאני לא מתכחשת לעצמי ושאני אכן באמת לא נמשכת לבנות? נ"ב- חשוב לי להגיד שאני כן משתפת את העניין עם אמא שלי שגם כן מטפלת בטיפול בתת מודע.

תשובה

שלום לך יקרה.

אני רוצה להתחיל מהסוף.

שאלת אם זה טבעי, אז התשובה שלי היא חד משמעית – כן, זה טבעי.

לדאוג, לחשוש, לפחד, להירתע מדמיונות ורעיונות שעולים לנו בתודעה, זו תכונה אנושית טבעית.

זה לא נעים, זה מציק, טורדני ופוגע באיכות החיים. כל זה נכון.

אבל זה טבעי.

לפני שאתייחס לעצם תוכן של המחשבות שלך, אני רוצה להתייחס לעניין של מחשבה מעוררת חשש שעולה לנו בתודעה.

בצורה כזו או אחרת, רוב בני האדם סובלים מדי פעם ממחשבות מטרידות ומפחידות. לפעמים יש לנו כלים להתמודד עם זה ולעבור הלאה, ולפעמים- פחות.

כל מי שסבל אי פעם ממחשבות טורדניות, מסיבה כזו או אחרת, יודע בכמה סבל מדובר.

הבשורות הטובות הן שעולם הטיפול מכיר לאורך שנים את התופעה הנפוצה הזו, ולכן פותחו שיטות מצוינות להתמודד עם מחשבות כאלה. אפשר ללמוד איך לחיות חיים טובים, ולא לתת למחשבות הטורדניות לצבוע לנו בשחור את התודעה ולהשפיע עלינו עמוקות. בשביל זה אפשר ללכת לטיפול קצר וממוקד, חשוב מאוד שיהיה אצל מטפ/לת מוסמך (עו\"ס, פסיכולוג) שיודע לתת כלים להתמודדות הזו.

ועכשיו בקשר לתוכן של המחשבות: אני לא מכירה אותך אישית, יכול להיות שיש לך התלבטות אמיתית לגבי הנטייה המינית שלך, ויכול להיות שלא. אבל רוצה לספר לך שבשנים האחרונות בעולם הטיפול מוכרת מאוד תופעה שבה בני נוער מפתחים חרדות ומחשבות אובססיביות סביב החשש שהם אולי נמשכים לבני מינם. זה עוד סוג של פחד כמו פחדים אחרים. זה קורה לא מעט, גורם הרבה סבל, והרבה פעמים  לא קשור לנטייה מינית כזו או אחרת, אלא פשוט עוד של פחד שמתמודדים איתו בחיים. כמו למשל פחד מפציעה, מתאונות או ממחלות או פחד חברתי/פחד קהל.

הרבה פעמים לא באמת קיים קשר בין מה שאנחנו מפחדים ממנו למה שאנחנו – לא צריך להיות חולה כדי לפחד ממחלות, למשל. אז גם כאן אני מציעה לך לפנות לאיש מקצוע, ועל הדרך, כשאת לומדת דרכים לטפל במחשבות המציקות, לנסות לברר קצת יותר לעומק את סוגיית המשיכה.

בכל מקרה, את אמיצה ובוגרת בכך שאת משתפת את אמא ונותנך לה את ההזדמנות לתמוך ולעזור. את אמיצה גם ששלחת את השאלה הזו. אני בטוחה שמפגש עם איש מקצוע יכול לעשות לך סדר ובעיקר לגרום לך להרגיש טוב יותר עם עצמך. בהצלחה!

לתשובה המלאה ↓
1 1 הצבעה
דרגי את הנושא
0 תגובות
תגובה מוטבעת
הצג את כל התגובות

אולי יעניין אותך...

0
אשמח לשמוע את חוות דעתכם, נא הגיבו.x
השאלה*

איזה כיף שאת כאן!
מזכירות לך שהגלישה שלך באתר זה נסתרת לחלוטין מפני הגולשות האחרות. השאלות שלך מגיעות למומחיות בלבד ויקבלו מענה במלוא הרגישות והרצינות.

שאלתך נשלחה בהצלחה!

אחת המומחיות שלנו תענה לך תשובה אישית שתשלח למייל שלך.

עדכון פרטים

שם פרטי
לא חובה
שם משפחה
כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה
אימות סיסמה

עדיין לא רשומה? הירשמי כאן

כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה*