מה עושים כשיש התנגשות בענייני צניעות ביני לבין אמא שלי?

28/08/2023

0

שתפי:

אהבה עצמית / התפתחות אישית / עבודת ה'

אווףףף, אמא שלי מאוד רוצה שאלך עם גרביים ארוכות או עם חצאית מקסי. ואני לא אוהבת את זה,זה לא באופנה,ובעיקר לא בקיץ שחםם
ואני לא יודעת מה לעשות, דיברתי איתה על זה והיא אמרה לי שאם אני לא רוצה אני לא חייבת אבל היא רוצה שאמשיך
האם יש הלכה כזאת??
מה כדאי לי לעשות?

תשובה

היי יקרה, את מעלה פה שאלה שהיא אולי מרגישה ספציפית אלייך אבל אני בטוחה שהשאלה הזו קשורה לעוד בנות,התנגשות בענייני צניעות בין אמא לבת.

כי עכשיו אותך זה פגש בהאם ללכת כמו שאמא שלי מבקשת ממני,ולא מכריחה,עם גרביים או חצאיות מקסי גם כשחם לי ולא נוח לי ואני לא אוהבת את זה או האם ללכת לפי מה שאני רוצה…

אז אני באמת חושבת שזו הזדמנות מדהימה לבירור,גם מבחינה הלכתית וגם את מול עצמך וגם אפשר בכיף לשבת על השאלה הזו על כוס שוקו/קפה עם אמא אם מתאים לה,וכל אחת תוכל לומר ולשתף את דעתה ומחשבותיה על הנושא הזה.אני חושבת שבענייני צניעות,כשעולות שאלות ובירורים מהסוג הזה,כדאי להבין שזה לא רק עניין של איך אני נראית ומכסה את עצמי כלפי חוץ אלא יש גם עניין של צניעות מבפנים החוצה,לכן כדאי וללמוד על הנושא הזה בכללי,וזה אולי גם יוכל לעזור לך להתחבר לכל הנושא.

מבחינת ההלכה,אין קו אחד ואחיד בין הדעות לגבי מינימום אורך החצאית/אזור הרגל שצריך להיות מכוסה.יש דעות שאומרות אחרי הברך,יש דעות שאומרות עד אמצע השוק ויש כאלה שאומרים עד הקרסול. אז באמת זה לא רק עניין של הלכה,אלא יש כאן משהו מעבר.. מזמינה אותך לפגוש את עצמך איפה זה פוגש אותך מבפנים,מה זה מעורר אצלך.ואולי גם על זה שווה לשבת עם אמא או חברה או מישהי שאת מרגישה איתה בנוח,וללבן את הסוגיה הזו.

לגבי אופנה,מקסי זה לגמרי באופנה,יש היום הרבה חצאיות יפיפיות שניתן למצוא ברשתות וגם שמלות מקסי. ובכלל,לבנות שרוצות להוסיף חווית ותחושת גובה,זה בהחלט נותן!!!

בהצלחה רבה!

אליה גולד.

לתשובה המלאה ↓
0 0 הצבעות
דרגי את הנושא
0 תגובות
תגובה מוטבעת
הצג את כל התגובות

אולי יעניין אותך...

0
אשמח לשמוע את חוות דעתכם, נא הגיבו.x
השאלה*

איזה כיף שאת כאן!
מזכירות לך שהגלישה שלך באתר זה נסתרת לחלוטין מפני הגולשות האחרות. השאלות שלך מגיעות למומחיות בלבד ויקבלו מענה במלוא הרגישות והרצינות.

שאלתך נשלחה בהצלחה!

אחת המומחיות שלנו תענה לך תשובה אישית שתשלח למייל שלך.

עדכון פרטים

שם פרטי
לא חובה
שם משפחה
כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה
אימות סיסמה

עדיין לא רשומה? הירשמי כאן

כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה*