מה עושים עם חרדה

22/03/2023

0

שתפי:

שלום… אני לא ככ יודעת מאיפה להתחיל. אני בת 20 עוד מעט. בשירות לאומי. מרגישה מתוסבכת שלא טוב לי ואני מנסה להבין למה מרגישה שאני חיה בפחד. יש לי פחד מכלבים ומחיות בכללי. בצורה מוגזמת. ברמה שאני מפחדת לצאת מהבית בלילה. אני מסתובבת עם חברות וכל תנועה מבהילה אותי. ובכללי אני מרגישה שגם יש בי פחד כללי. שמונע ממני לעשות דברים. אני ארצה לצאת לטיול אבל הפחד ישאיר אותי בבית. וככה לגבי כל רעיון או יוזמה שחשבתי עליה. תמיד הפחד יגרום לי להישאר במשבצת שלי. אני מרגישה שזה מעיב לי על החיים. יש בי כל כך הרבה כוחות שרוצים לפרוץ. רעיונות. יצירתיות והם לא יוצאים רק בגלל זה. יש לך אולי רעיון בשבילי?

תשובה

היי ציפור דרור

בתחילת דברייך, את מתארת חוויה קשה של חרדה. החרדה היא פחד שמציף, וכדי להימנע מהתחושה הבלתי נסבלת הזו של ההצפה- אנחנו נמנעים מלעשות את אותו דבר שמעורר בנו את הפחד. במקרה שלך, את נמנעת ממקומות לא מוכרים או מיוזמות חדשות, מחיות ועוד (לדברייך), כי תמיד חוששת שהפחד המשתק יתעורר ויציף.

 

דבר זה מאד הגיוני. הרי סביר מאד שלא תרצי לסבול תחושות קשות כאלה. מצד שני, קשה גם עם תחושת הצמצום שנוצרת בעקבות כך: כמה דברים את רוצה לעשות ולא עושה, כמה כוחות שלך את לא מביאה לידי ביטוי. אני בטוחה שתחושת ההחמצה מאד גדולה.

ישנם מצבים שקשה מאד להתמודד לבד. ללמוד לחיות עם חרדה, ללמוד להבין את השורשים שלה- זה משהו שדורש עזרה

אני ממליצה לך בחום רב, לפנות לטיפול. בטיפול תוכלי, יחד עם איש מקצוע, ללמוד להתמודד עם החרדה וכל ההשלכות שלה, ואני בטוחה שזה ייתן לך הקלה.

אם תרצי הנחיה יותר ברור איך ניתן למצוא טיפול מתאים, כתבי לי שוב.

מאחלת לך רק טוב ושלוות נפש

יפעת.

לתשובה המלאה ↓
0 0 הצבעות
דרגי את הנושא
0 תגובות
תגובה מוטבעת
הצג את כל התגובות

אולי יעניין אותך...

0
אשמח לשמוע את חוות דעתכם, נא הגיבו.x
השאלה*

איזה כיף שאת כאן!
מזכירות לך שהגלישה שלך באתר זה נסתרת לחלוטין מפני הגולשות האחרות. השאלות שלך מגיעות למומחיות בלבד ויקבלו מענה במלוא הרגישות והרצינות.

שאלתך נשלחה בהצלחה!

אחת המומחיות שלנו תענה לך תשובה אישית שתשלח למייל שלך.

עדכון פרטים

שם פרטי
לא חובה
שם משפחה
כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה
אימות סיסמה

עדיין לא רשומה? הירשמי כאן

כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה*