מה שווה כל הניסיונות כשאני רק נופלת?

24/12/2022

0

שתפי:

התמכרות למסך / עבודת ה' / פורנוגרפיה

אני נופלת שוב ושוב נופלת… אני כל כך מתביישת מעצמי.. כולם תופסים ממני כדוסית רצינית ובחדרי חדרים אני נשאבת לגועל הזה כל פעם מחדש, לא משנה כמה אני מנסה להפסיק שום דבר לא עובד.. מה שווה להיות צדיקה ו"דתיה טובה" מבחוץ שהבפנים שלי פשוט מגעיל??? מה שווה כל החצאיות הארוכות ודברי תורה שבסוף אני מגיעה לתועבות האלה ונותנת לגוף שלי להתענג מזה??? רבאק, חשבתי שזה יעשה שינוי. נמאס לי להיות באותה נקודה כבר כמה שנים! אני באמת רוצה שינוי ואני באמת מנסה! אבל מה שווה כל הניסיונות שאני רק נופלת?????

תשובה

שלום לך יקרה חנוכה שמח!

התרגשתי מאוד לקבל את שאלתך. כן. ממש כך!

תשאלי למה התרגשתי?

חז"ל לימדו אותנו ש"כל הגדול מחברו יצרו גדול ממנו". המשמעות של המימרא הזאת (כך מכנים משפט שמופיע בגמרא מפיו של אחד האמוראים) היא שכאשר האדם נופל, הנפילה לא מעידה על כך שהוא אדם "קטן" אלא על הפוטנציאל הרוחני הגבוה שיש בו! נכון. זה בדיוק בדיוק ההיפך ממה שחושבים ולפעמים אפילו ממה שהאדם חושב על עצמו במצבים כאלו..

במילים אחרות. נפילות יש בעולם. זה כואב ומבאס ובאמת באמת היינו מעדיפים לחיות את חיינו מתוך נאמנות מלאה לדבר ה', בלי לפספס, בלי ליפול ובלי להיכשל. אך מה לעשות, חלק מובנה מתהליך הצמיחה הרוחני שלנו עובר דרך רגעים של נפילה. זה גם משמעות דבריו של שלמה המלך בספר משלי: "שבע יפול צדיק וקם". תשימי לב שלא כתוב בפסוק שבע יפול "אדם" וקם, אלא שבע יפול צדיק וקם! כלומר הנפילות הן חלק מתהליך הגדילה והצמיחה של הצדיק.

תגידי, אוקי, אבל מה אני אמורה לעשות עם המידע הזה? האם זה מצדיק את הנפילות שלי? האם זה הופך אותן להיות טובות?

וודאי שלא!

אנחנו מתפללים לקב"ה יום יום שלא יביאנו לידי ניסיון ובאמת רוצים לעבוד את הקב"ה מתוך נאמנות מלאה לדרך התורה והמצוות, אך אנו מבינים שלעיתים הקב"ה מזמן לנו נסיונות (שנכון, אנחנו לא תמיד מצליחים לעמוד בהם לצערנו) כדי לבנות את החוסן הפנימי שלנו ולהצמיח אותנו להיות עובדי ה' שלמים יותר.

אז מה עושים עם התחושות הקשות שאת מתארת?

א.     לא נותנים לעצמנו לשקוע. ומחזקים את עצמנו שוב ושוב. והנה טיפ, שימי לב שכל בוקר את מודה בברכות השחר על הנשמה הטהורה שניתנה בך: "נשמה טהורה שנתת בי!" הנשמה שלנו, כלומר הגרעין הפנימי שקיים בתוכנו, תמיד תמיד נשאר בטהרתו, למרות כל ההתמודדויות (וגם הנפילות שסביב!) והמשימה שלנו היא לחזור לעצמנו, ליסוד האלוקי הטהור שנמצא בתוכנו.

ב.     מוצאים נקודות כח ודברים שיכולים לעזור לנו על מנת שלא ניפול שוב. זה יכול להיות חברה טובה שיכולה לחזק אותך, דמות של רבנית או מחנכת שאת מתייעצת איתה ויכולה לסייע לך, וגם דברים מעשיים, כמו לצ'פר את עצמך בכל מצב בו את מצליחה להתגבר ולא ליפול וכד'. אם תפרטי קצת יותר את האתגר אשתדל לסייע לך באופן מדוייק יותר.

ג.      לומדים תורה! חז"ל מלמדים אותנו ש"בראתי יצר הרע – בראתי לו תורה תבלין", התורה נותנת לנו כח וחוסן בהתמודדויות הללו. זה לא בהכרח קורה מיד, אבל לטווח ארוך, זו הדרך. בדיוק בדיוק כמו נרות חנוכה, שהם בסה"כ אור קטן.. אבל מאירים את העולם כולו. נכון??

בהצלחה רבה מאוד מאוד

חנוכה שמח

והעיקר לא להתייאש!!!

שולמית

לתשובה המלאה ↓
0 0 הצבעות
דרגי את הנושא
0 תגובות
תגובה מוטבעת
הצג את כל התגובות

אולי יעניין אותך...

0
אשמח לשמוע את חוות דעתכם, נא הגיבו.x
השאלה*

איזה כיף שאת כאן!
מזכירות לך שהגלישה שלך באתר זה נסתרת לחלוטין מפני הגולשות האחרות. השאלות שלך מגיעות למומחיות בלבד ויקבלו מענה במלוא הרגישות והרצינות.

שאלתך נשלחה בהצלחה!

אחת המומחיות שלנו תענה לך תשובה אישית שתשלח למייל שלך.

עדכון פרטים

שם פרטי
לא חובה
שם משפחה
כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה
אימות סיסמה

עדיין לא רשומה? הירשמי כאן

כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה*