מושך אותי לראות קטעים רונטיים בסדרות וסרטים

03/06/2023

0

שתפי:

בריאות נפשית / התפתחות אישית / זוגיות ואהבה / עבודת ה' / קשר בריא / תשובה ותיקון

שלום ותודה רבה,
קשר בין בעל ואישה, מיניות וכל זה ממש מעניין אותי ומושך אותי, אני מחכה לרגע הזה כל כך אבל אני יודעת שיש עוד לא מעט זמן..

בגלל שזה כל כך מושך אותי אני כל הזמן רוצה לראות סרטים וסדרות שרואים בהם קשר בין בני זוג (לא פורנו או משהו כזה אלא יותר את השיח ובין השאר נשיקות) מה אני יכולה לעשות בשביל להרגיע את הדחף הזה?

תשובה

הי יקרה.

איזה כנות יפה יש בשאלה שלך. ואיזה יופי שקשר בין גבר ואישה מרגש אותך. זה סימן שאת בריאה בנפשך ובגופך. זה סימן שאת גדלה ומתבגרת ולאט לאט את מתכוננת להיות מוכנה לקשר עם האיש שלך.

פעם, לפני הרבה שנים , בדיוק בשלב הזה היו מחתנים את הבנות, ולא היינו צריכות להתמודד עם הזמן הזה של ההמתנה והציפיה. אבל כשחושבים על זה לעומק, יש בזמן הזה פוטנציאל גדול. אלה שנים חשובות בהן אפשר להעמיק את ההבנה שלנו לגבי זוגיות. דווקא הגעגוע לאיש שלך עוזר לך להכין בתוכך את הכלי. לבנות את עצמך לקראת חתונה וזוגיות טובה לכל החיים.

אז מה קורה לנו כשאנחנו צופות בסצינות רומנטיות בסרטים ובסדרות (וגם בספרים אגב..) אנחנו בעצם מקבלות הצצה לקשר זוגי. למה שהיינו רוצות שיהיה לנו.

אבל האמת היא שמה שאנחנו רואות זה לא תמיד השראה טובה. לא תמיד זו זוגיות שכדאי לנו לשאוף אליה. רוב הפעמים זה בונה לנו תמונה על זוגיות חסרה ולא טובה.

בדרך כלל מה שרואים בסדרות זה התאהבויות מרגשות. כי זה הכי מרגש במיידי. הסצינות בנויות בצורה מלהיבה ומרגשת. האהבה תמיד מנצחת כנגד כל הסיכויים.. לפעמים ההתאהבות הזו היא בעצם כמו אש בשדה קוצים. נדלקת לאש עשירה, מרגשת, דרמטית, ואז דועכת ברגע ולא נשאר ממנה כלום חוץ מאפר ועשן. קשר מלא ריגושים אבל לא קשר בנוי.

ולכן:

א. כשאת כן רואה סצינה רומנטית, תסתכלי על זה בעיניים ביקורתיות. מה זה אומר?

שלב ראשון: תשאלי את עצמך שאלות על הקשר.

1. מה רמת ההכרות של בני הזוג? האם הם באמת מכירים?

2. האם מדובר כאן על אהבה או על משיכה ? כל כך הרבה פעמים אנחנו מתבלבלים בין הדברים וחשוב לשים לב לזה. ואם יש כאן מגע בלי אהבה האם אפשר לקרוא לזה זוגיות בכלל או שזה סתם קשר חיצוני בין שני אנשים כמעט זרים?

3. האם הקשר הוא טוב וחיובי בעיניך?

שלב שני: לזהות מסרים סמויים בתוך הסצינה.

אתן לך דוגמה פשוטה:

הרבה פעמים בסדרות אנחנו מקבלים הצצה לקשרים לא בריאים. של אנשים שנמצאים בקשר 'אפור ומשעמם' ופתאום הם מתאהבים במישהו אחר.

זה מסר בעייתי מאוד. מסר שהופך בגידה למשהו הגיוני ואפילו רומנטי.. כמה שזה עצוב. תשאלי את עצמך:

1. מה מנסים ללמד אותי על החיים?

2. האם אני מתחברת למסר הזה?

3. האם אני רוצה לחיות ככה בעצמי?

4. האם זה הולם את הערכים שאני מאמינה בהם?

ב. כדאי לצמצם ולהפחית תכנים שמתארים את הזוגיות בצורה שיטחית. סרטים וסדרות בהם הדגש הוא על זוגיות מרגשת. חיצונית. ולא על קשר נפשי עמוק ומשמעותי.

ג. כדאי ללמוד מהחיים עצמם. מזוגות שאת מכירה. ההורים, דודים, מורות, אחים גדולים אם יש לך. מה את רוצה ללמוד מהם מבחינת ההתנהלות הזוגית שלהם. כמובן שזה מדהים ללמוד דברים טובים ויפים אבל אפשר ללמוד גם על דרך השלילה. אם את רואה דברים שאת פחות אוהבת כמו יחס לא מכבד למשל, את יכולה לציין לעצמך שכזה דיבור את לא רוצה שיהיה אצלך בזוגיות שלך.

ד. תלמדי על זוגיות. יש היום הרבה ספרים ושיעורים על זוגיות. זה נותן השראה ויעזור לך לפתח גישה נכונה כדי שכשתגיעי לשלב בו את יכולה להיפגש עם בני זוג, את תהיי יותר מוכנה, עם חשיבה זוגית.

אני מאמינה שאם תעשי את העבודה החשובה הזו, כשתפגשי בעתיד את האיש שלך, תוכלי להכיר אותו ממקום נקי ופשוט ולבנות איתו אהבת אמת לכל החיים.

בהצלחה!

לתשובה המלאה ↓
0 0 הצבעות
דרגי את הנושא
0 תגובות
תגובה מוטבעת
הצג את כל התגובות

אולי יעניין אותך...

0
אשמח לשמוע את חוות דעתכם, נא הגיבו.x
השאלה*

איזה כיף שאת כאן!
מזכירות לך שהגלישה שלך באתר זה נסתרת לחלוטין מפני הגולשות האחרות. השאלות שלך מגיעות למומחיות בלבד ויקבלו מענה במלוא הרגישות והרצינות.

שאלתך נשלחה בהצלחה!

אחת המומחיות שלנו תענה לך תשובה אישית שתשלח למייל שלך.

עדכון פרטים

שם פרטי
לא חובה
שם משפחה
כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה
אימות סיסמה

עדיין לא רשומה? הירשמי כאן

כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה*