נגד הזרם

23/02/2022

0

שתפי:

שימוש נכון במדיה

אין לי פלאפון, וההורים שלי לא מרשים לי ולכל הכיתה שלי יש, ואני לא יודעת איך לשכנע אותן, קשה לי תודה רבה!

תשובה

הי יקרה.

אני שומעת מהשאלה שלך הרבה תסכול. זה באמת לא פשוט כשלכולם יש פלאפון ולך אין. אני מתארת לעצמי שיש קבוצות ווטצאפ כיתתיות ואת בטח מרגישה קצת מחוץ לעניינים.

אבל לפני שנחשוב על פתרונות, בואי נחשוב רגע יחד דרך העיניים של ההורים שלך. למה בעצם הם החליטו שלא יהיה לך פלאפון?

1. בנייד אפשר להיחשף לתכנים מיניים מאוד לא ראויים וגם לתכנים של אלימות. ההורים שלך רוצים לשמור עליך. הם רוצים לחסוך לך את החוויה הקשה הזו שלצערינו הרבה בנות עוברות. חוויה שמייצרת בלבול, אשמה, יסורי מצפון, בדידות, וכו..

2. ברשתות חברתיות לפעמים אנשים זרים לגמרי יוצרים קשר ושולחים סרטים ותמונות פוגעניות. לצערינו התופעה הזו רחבה מאוד וקשה מאוד לצפות אותה.

3. הנייד שואב לנו את הזמן וממכר מאוד. גם לאנשים מבוגרים קשה מאוד לשים גבולות.. אנחנו נשאבים למסך, וגם אם התוכן לא הרסני, לרוב הוא רדוד וסתמי. ההורים שלך רוצים שהזמן שלך יתמלא בדברים טובים שיגרמו לך לגדול ולהיבנות. זמן איכות עם חברות, שיחות נפש, התנדבויות, טיולים, ועוד ועוד. ושהשנים האלה יתמלאו לך בטוב.

כשמבינים את העומק של ההחלטה לחכות עם הנייד, אפשר להסתכל על כל זה באופן אחר.

אז מה בפועל?

אני ממליצה לבקש מההורים שיקנו מכשיר נייד משפחתי. דרכו אפשר להתחבר לקבוצות הווטצאפ השונות. של הסניף/ הכיתה וכו. (אם יש לך טלפון נוקיה אפשר להשתמש באותו מספר, במכשיר נפרד.) על המכשיר יהיה קוד וההורים יפתחו לך פעם/פעמיים ביום את הנייד המשפחתי, כדי שתתעדכני מה קורה בקבוצות השונות. תוכלי להיות בעניינים בלי שהמכשיר "ישתלט לך" על הזמן ובלי שתפגעי מהסכנות שיש ברשת.

אצלנו בבית כל הילדים מתחברים למכשיר המשפחתי. הורדנו ווטצאפ עסקי ולכל ילד יש את התווית שלו..

להיות היחידה בכיתה בלי סמרטפון זה אכן לא פשוט. אבל זו הזדמנות לתרגל מה זה ללכת נגד הזרם. היום רוב הבנות מכורות למסך ונחשפות לתכנים לא טובים. ואת, זוכה גם אם לא מבחירתך לגדול אחרת. כשתגדלי, אולי תהיי מודעת ובשלה יותר לקנות סמרטפון, לנהוג בו בתבונה ולשלוט בו בלי שישלוט בך..

בהצלחה!

לתשובה המלאה ↓
0 0 הצבעות
דרגי את הנושא
0 תגובות
תגובה מוטבעת
הצג את כל התגובות

אולי יעניין אותך...

0
אשמח לשמוע את חוות דעתכם, נא הגיבו.x
השאלה*

איזה כיף שאת כאן!
מזכירות לך שהגלישה שלך באתר זה נסתרת לחלוטין מפני הגולשות האחרות. השאלות שלך מגיעות למומחיות בלבד ויקבלו מענה במלוא הרגישות והרצינות.

שאלתך נשלחה בהצלחה!

אחת המומחיות שלנו תענה לך תשובה אישית שתשלח למייל שלך.

עדכון פרטים

שם פרטי
לא חובה
שם משפחה
כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה
אימות סיסמה

עדיין לא רשומה? הירשמי כאן

כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה*