נשיות?!

13/03/2022

0

שתפי:

אהבה עצמית / דימוי גוף / התבגרות מינית / התפתחות אישית / זוגיות ואהבה / קשר בריא / רשתות חברתיות / תרבות ופנאי

היי שלום…רוצה להגיד שעזרתם לי מאוד!ויש לי עוד שאלה קטנה,אומנם יש פה שאלות דומות(אגב תודה לכל הבנות ששואלות,אתם מדהימות כל אחד בהתמודדות שלה,אוהבתת)השאלה שלי כזאת,מה זה נשיות?? אני אסביר…אני מרגישה שבשביל להיות "בת"אני צריכה להיות חלשה יותר ויותר לפחד מדברים לעשות תנועות מסוימות(כמו להעיף את השיער) או ללכת בבצורה מסוימת ולעשות פוזות… מה בשביל להיות אישה אני צריכה לפחד מגוקים?? בשביל להיות אישה אני צריכה לעמוד שעות מול המראה? מה, בשביל להיות אישה אני חייבת לשים תכשיטים?(כמובן שחשוב לי איך אני נראת, שאולת בתיאוריה) זה אישה???זהו? אם אני אשאל אנשים,הם יגדו שאישה זה בית,זה ילדים זה התפקיד שלה…וזה משפט מצמצם ברמות!!!לא מכונה!!זה מעצבן!! ותאמת שאני מפחת שלא יהיה גבר שיאהב אותי,כי אני מרגישה אדם חזק וליד גברים אני אצטרך להיות חלשה,וחזק זה נפתפס כמשהו גברי ומי יאהב גברית? ובככל לא מחוברת לגוף הנשי שלי כל כך, כהילו אני מרגישה לא בתוך הגוף שלי, לא מחוברת אליו לא קשורה אליו…(אשמח אם אפשר שקרן הבר תענה לי,אם לא זה גם בסדר)

תשובה

שלומית בונה סוכה יקרה.

סליחה שלקח לי זמן לענות. תודה גדולה שאת שואלת ומשתפת ברגשותייך.

כמה בוגרת את. אני חושבת שאת מעלה את אחת השאלות שמעסיקה אישה לאורך כל חיה, מה זה להיות אישה?!

אתחיל בכך שאני רוצה לשמוע ממך מה זה נשיות עבורך? זו השאלה שאני חושבת שהכי חשובה לשאול כי כל אחת מאיתנו היא אחרת וכל אחרת חווה את נשיותה בצורה שונה. 

בגיל ההתבגרות אנחנו הרבה פעמים עסוקות בזהות שלנו- מאיפה בנו ומה אנחנו רוצות ומה פחות..מזדהה איתך בשאלה.

אני חושבת שלפעמים בעולם אנחנו מרגישות שלהיות אישה זה מצריך כל מיני דברים כמו  להיות יפה, להתעסק בברביות, לרצות להיות אמא, להיות חלשה ועוד המון דברים שהחברה מצפה מאיתנו ( והאמת שגם מבנים מצפים, לדברים שונים אבל גם מהם יש צפיות…) וזה מכעיס ומעציב ולא הוגן. אולי זה נובע מהרצון שלנו להיות דומות זו לזו לא להרגיש שונה.

אני מזמינה אותנו לנסות לא לפחד לשאול על זה שאלות לא לפחד לחשוב אחרת. יש לא מעט דוגמאות של נשים חזקות בעולמנו לדוג' נחמה לייבוביץ',הרב' ימימה מזרחי, איילת שקד, תחשבי על משהיא שאת מכירה…אם היית שואלת אחת מהן-מה היא נשיות? מה נראה לך שהן היו עונות? לכל אחת תשובה שונה כל אחת רואה את עצמה אישה בזכות תכונות אחרות שלה.

אני לא חושבת שבנים מחפשים משהיא שספציפית,הם מחפשים חברה לדרך, משהיא שתהיה להם שותפה, שהם יבנו יחד משהו גדול… לא חושבת שנשיות זה דווקא בית, נשיות בעולמנו יכולה להיות הרבה דברים אני מזמינה אותך למסע של חיפוש…לאפשר לעצמך לבחור.

אולי קחי דף וכתבי כמה משפטים של מה זה נשיות בשבילך?

ובאשר לגוף, מותר לפעמים שקצת קשה לנו איתו השאלה, אם יש רגעים בהם אני מודה על החלקים שאני כן אוהבת? על חלקים בגוף שלי שכיף לי איתם?

מחזיקה לך את היד חזק חזק ומאמינה בך

כאן בשבילך קרן הבר

לתשובה המלאה ↓
0 0 הצבעות
דרגי את הנושא
0 תגובות
תגובה מוטבעת
הצג את כל התגובות

אולי יעניין אותך...

0
אשמח לשמוע את חוות דעתכם, נא הגיבו.x
השאלה*

איזה כיף שאת כאן!
מזכירות לך שהגלישה שלך באתר זה נסתרת לחלוטין מפני הגולשות האחרות. השאלות שלך מגיעות למומחיות בלבד ויקבלו מענה במלוא הרגישות והרצינות.

שאלתך נשלחה בהצלחה!

אחת המומחיות שלנו תענה לך תשובה אישית שתשלח למייל שלך.

עדכון פרטים

שם פרטי
לא חובה
שם משפחה
כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה
אימות סיסמה

עדיין לא רשומה? הירשמי כאן

כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה*