סינון לאינטרנט, טוב או רע?

13/04/2022

0

שתפי:

פורנוגרפיה / שימוש נכון במדיה / תרבות ופנאי

היי רציתי לשאול. אני בעד לפתוח את עצמנו לעולם הגדול ולא לחסום. יש לי עכשיו סמארטפון בלי הגנה ואני מתלבטת אם לשים הגנה. מצד אחד זה מאוד עוזר לא להגיע למקומות שלא צריכים. מצד שני שאין לי בגלל שאני יכולה עכשיו לראות את הכול אז זה פחות משכנע מאשר שחסום לך. בסוף אם אני ירצה או כל ילדה אחרת אפשר לפתוח תהגנה. מה כדאי לי? ולמה?

תשובה

שלום יקרה!

סליחה שחיכית הרבה זמן למענה????

אני כ"כ מבינה את השאלה שלך! אני עצמי הייתי באותה התלבטות כמו שלך לפני מספר שנים.

הרבה פעמים סינון לאינטרנט ובמיוחד בפלאפון מרגיש כמו כלוב! זה מעיק! אני רוצה להגיע לכל מיני אתרים (אפילו לא תמיד בעייתים) והסינון סתם חוסם.

אני רוצה לדעת, לראות, ללמוד והסינון סוגר עליי!

אני רוצה להציע לך זווית ראיה שונה על סינון. אפשר להסתכל על סינון כמו חממה! בשביל שפרח יוכל לפרוח ולגדול הכי טוב, מגדלים אותו בחממה ששומרת עליו מהנזקים שיש בחוץ- הקור, השמש, חרקים וכו'.

כך גם אנחנו, הנפש שלנו היא כמו פרח. היא רוצה לגדול, לצמוח ולהתפתח הכי טוב שאפשר! וכדי לעזור לעצמנו, כדאי לנו שיהיה לנו סינון לאינטרנט. הסינון ישמור עלינו כמו חממה מהפגיעות והבלגן שקיים היום ברשת.

בנוסף אני ממליצה לך שבמידה ותרצי להגיע לאתרים שהסינון חוסם והם כן בסדר (כמו לדוגמא אתר 'חזקות ברשת') יש שתי אפשרויות נוחות לכך:

1. שהסיסמה להורדת הסינון תהיה אצל אמא/אחר וכל פעם שתצטרכי תבקשי ממנה להוריד, אבל תגלשי באתר הזה רק ליד מישהי נוספת בעדיפות על מבוגרת, כדי לוודא שהגבול שאת רוצה לשמור עליו לא יחצה.

2. לכל ספקית סינון יש אפשרות לרשימה שחורה ולבנה של אתרים. רשימה לבנה זה אתרים שאפשר להגדיר אותם ספציפית ללא סינון כדי שלא כל פעם שאני רוצה להגיע אליהם, הסינון של כל האינטרנט יהיה ברמה בסיסית לדוגמא. (רשימה שחורה זה הפוך, אתרים שגם שההגנה נמוכה עדיין אי אפשר להיכנס אליהם).

 

מקווה שעזרתי לך להחליט????

בהצלחה!

לתשובה המלאה ↓
0 0 הצבעות
דרגי את הנושא
0 תגובות
תגובה מוטבעת
הצג את כל התגובות

אולי יעניין אותך...

0
אשמח לשמוע את חוות דעתכם, נא הגיבו.x
השאלה*

איזה כיף שאת כאן!
מזכירות לך שהגלישה שלך באתר זה נסתרת לחלוטין מפני הגולשות האחרות. השאלות שלך מגיעות למומחיות בלבד ויקבלו מענה במלוא הרגישות והרצינות.

שאלתך נשלחה בהצלחה!

אחת המומחיות שלנו תענה לך תשובה אישית שתשלח למייל שלך.

עדכון פרטים

שם פרטי
לא חובה
שם משפחה
כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה
אימות סיסמה

עדיין לא רשומה? הירשמי כאן

כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה*