עד כמה לדבר בפתיחות כשמאורסים?

23/11/2023

1

שתפי:

בריאות נפשית / התבגרות מינית / התפתחות אישית / זוגיות ואהבה

היי זה לא מוזר שיש דברים בטח שבנים מתמודדים עם עצמם ובגלל שזה בצנעה אז כאילו אין לי מושג על זה? נגיד כשאני בעז"ה אצא עם מישהו ונהיה בקשר טוב לקראת חתונה, זה נושאים שזה טוב לדבר לפני שהוא פתאום יכול להגיד שהוא מתמודד וקשה לו או הוצאת זרע וכו…כי הרי מצד אחד זה ממש צנוע מצד שני אחרי החתונה זה כאילו אנחנו נחווה דברים מאד אינטימיים…אז זה קצת מבלבל, אולי טוב אפילו לדעת לפני אבל מצד שני זה דברים מאד אינטימיים לדבר עליהם? באותה מידה שלא מתאים שהוא ידע לדוגמה אם אני במחזור..אבל נגיד ואני לא מרגישה טוב או דברים כאלה והוא שואל מה קרה, האם זה נושאים שכאילו ממש אסור ולא כדאי לדבר עליהם? מי מחליט מתי הגבול? לתת לו להבין לבד לפעמים שאני במחזור וממש כואבת לי הבטן? כשאני אומרת שהיא כואבת אני שואלת לפני חתונה בטח..יש הבדל בין אם כבר הם מאורסים אז כבר מותר לדבר על הכל?

תשובה

שלום לך, שאלות טובות…אני זוכרת את עצמי חושבת עליהן כשהיה לי חבר לפני האירוסין… אז אני רוצה לחשוף אותך למושג שקצת נשכח בימינו והוא -אינטימיות.אם כי מעצם השאלה שלך אני רואה שאת מבינה היטב את המושג הזה.. בחיי כל אדם ובודאי בחיי אישה ואחכ בחיי זוג ( אי"ה במהרה ובקלות:) יש מקומות אינטימיים שהם רק שלו/ שלה/ שלהם. מקומות שלהם אין כניסה לעיניים לא טהורות וטובות.מקומות שבהם הכיסוי רב יותר מהגילוי, או במילים אחרות- שהגילוי נעשה לפי בחירה מושכלת… כל מה ששאלת נכנס בגדר המושג הזה. אני מרגישה שכשאת מודעת להתמודדות בחור בזמן שהוא מבלה עם בחורה זה מספיק…זה מספיק כדי להיות רגישה ולא להקשות עליו וכו…אני מצפה מהבחור לאותו הדבר…לרגישות, להבנה שהבחורה מתמודדת עם דברים שהוא עדין לא מבין בהם ולכן עליו להיות רגיש ולא תמיד לחקור… בשיח זוגי על גבולות האינטימיות אפשר לחדד את הציפיה ההדדית הזאת. מובן שאחרי אירוסין ובודאי שאחרי החתונה גם גבולות האינטימיות משתנים.וחלק מהקסם של חיי הנישואים זה שגילוי האינטימיות הופך להיות חלק מהמסע הזוגי, וכשעושים את הבירור הזה ביחד מתגברת האהבה והאינטימיות.
  • בהצלחה יקרה.האינטימיות היא מתנה גדולה אל תוותרו עליה…
נ.ב- כמו הרבה דברים שהם חלק מהבירור הזוגי, גם בתחום הזה לפעמים אפשר להשתמש בתקשורת לא מילולית ובהומור…לדוג'- אם כואב לך הבטן והוא שואל מה קרה- אפשר לעשות פרצוף שיביע שזה בינך לבינך …ואפשר גם לפטור את זה באמירה- עיניני נשים עם חיוך…וזהו. גם זה חלק מחכמת החיבור בין איש לאשה…  
לתשובה המלאה ↓
5 1 הצבעה
דרגי את הנושא
0 תגובות
תגובה מוטבעת
הצג את כל התגובות

אולי יעניין אותך...

0
אשמח לשמוע את חוות דעתכם, נא הגיבו.x
השאלה*

איזה כיף שאת כאן!
מזכירות לך שהגלישה שלך באתר זה נסתרת לחלוטין מפני הגולשות האחרות. השאלות שלך מגיעות למומחיות בלבד ויקבלו מענה במלוא הרגישות והרצינות.

שאלתך נשלחה בהצלחה!

אחת המומחיות שלנו תענה לך תשובה אישית שתשלח למייל שלך.

עדכון פרטים

שם פרטי
לא חובה
שם משפחה
כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה
אימות סיסמה

עדיין לא רשומה? הירשמי כאן

כינוי*
גיל*
מייל*
סיסמה*